Afty a napuchlé dásně u 1,5 roku staré holčičky

258
11.12.19 16:21

Afty a napuchlé dásně u 1,5 roku staré holčičky

Maminky jak jste řešili u dětí afty a napuchlé dásně? Nam dál doktor na desinfekci dásní Betadine, ráno a večer dávám nurofen a včera jsem dávala i aerius před spaním, ale nevím jestli se kvůli němu nebudila. Dnes zkusím dát fenistil aby se vyspala. Na dudlik ještě občas dám fialku aby se ji to dostalo na afriku co má na jazyku bo nejsem schopná ji to namazat. Máte nějakou radu jak ji ulevit od bolesti? Aspoň na noc… A jak dlouho asi tahle nemoc trvá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11.12.19 16:46

Vic asi nezmuzes, vydrzet, davala jsem jeste vlazny hermankovy caj a tekutou stravu… jeste jsme potirali dologelem.. prvni 4 dny to bylo desny a 5. Den uz zacala bastit :) a bylo lepe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
11.12.19 16:50

No, já to měla před rokem u dvouleťáka a skončili jsme v nemocnici na 4 dny. Dostal od pediatra antibiotika, jenže pediatr měl mít dovolenou, tak nás poslal na ORL a když to tam viděli, tak nám nabídli radši hospitalizaci. Syn nechtěl jíst, malinko pil. Že když nejí a nepije, že se antibiotika hůř vstřebávají. A že bychom tam možná za pár dnů stejně skončili, že by byl dehydrovaný. Tak mu to pak píchali nitrožilně, přidali mu antivirotika a dali mu kapačkou výživu/zavodnění. Po čtyřech dnech to bylo mnohem lepší, ale ještě musel asi týden dobírat ty antibiotika i antivirotika. Na ORL jsme jeli zhruba po týdnu těch aftů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
11.12.19 16:59
@PapeJ píše:
No, já to měla před rokem u dvouleťáka a skončili jsme v nemocnici na 4 dny. Dostal od pediatra antibiotika, jenže pediatr měl mít dovolenou, tak nás poslal na ORL a když to tam viděli, tak nám nabídli radši hospitalizaci. Syn nechtěl jíst, malinko pil. Že když nejí a nepije, že se antibiotika hůř vstřebávají. A že bychom tam možná za pár dnů stejně skončili, že by byl dehydrovaný. Tak mu to pak píchali nitrožilně, přidali mu antivirotika a dali mu kapačkou výživu/zavodnění. Po čtyřech dnech to bylo mnohem lepší, ale ještě musel asi týden dobírat ty antibiotika i antivirotika. Na ORL jsme jeli zhruba po týdnu těch aftů.

Tak nějaké jídlo do ní dostanu, s pitím to taky není hit, ale sem tam se napije a v noci ma ještě mlíko takže to s tou dehytrataci nebude snad tak divoké. Navíc mám připravenou stříkačku. Když bude nejhůř tak ji budu dávat pít aspoň přes stříkačku. No tak uvidíme teda jak dlouho bude chuděrka trpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
11.12.19 18:08

@PeBa12 Tak jestli by jí nepomohly ty antivirotika, měl myslím zovirax, nejsem si jistá. Nám potvrdili správné nasazení antibiotik pediatrem, bral ta samá dál jen přidali ta antivirotika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
11.12.19 19:08
@PapeJ píše:
@PeBa12 Tak jestli by jí nepomohly ty antivirotika, měl myslím zovirax, nejsem si jistá. Nám potvrdili správné nasazení antibiotik pediatrem, bral ta samá dál jen přidali ta antivirotika.

Zatím to není tak divoké. Navíc zítra jsem na kontrolu tak uvidíme co na ní doktor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama