Afázie - porucha porozumění

Anonymní
21.6.13 20:28

Afázie - porucha porozumění

Hezký večer,

omlouvám se za anonym, ale nechci řešit veřejně zdravotní stav dcery.

Dnes nám byla diagnostikována tato porucha + dysfázie (opoždění řeč. vývoje). Dcerka bude mít 2,5 roku. Nemluví a rozumí jen málu. Chtěla jsem zeptat jestli náhodou nemáte s touto poruchou zkušenosti. Co obnáší a jaké máme možnosti do budoucna, zda-li se to může zlepšovat a dcera bez této diagnózy jednou mohla být.

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.6.13 20:29

Abych to upřesnila - Afázie = porucha porozumění řeči

• Citovat
  • Nahlásit
12667
21.6.13 21:55

Kto vam to diagnostikoval a co tomu predchadzalo? Celkom na to zaujima. Ake ma dcerka problemy? Okrem toho ze nemluvo a malo rozumi. Este je stale vo veku, kedy sa jej mozog rozvija, tak len z toho co si pisala mi nesedi, ze by to niekyo len tak diagnostikoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12667
21.6.13 21:56

Preklepy pardon :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32909
21.6.13 22:09

Pokud se nepletu, období fyziologické prodloužené nemluvnosti je až do tří let. Takže to furt může být normální.

Dělá nějaké zvuky? Tím myslím - tata, tětě, mama, které ale nespojuje s konkrétní osobou nebo věcí? A nebo nedělá zvuky vůbec?

Když říkáš nerozumí řeči, je to tak, že když řekneš „podej mi kostičku“ nechápe, ale když ukážeš a gestem naznačíš, podá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.13 22:09

Ahoj, taky jen anonymne, protoze budu psat o znamych… Maji decko, co ma toto „postizeni“, ale naopak. Rozumi dobre, ale jde mu tezko mluvit, je vetsi a take potvrzene… Pry v deseti bude uplne OK. Tak drzim pesti. Co vim tak to chce makat… najdi logopeda, co se tim zabyva… mas nadeji, ze se z toho vykouse a jednou si na to nevzpomene! Drzim pesti!!!

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.13 08:11

Moc děkuju za reakce a povzbuzení, že se z toho dostane. Moc v to doufám a udělala bych pro to všechno…

@cuttysark diagnostikovala nám to psycholožka, je známá tím, že diagnostikuje děti od dvou let. Neřekla bych, že má dcera nějaké extra problémy, až na to, že opravdu rozumí málo větám (např. jdeme papat, dáš si něco, jdeme ven, koupat se, tak tomu rozumí, ale třeba, když řeknu podej mi panenku, tak mi nerozumí nebo ohledně vysvětlování v dané situaci, tak mi přijde, že nerozumí).

@Bábrdl zvuky vydává, má svou hatmatilku + nějaké ty slůvka jako pika pika, toko toko, písmenka O a Á a občas se zadaří říct i bác. V roce a půl měla slovní zásobu lepší - říkala ahoj, bárný a maus (její oblíbené pohádkové postavičky). Někdy se zadaří a danou věc podá (např. dudlík). Nebo řeknu, ať dá dudlík Bárnýmu (plyšák), tak mu ho dá, ale to je opravdu málokdy :|

Nejhorší je, že nemůže mluvit, tak se projevuje brečením a vztekáním, když ji něco nejde a občas je to na hlavu, teď má i období vzdoru a něco ji vysvětlovat… Autismus i mentální retardace byla vyloučena. Je prý na úrovni dvouletého dítěte, ale mluvou na úrovní ročního :|

• Citovat
  • Nahlásit
12667
22.6.13 08:35

Takto mi donedavna ‚rozpraval‘ moj synator, teraz ma 3 a dva mesiace a ovela sa to zlepsilo, behom dvoch tyzdnov zacal opakovat slova po nas (to predtym nerobil), teraz sa uz celkom dohodne, no stale je asi na urovni dvojrocaka (pre nas velky pokrok i tak) a kazdy den sa to lepsi a lepsi. Na prehliadke to dr velmi neriesila, ked sa to zlepsuje je to v poriadku. Ja som si vypytala papier k logopedovi i tak ale myslim ze cvicenie nam teraz pomoze.

Len som ta chcela upokojit, ze mozno to nie je ziadna afe-afi-neviemcoporucha :D Len je proste dcerka pomalsia…Wili bol do 2,5 roka uplne hluchonemy snad (so selektivnou hluchotou teda) - prve slovo bolo ahoj chvilu pred 2.narodeninami. Teraz mele o sto dvesto, len vyladit artikulaciu… Jo a s tym porozumenim - doteraz mu robi problemy veci ako podaj mi tu krabicu co je pod skrinkou, ale napr. pozri pod skrinku, je ok, alebo krabica je pod skrinkou je ok. Davam ju cas a trpezlivo vysvetlujem a opakujem slova.

Ako je na tom dcerka s knihami?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.6.13 20:02

@cuttysark moc děkuji za uklidnění, vlilo mi to optimismus do žil :kytka: Ona po mně taky nezopakuje žádné slovo, jen občas zopakuje to Ó.

Foniatrie nás teď taky čeká, tak uvidíme, ale myslím, že slyší až moc dobře (hlavně, když se rozbaluje čokoláda) :D K logopedovi chodíme už od března, na neurologii vše ok.

A knížky miluje už asi od 15ti měsíců, ale chce si číst sama, listuje si a prohlíží obrázky, nikdy si ji nedala třeba vzhůru nohama, netrhá je. Když si k ní sednu a začnu ji ukazovat, tak to ji moc nebere. Ale večer, před spaním čteme a poslední dobou mám pocit, že i poslouchá.

A vy jste to s Wilim nějak řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
730
30.1.16 22:48
@Anonymní píše:
Hezký večer,

omlouvám se za anonym, ale nechci řešit veřejně zdravotní stav dcery.

Dnes nám byla diagnostikována tato porucha + dysfázie (opoždění řeč. vývoje). Dcerka bude mít 2,5 roku. Nemluví a rozumí jen málu. Chtěla jsem zeptat jestli náhodou nemáte s touto poruchou zkušenosti. Co obnáší a jaké máme možnosti do budoucna, zda-li se to může zlepšovat a dcera bez této diagnózy jednou mohla být.

Děkuji

ahoj zakladatelko, chci se zeptat, jestli dcera dohnala porozumění řeči? Nebo máte stále tento problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat