Afty, 6 dní horečka, neustálý pláč

1123
15.4.20 19:19

Afty, 6 dní horečka, neustálý pláč

Maminky, prosím o Vaše zkušenosti.
Jsem už úplně vynervovaná a zoufalá :,(. Malý (2roky) v pátek začal horečkovat, v sobotu pořád plakal, šlo mu cítit z pusinky, na jazyku jeden velký aft, jeli jsme na pohotovost, dostali jsme antibiotika.
Do večera se mu aftiky rozlezly po celé puse a jazyku. V pondělí jsme jeli zase na pohotovost, protože horečky pořád nešlo dostat pod kontrolu a malý pořád plakal, pusinka katastrofa. Dásně má úplně fialové, nateklé, že skoro nejdou vidět zoubky :,(… řekli nám jen ať to mažeme fialkou a dostal injekci B12… v úterý nám doktorka řekla, že to máme mazat Neocide gelem, pokud pije tak nemusí do nemocnice… Mám pocit, že se na něj doktoři dívají z dálky :zed: má 6 dní horečky nad 38°, je to normální? Dělají tohle afty? Kdy to skončí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
371
15.4.20 19:30

Noo, dcera měla aftozni stomatitidu, ale horečky takhle dlouho neměla. Jinak to co vám poradili, je při tomto onemocnění OK, ale ty horečky nevím, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
15.4.20 19:34

@Lucius08 Vypadá to jako herpangina nebo stomatitis aftoza. Je to jedno, obojí mu dá zabrat - vysoké horečky a bolavá pusinka plná aftů. ATB na to opravdu nezaberou. Fialku bych vůbec nedávala. Neocid gel je dobrý nápad - alespoň trochu tu bolavou pusinu znecitliví. K jídlu zkus studené sladké jogurty a jestli ještě pije nějaké UM, je to výhoda, ale dávej mu to studené. Každopádně dávej jen studenou, nedráždivou, kašovitou či tekutou stravu. Pokud to nebude pro bolest pusinky příjímat, je na místě nemocnice a infuze. Většina dětí takto končí, protože ta pusinka je bolí tak moc, že prostě nemohou ani pít. Horečky k tomu patří - klidně i týden. Tohle je blbá nemoc u malých i u velkých. Znám to a držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
15.4.20 19:39

To bude aftozni stomatitida, kdyz si na to vzpomenu chce se mi jeste po 3 letech brecet jak jsem byla zoufala. Nam naopak fialka zabrala. Ale teplotu mela dcera tak 3 dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
15.4.20 19:43

@azalia po nurofenu když se mu uleví tak sní jogurt (dneska snědl 3) pití mu hlídám, dávám mu každou chvíli cucnout, a když nechce tak strikačkou. Nerada bych do nemocnice, když tu řadí ten nový virus… Hrozně mě znervózňují ty horečky, když jsem dneska volala doktorce, tak mi říkala ať mu dám nurofen a zítra zavolám. Připadám si jako histerka ale už 6dní mu tlačim co 6hodin nurofen, nevím jestli je to ještě v pohodě :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
15.4.20 19:45

@elinka90 takže, je to tak,,normální,,? Že je to taková hrůza? Jak dlouho trvalo, než se to zhojilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
15.4.20 20:00
@Lucius08 píše:
@elinka90 takže, je to tak,,normální,,? Že je to taková hrůza? Jak dlouho trvalo, než se to zhojilo?

U nas to fakt hruza byla. Dceri se k tomu pridaly jeste opary. Strupy si strhavala flaskou. Bylo to jak z hororu. Ja byla jak chodici mrtvola. V noci rvala bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
15.4.20 20:05

@Lucius08 Jo, je to hrůza. Dokud do něj dostaneš alespoň ty jogurty a tekutiny - jste v pohodě. Trvat to může 7 - 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
15.4.20 20:14

Dcera 3 roky, měla to samé letos v únoru. Aftózní stomatitida, bylo to naprosto šílené. Nechtěla jíst a dokonce ani pít. V podstatě nás zachránily dětské nutridrinky (doporučuji, jsou jako náhrada jidla při různých onemocněních a chuťově jak husté kakao) a zvládla sníst max. jeden jogurt denně někdy kapsičku s ovocnou kašičkou. Teploty vysoké 8 dní, dásně natekly zároveň se zoubky, krvácely. Dr. nám napsala znecitlivující vodičku, ale nepomáhalo to. Po fialce konečně zlepšení, ale ještě další týden to měla ošklivé. Držím palce ať to brzy přejde a malému je co nejdřív lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1921
15.4.20 20:20

Zakladatelko, je to bohužel normální. Moje dcerka měla podobný průběh, jen teploty skoncily po 4 dnech. Jinak týden neustálý pláč, usnula jen vyčerpáním, vždy chvilku… tekutiny strikackou násilím, jidlo nic, takže um stříkačkou…měla 8 měsíců. A začalo se to zlepšovat po fialce, tu jsme nasadili pátý den, na radu zubařky. Sedmý den se jí výrazně ulevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
15.4.20 20:34

Děkuji holky :srdce: trochu jste mě uklidnili, už jsem propadla panice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4472
15.4.20 20:36

Ahoj, zkus koupit na afty Aloclair. Dcera to měla doporučené od doktorky, když měla pusu plnou neštovic a trochu to pomáhalo. Primárně to je určené právě na afty. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
15.4.20 20:43

Jinak jestli te muzu trochu uklidnet, tak dcera mela ted nqestovice. Prvni vlnu v jeslich, kdy vsechny deri odpadavaly, dcera ustala a ted je dostala a strasne mirny pribeh asi 40 pupinku. Pry je to podobny vir.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1309
15.4.20 22:56

@Lucius08 máme to taky za sebou, horečky byly 6dní, uz jsem se chystala znovu k doktorce, ale pak konečně polevily.. Jela jsem nurofen+calgel na dásně, noci byly šílené. Výdrž, už máte nejhorší za sebou :wink: Nechápu bezmyslenkove podání ATB, rekli ti alespoň duvod? :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
15.4.20 23:27

@yellowyedna to by bylo supr, kdyby se začal zlepšovat, už jsme všichni úplně vyčerpání:(… jj, doktorka na pohotovosti to vyhodnotila jako anginu, proto nasadila antibiotika. Afty se mu udělaly až večer. A když jsme tam jeli znovu za dva dny tak doktorka (zase na pohotovosti) mu napsala jiné silnější antibiotika :zed: přitom jsem trvala na tom, aby mu udělala CRP a bylo jen 15, vůbec jsem to nepochopila… nechala jsem mu ty antibiotika co už měl, ráno fičela k naší doktorce a ta taky nechápala… co doktor to jiný názor. Hrozně mě to štve protože to už je asi podruhé co antibiotika zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat