Aftózní stomatitida. Dítě nechce jíst. Kdy do nemocnice ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fany97
Povídálka 39 příspěvků 19.10.18 21:23
Aftozni stomatitida. Dítě nechce jíst. Kdy do nemocnice ?

Dobrý večer prosím akutně o pomoc. Teď se mi vzbudila malá a říká že ji bolí bříško, určitě z hladu protože má aftozni stomatitidu od pondělí horečky a od včerejška má aftu plnou pusu. Nechce od včerejška nic pořádně snist. Jediný co jsem do ni dostala je jeden blbej jogurt ani mlíko nechce :( mám o ní docela strach a vůbec nevím kdy to přejde na kontrolu jdeme až v pondělí ale strachuju se že mi do té doby bude hladovet. Jestli bychom neměly jet do nemocnice. Za den vypije asi 500 ml jontoveho nápoje který má teď pít, jiné pití ani nepřijme. :(

Reakce:

MickaSonda
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 19.10.18 21:32

Když měl syn af. Stom. Tak dr apelovala že hlavně musí pít! Nechceš zavolat na pohotovost a poradit Se?

Tichošlápek
Extra třída :D 10483 příspěvků 19.10.18 21:32

Zavolala bych na dětskou pohotovost. Řeknou vám, zda raději přijet

Kakika
Extra třída :D 14951 příspěvků 19.10.18 21:34

@Fany97 Syn nejedl pět dní. Nejdřív ho skolila nějaká nemoc (již si nevzpomenu jaká) a hned na to přišla aftózní stomatitida. Dr. jsem měla na telefonu každý den a konzultovala. Ač syn miloval v té době mléko, tak ho odmítal pít. Dr. vysvětlila, že mléko a všechny mléčné výrobky vytvoří spolu se slinami takový sliz, který na těch aftech hodně pálí. Proto ho nechce. Doporučila mi udělat silný vývar, trošku víc soli, než obvykle dávám (ale vy dáváte iontové nápoje, takže více soli není potřeba) a dávat pít, klidně brčkem, jen ten vývar. Ne horký, ne chladný, +- tělovou teplotu. Krom toho léky na bolest a co šlo, to jsem mazala Kamistadem nebo Mundisal gelem (ale on měl obrovské afty i na čípku v krku, tam jsem mu nijak pomoci nemohla).

Dokud pije (snaž se do ni dostat víc, než ten půllitr), tak ji nijak nevoz. Kdyby se zdála dehydratovaná, slabá apod., tak samozřejmě ano.

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2978 příspěvků 19.10.18 21:35

Já bych hlavně to pití, že dítě za dva tři dny přijme minimum při nemoci je normální, ale těch 500ml je dost hraničních, bud bych jí to naředila vodou nebo bych jí dala dva, pro pár dní v nemoci se to nezblázní a tekutiny by měla přijímat, obzvlášť když byla horečka.

Do nemocnice bych jela až kdyby přestala čůrat či byla moč tmavá a v malém množství.
A účel světí prostředky, povolila bych k jídlu jakýkoli blivajz, který by byla ochotná pozřít. Případně bych koupila nutridrink, dělají i formou pudinku, ten mi přijde chutnější, tam se počítá každá lžička, co sní.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19890 příspěvků 19.10.18 21:35

Kolik jde dcerce? Jestli pije, tak to „přežije“ ;) Moje doktorka říká, že když je dětem špatně (střevní viroza, afty a pod.), tak nejí. A den, dva, tři, to zvládnou, pokud mají dostatek tekutin.
Nabídla bych něco sladkého, studeného, třeba udělej šejk ze zmrzliny, mlíka, banánu, něco co jde pít.
Máte nějaký mazání na tu pusu? My mazali myslím genciánou a ono to trochu ty afty znecitliví, pak se mohl syn trošku najíst (zase, polotekuté, pár lžic)

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2978 příspěvků 19.10.18 21:37

A na afty je dobrá taková vodička, vyplachuje se tím, dá se tím i vykloktat, když dítě umí, mají běžně v lékárně a opravdu to na chvíli pomůže od bolesti, syn měl ted několikrát afty na mandlích, bolelo to fest. K tomu vitamín C, B.

Fany97
Povídálka 39 příspěvků 19.10.18 21:43

Děkuji všem moc za rady. Už má asi opravdu hlad protože teď se laduje brokolicovym kremem který mi k obědu odmítala jíst. Tak jsem si ulevila. Dávám ji nurofen na horečky, iontove nápoje, kvůli velkému zánetu v krvi bere penicilin a ještě ji mažu neocidem tak jak radil doktor. Zkousela jsem k jidku vse možné od banánu po vývar nic nesni vždycky ochotná řekne bolí a nechce jen pribinak snedla. A má chuť na bonbonky které taky celkem sni a teď papa tu polívku tak mám radost :srdce:

Kakika
Extra třída :D 14951 příspěvků 19.10.18 21:48

@Fany97 Tak ji klidně dovol i ty bonbonky. Když dítě při nemoci odmítá jíst, tak jdou všechny zásady zdravé výživy stranou a klidně mohli obědvat i nanuky, pokud to bylo to jediné, co bych do nich dostala :lol: Kluk dokázal pít jen když měl zrovna namazané ty největší afty. Jinak ani pít nedokázal. Měl u sebe plivací kyblíček, protože ani polykání díky tomu jednomu největšímu aftu na čípku, nebylo zrovna bezbolestné. Do toho horečky…no, je to 6 let a pořád si to pamatuji, jak kdyby to bylo včera.

tulipán
Závislačka 3178 příspěvků 19.10.18 21:55

@Fany97 Nam doktorka doporucila pred planovanym jidle vycucat Neoangin junior, chutna jako bombon, pusinka se umrtvi a dite muze snist aspon jogurt nebo mekke testoviny s omackou, hustou polevku. Nam to fungovalo.

stinga
Závislačka 4203 příspěvků 6 inzerátů 19.10.18 22:17

@Fany97 já to měla, když mi byly 3,5 roků, vzpomíná se to v rodině dodnes, od 21.12. do Silvestra jsem prý jedla jen šlehačku ve spreji a takový ten nejlevnější žlutý pudink se šlehačkou - prodávají to dodnes, a plakala jsem prý tajně v pokojíčku a mamka a babička brečely také tajně, abych je neviděla - tím, že to bylo na Vánoce, to bylo takové dramatičtější,

jak radí holky dávat cokoli, co holčička bude chtít, zdravé nezdravé vše jedno
do nemocnice bych se nehnala, bude jí ještě zle psychicky, pokud není vyloženě dehydrovaná akutně, a to je výborné, že pije ten iontový nápoj a dokonce polívku, to bude brzy dobré

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 19.10.18 22:25

Syn to měl v létě, bylo mu necelý dva roky. Pediatr se chystal na dovolenou a první aftíky jsem našla v úterý, do toho mu rostly špičáky, teploty měl kolem 37,5. TAkže radši dostal antibiotika, jenže se mu to nelepšilo, tak jsme jeli k pediatrovi znovu v pátek, ten nás radši poslal na ORL, že když bude mít tu dovolenou, že by si ho nemohl ohlídat. Naštěstí moje mamka měla inteligentní nápad jet na ORL do nemocnice v Kolíně. TAm si nás rovnou nechali, že když nejí a nepije, že se špatně vstřebávají ta antibiotika a že je malinkej a aftíků plná pusina, že bychom tam asi skončili brzo stejně, kvůli dehydrataci. On od čtvrtka už opravdu nechtěl nic pít, jíst ani kojení. TAk mu dali dva dny žilně výživu, antivirotika, antibiotika bral dál do pusinky. Pustili nás za čtyři dny, když začal jakžtakž jíst a pít. Dostal takovou vodičku na mazání před jídlem, ale ta mu moc nepomáhala. Začal pak jíst piškoty namočený ve vodě, vnitřek rohlíku namočený ve vodě, kupodivu i některý přesnídávky. TA antivirotika mu hodně pomohla, že se mu rychleji ty aftíky zahojily.

Fany97
Povídálka 39 příspěvků 20.10.18 09:57

Děkuji moc za rady :* dcera se v noci třikrát vzbudila s tím že ji bolí bříško a že bolí bobek a v plince měla brutální průjem takže ono ji bříško mohlo bolet i z toho prujmu Nevím a asi to souvisí s tím onemocněním teď. Jinak ráno už pila i mlíko a malinko zobala jen takové blbustky ale hlavně aspoň něco teď je deset hodin a jde zase spát chudinka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >