Aerius - změna chování u dítěte

680
2.6.17 18:03

Aerius - změna chování u dítěte

Ahojky holky,

zajímalo by mě, zda se některá z Vás také setkala s tím, že by se Vaše dítko po podání léku Aerius (alergie) začalo chovat jinak. Naše dcerka (3 roky) ho bere třetím dnem a je vztekavá (sklouzavá k histerákům i vícekrát denně, neobvyklá intenzita, stačí malá únava), odmítavá, protivná, odsekává, zlá. Dříve to neměla, pár záchvatů vzteku bylo, ale ne této intenzity a častosti. Zajímali by mě Vaše zkušenosti.
V jedné diskuzi na doktorka.cz jsem našla dvě podobné zkušenosti. Jinak na Fenistil trpí silnou alergií, po prvním podání Fenistilu se málem udusila, proto byl nasazen Aerius.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

98
2.6.17 18:31

Ahoj, syn z něho měl pro změnu noční děsy, i když mi doktorka tvrdila, že to není možné. Po vysazení okamžitě vymizely.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4077
2.6.17 18:34

Ahoj, syn (5 let) ho bere 2 měsíce a žádné změny v chování nepozoruju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
2.6.17 18:42

@Nickyy Halucinace jsou zmíněny v příbalovém letáku, tak je zvláštní, že doktorka nevěřila.
Já nevím, je to možná shoda náhod, ale přijde mi to tak markantní, že v tom prostě hledám souvislost. Zkusím vysadit a uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9269
2.6.17 18:58

Moje mladší dcerka měla to samé. Volala jsem dr. A ta nařídila ho okamžitě vysadit. Už ho nikdy nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
2.6.17 19:05
@fiona313 píše:
Moje mladší dcerka měla to samé. Volala jsem dr. A ta nařídila ho okamžitě vysadit. Už ho nikdy nesmí.

Jako, že měla změnu chování? Nebo noční děsy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
2.6.17 19:23

Určitě bych to konzultovala s doktorkou, protože mi to opravdu nepříjde normální :(, myslím si právě, že ty prášky mají na ní negativní vliv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2175
2.6.17 19:46

No tak vzhledem k tomu, že má tento lék jako vedlejší účinky v příbalovém letáku uvedeny(i když v minimálním počtu případů) nutkavé myšlenky na sebevraždu, tak bych i věřila, že to může mít z toho. Já jsem to proto klukovi nezačala dávat. Setkala jsem se s tím u více léků na alergii, ale teď má předepsaný Tamalis a ten to myslím v příbalovém letáku nemá. A je bez problémů.
Určitě bych to konzultovala s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
2.6.17 20:34

@kacaba379
Já tam ty nutkavé myšlenky na sebevraždu nenašla, nejhorším popsaným příznakem se mi zdály ty halucinace. Nicméně, co teď dcera předvedla je mazec, to jsem fakt ještě nezažila. Od zítřka ji už to nedám, jsem zvědavá, zda ty záchvaty ustanou.
Druhá možnost je, že v noci kvůli hůř spí, což je poměrně častý vedlejší příznak a pak má ty záchvaty. Ale v minulosti se nám taky stalo, že se hůř vyspala, ale takhle se nikdy nechovala. Uvidíme. Teď měla večer asi tři záchvaty. Manžel koukal, co to jako je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15957
2.6.17 21:09

Starší dcera bere Aerius druhým rokem (pouze na jare a část leta), změny v chovaní jsem u ni nezaznamenala. Je ji 6 let. Hysteraky z únavy má její 3leta sestra, která ovšem nic nebere - brát asi začnu brzo něco já :mrgreen: @bronick Jediný vedlejší účinek Aeriusu jsme na začátku užívání zaznamenali průjem, ale to bylo hen chvili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
2.6.17 21:32

Nas maly dostal Aerius kdyz mel rok, mel ho brat na noc a po prvni davce nemohl usnout, nespal do pulnoci, byl nabuzeny, poskakoval a opakovalo se to i nasledujici vecer…Telo chtelo spat, ale hlavicka byla vybicovana na maximum…Pak se brani Aeriusu prehodilo na rano a dobry…
Ted ( ma 3,5 roku) bere Desloratadin Apotex, pry je v nem skoro stejna latka jako u Aeriusu a vse naprosto v pohode…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
3.6.17 07:13

@Petája
Nespavost je tam jako jeden z castejsich vedlejsich priznaku, proto mudr. predepsala, at to bere rano.
Dneska vysazujeme, tak uvidime, co to udelame. Nejak se mi uz ani nechce do dalsich leku proti alergii, kdyz po jednom se malem udusila a po druhem se chova jak blazen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
751
3.6.17 09:00

@bronick Co si pamatuju, jeden den jsem ho vysadila a pak jsem ho dala rano a o mnoho lepsi…byl po nem opravdu nabuzeny hodne, dodnes si to pamatuji…
Zkuste se kdyztak poptat na ten Desloratadin, jsme spokojeni, zadne vedlejsi ucinky a maly spi jak mimino…ale u kazdeho ditka je to jine…Zatim mam vypsanych 6 leku, ktere prcek nesnese…no chemie, ze…
Ted je to s alergii hrozny, my jdem konecne pristi patek k alergologovi, malymu se od minuleho tydne pridali opuchle oci, tak se aspon domluvime na lecich, testy mu budou delat na podzim…
Holcicku urcite bez leku na alergii nenechavejte, sama jsem alergik a kdyz je sezona, je to peklo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2175
3.6.17 09:00

@bronick Dívala jsem se a fakt tam nejsou, asi jsem si to spletla s něčím jiným…možná s Cezerou. Omlouvám se. Ale je fakt, že mě překvapilo, kolik těch léků na alergii má takové „divné“ vedlejší účinky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
680
3.6.17 10:36

@Petája
Ten desloratadin je právě účinná látku v Aeriusu, tak si nejsem jistá, zda by to nebylo to samé. Ještě tu někdo zmiňoval ten Tamalis, co jsem hledala je to nejmírnější lék proti alergii bez vedlejších účinků.
Jinak jsem hledala i v zahraničních zdrojích a zde je zajímavá studie a o vedlejších účincích, konkrétně o vlivech Desloratadinu na lidské chování (Holandsko). Rozhodně nejsme jediní.
https://databankws.lareb.nl/…_1_Deslo.pdf
@kacaba379
Jsou jí tři, minulé dva roky měla vždy týden v květnu, kdy jí tekly oči a rýma, oční řekl, že je to dle něj alergie. Na alergologii jí z testů nic nezjistili. Zbytek léta byla bez příznaková. Říkám si, že lepší možná ten týden přežít než toto…uvidíme co bude teď po vysazení. Jednak s těmi záchvaty a jednak s příznaky alergie. Zatím je dobrá.
Nicméně nějak si začínám říkat, že ty léky jsou fakt dvojsečná zbraň, když čtu ty studie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama