Reklama

Advokát nereaguje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 16:51
Advokát nereaguje

Ahoj. Už dlouho čekám na soudní jednání. Před 14 dny mi můj advokát oznámil, že byl na operaci tumoru, že s advokacií končí kvůli stresu, a že mi zkusí najit jiného advokáta nebo mi pošle veškeré podklady k jednání. Minlý týden jsem zjistila, že soud by měl proběhnout cca za měsíc. Dala jsem mu to vědět formou sms, protože měl být do tohohle pátku zase v nemocnici. Advokát mi nebere telefon, na sms nereaguje. Já nevím, co mám dělat. :( Má smysl hledat jiného advokáta, dá se vůbec v tak krátkém čase sehnat? A bude vůbec někdo chtít přebrat případ, v kterém není od začátku? :?

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 3 inzeráty 03.02.18 16:55
@Anonymní píše:
Ahoj. Už dlouho čekám na soudní jednání. Před 14 dny mi můj advokát oznámil, že byl na operaci tumoru, že s advokacií končí kvůli stresu, a že mi zkusí najit jiného advokáta nebo mi pošle veškeré podklady k jednání. Minlý týden jsem zjistila, že soud by měl proběhnout cca za měsíc. Dala jsem mu to vědět formou sms, protože měl být do tohohle pátku zase v nemocnici. Advokát mi nebere telefon, na sms nereaguje. Já nevím, co mám dělat. :( Má smysl hledat jiného advokáta, dá se vůbec v tak krátkém čase sehnat? A bude vůbec někdo chtít přebrat případ, v kterém není od začátku? :?

Zkus zavolat na do několika AK a uvidíš. Pokud to není nějaký prekomplikovany nebo jasne prohrany spor není důvod proč by si to advokáti nevzali.Ale určitě si vyzadej všechny podklady od původního advokáta.

cecetka
Kelišová 7233 příspěvků 03.02.18 17:02

Na nic necekej a sama hledej. Nicmene advokat asi ma nejakou asistentku, ne? Ta by ti mela vratit vsechny podklady.

Uživatel je onlineKobliha51
Neúnavná pisatelka 16543 příspěvků 03.02.18 17:08
@Anonymní píše:
Ahoj. Už dlouho čekám na soudní jednání. Před 14 dny mi můj advokát oznámil, že byl na operaci tumoru, že s advokacií končí kvůli stresu, a že mi zkusí najit jiného advokáta nebo mi pošle veškeré podklady k jednání. Minlý týden jsem zjistila, že soud by měl proběhnout cca za měsíc. Dala jsem mu to vědět formou sms, protože měl být do tohohle pátku zase v nemocnici. Advokát mi nebere telefon, na sms nereaguje. Já nevím, co mám dělat. :( Má smysl hledat jiného advokáta, dá se vůbec v tak krátkém čase sehnat? A bude vůbec někdo chtít přebrat případ, v kterém není od začátku? :?

Obrátila bych se bleskově na advokátní komoru. Mají advokáty na starosti a mohli by ti pomoci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 17:16
Zakladatelka

Mám číslo jen na jeho mobil. I na internetu má jen mobilní, žádná pevná linka.
Případ prohraný není, ale asi ani vyloženě vyhraný. No asi budu muset zkusit v pondělí někoho obvolat. Jde o majetek a dost mi na tom záleží, takže bez právníka k soudu nechci.

ejhle
Závislačka 2816 příspěvků 03.02.18 17:37
@Anonymní píše:
Mám číslo jen na jeho mobil. I na internetu má jen mobilní, žádná pevná linka.
Případ prohraný není, ale asi ani vyloženě vyhraný. No asi budu muset zkusit v pondělí někoho obvolat. Jde o majetek a dost mi na tom záleží, takže bez právníka k soudu nechci.
  • muzes poslat oznameni k soudu, ze ukoncujes pravni zastoupeni. A ze zadas o odroceni. Strucne vysvetlis duvody. Soud nemusi vyhovet. Ale v techto pripadech, pokud se to neopakuje pred kazdym jednanim, tak vetsinou neni problem.
  • nebo si sjednej schuzku v nove AK, vysvetlis o co go. Bezne k nam prijde klient jenom se slozkou neceho pro nej strasne duleziteho/nebo spisem od jineho advokata (se kterym nechce uz spolupracovat). A stejne se posila zamestnanec ak k nahlednuti do soudniho spisu. V soudnim spisu je vse (veskera podani, dukazy…), ten si nafotime a zakladame si vlastni novy spis. V pripade, ze je to komplikovana kauza, tak zadame o odroceni.
  • ber to tak, ze tvemu p. zastupci asi neni uplne dobre a nema naladu zvedat tve telefony. Navic, mesic lhuta pro advokata neni lhuta. Snad si nemyslis, ze ten advokat sedi mesic pred jednanim nad spisem a hlouba. Vetsinou se na to podiva par hodin predem (pokud tedy psal ty podani sam). Timto jsem Te nechtela vytocit, jenom uklidnit, ze casu je relativne hodne. Najdi si noveho advokata a ten uz se zaridi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 18:00
Zakladatelka

@ejhle
Děkuju, zkusím hledat jiného advokáta. Já samozřejmě chápu, že pokud člověk prodělal nějakou takovou nemoc, není mu třeba dobře. Ale už před 14 dny slíbil, že mi dá do dvou dnů vědet a nic. Ale aspoň mi pak zvedl telefon. Teď už týden nevím co a jak bude. A vzhledem k tomu, že na vyřešení toho majetku bezvýsledně čekám rok a půl, tak už jsem z toho taky nervózní a nechce se mi to zas oddalovat :?
Ale tak jsem ráda, že advokáti nepotřebují moc času na prostudování případu. Tak doufám, že nějakého dobrého najdu. Zatím mám na ně nějak smůlu.

MartinaCV
Kelišová 6599 příspěvků 03.02.18 18:04
@Anonymní píše:

Jsem z oboru. Jednání advokáta je velmi nestandardní (i když, čemu se v advokacii divím..). Termín nařízeného jednání si můžeš vyhledat na justici. Jestli chceš, pošli mi do SZ spisovou značku a u jakého soudu to leží a já se ti podívám. Pokud je to takto a očividně asi nebude pan kolega na jednání ani připraven, můžeš se sama obrátit na soud, sdělit, jak se věci mají a požádat o odročení jednání za účelem nalezení jiného právního zastoupení a advokátovi vypovědět procesní plnou moc z důvodu jeho nesoučinnosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.18 18:13
Zakladatelka

@MartinaCV Na Justici jsem právě koukala, tam jsem zjistila, že bylo jednání stanovené na začátek března. Žádné předvolání zatím nepřišlo. Nevím, jak to u advokátů chodí, tak asi zbytečně plaším a stihnu nějakého najít.

MartinaCV
Kelišová 6599 příspěvků 03.02.18 18:38
@Anonymní píše:
@MartinaCV Na Justici jsem právě koukala, tam jsem zjistila, že bylo jednání stanovené na začátek března. Žádné předvolání zatím nepřišlo. Nevím, jak to u advokátů chodí, tak asi zbytečně plaším a stihnu nějakého najít.

Asi jak u kterých :mrgreen: Pokud bys nenašla, můžeš požádat soud o přidělení (za stanovených podmínek) a pokud bys podmínky nesplnila nebo ti nebyl přidělen, můžeš o totéž požádat Českou advokátní komoru. O jaké odvětví práva se jedná, odkud jsi a u jakého soudu (v jakém městě) je nařízené jednání?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Daňoví poplatníci kritizují cestu Harryho a Meghan: Nejste sakra na líbánkách!

Roli národních miláčků plní opravdu dobře. Princ Harry (34) s Meghan Markle... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >