Aerius, kdyz neni alergik?

Anonymní
21.12.19 21:58

Aerius, kdyz neni alergik?

Dite skoro 6 let ma dle krevnich testu pozitivni ANA a Dr. zakazal jakykoli stimul imunity, zbytecne leky i ockovani. Je bez zadne potvrzene alergie a mam recept na Aerius, kt. ma brat denne min 3 mesice. Na otazku proc tedy, mi odpovedel vagne, ale v ordinaci asi uspokojive. Doma po diskusi a precteni pribaloveho letaku mame s manzelem odlisne nazory, zda lek nasadit, kdyz je dle letaku lek pouze na alergii a o imunitnim systemu ani slovo. Neumim mu rozhodnuti lekare obhajit a chapu muze, ze nechce do ditete zase ladovat dalsi, mozna zbytecne leky. Nemate prosim nekdo nazor nebo zkusenost? Dekuji a prosim anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.12.19 22:07

Dcera bez potvrzené alergie a na doporučení doktorky ho brala dlouhodobě na podporu imunity. Jestli to pomohlo díky tomuto nevím, ale nic jiného nebrala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 22:16
@Anonymní píše:
Dcera bez potvrzené alergie a na doporučení doktorky ho brala dlouhodobě na podporu imunity. Jestli to pomohlo díky tomuto nevím, ale nic jiného nebrala.

A mohu se zeptat proc jste nasadili, kdyz lek je na alergii? Jaky byl argument vasi lekarky? Tech vedlejsich priznaku uzivani je tam pomerne dost a dite uz si proslo ledascim… A melo to pozitivni efekt? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
3397
21.12.19 22:22

Syn ho dostal při nemoci, kdy se mu i špatně dychalo, suchý davivy kašel, leták jsem nečetla, věřím že doktor ví, co dělá, pokud by dítě mělo nějakou reakci, pak bych si ho přečetla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
225
21.12.19 22:39

Taky jsme dostali na dusivý kašel a brali dva roky po všechny zimní měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5271
21.12.19 22:46

Proč se antinukleární protilátky vyšetřovaly? :think:

Pochopil bych antihistaminika u respiračních infekcí, u ANA-pozitivity je použití celkem zvláštní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 00:24

@Doctus casta nemocnost ditete, dr. dela pry test na ANA automaticky pri prvni vstupni prohlidce na imuno/alergo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 00:34

@Doctus Mohu Vas prosim pozadat o objasneni Vaseho postoje,,zvlastni:? Jsem neznala a zjisteni ANA pozitivity je cerstva informace a ja nemam doposud nic nastudovano. Sama nechapu, proc mam diteti davat lek na alergie, kdyz alergik neni. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
2770
22.12.19 01:18

Tak alergie jsou soucasti imunity, teda spatne reagujici imunity na nektery podnety, takze antihistaminika v podstate “na imunitu” jsou. Asi v tech vysledcich ten alergoimunolog videl vic, nez prosty lid na internetu. Jestli vahas, tak to s nim jeste treba telefonicky zkonzultuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5271
22.12.19 07:03

@Anonymní
A jak dopadla buněčná a protilátková imunita.

Antihistaminika nemají u drtivé většiny ANA-asociovaných chorob jakýkoliv efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14062
22.12.19 07:41

Jen obecně - v každém pribalovem letáku je indikace, pro kterou je lék schválen. Neznamena to, že se nedá používat v jiných případech. Dělá se to bezne a má to dokonce i název - off label indikace. No a dělá se to pro to, že tomu jaksi ten doktor rozumí, co ten lék v organismu dělá a že může pomoct i jinak a jinde, než je napsáno v spc, který je sepsán hlavně tak, aby to bylo forenzně v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14062
22.12.19 07:45

Jinak já mám pro své často kaslajici dítko taky doporučen chronicky Aerius. Efekt a vlastní zkušenost bohužel nemůžu predat, jsem lajdak a s každým dalším infektem si říkám, že ho fakt budu dávat, bohužel zapomínám, ale souhlasím s tím jednoznačně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.19 09:43
@Doctus píše: @Anonymní
A jak dopadla buněčná a protilátková imunita.Antihistaminika nemají u drtivé většiny ANA-asociovaných chorob jakýkoliv efekt.

Dle dr. dobre.

• Citovat
  • Nahlásit
5271
22.12.19 10:04

@rozumbrada
To neříkám, že se nepoužívají léky off-label. Antihistaminika u respiračních infektů jistý efekt mohou být. Ale např. u takového lupusu erythematodes… nevím, za jakým účelem by se antihistaminika nasazovala. Mám někdy dojem, že se jejich efekt leckde přeceňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
24.12.20 00:26

Zrejme to dr nenasadil kvuli poz.ANA,ale treba kvuli te vysoke nemocnosti? Nam kdysi alergo imuno rikala, ze ty deti jsou pak zdravejsi (a to mam pocit, ze snad zminovala i decka PL, ale nechci kecat) - kazdopadne jsem to chapala tak, ze nejsou tak chytlave na vse, co kolem nich projde. Pry. Ze pry ten sirup vytvori jakysi ochranny povlak na tech sliznicich… uplne si to vysvetleni ale uprimne nepamatuji.
Tez sme ho tenkrat dostali v te dobe bez prokazane alergie, ale nemocnost dost vysoka byla. Ale ja nikdy uprimne nevidela rozdil v nemocnosti, kdyz to brala a kdyz ne, bylo to furt to same a sice
stale vysoka nemocnost. Ani na noc to nezklidnovalo kasel, takze osobne to nedokazu absolutne v tomto smeru posoudit, ale co tak pozoruju okoli, prijde mi, ze se to u nas detem predepisuju vcelku casto a bezne a zajimalo by me, jestli je to dobre :think:

Jaj, koukam rok stara diskuze :lol: pardon :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat