Agentura na pronájem bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 88 inzerátů 27.02.19 11:17
Agentura na pronájem bytu

Ahoj, mám zájem koupit si byt na pronájem. Jelikož to nebude v Praze, je riziko neplacení atd. chtěla jsem se zeptat, jestli fungují agentury na pronájmy i mimo Prahu a hlavně jak fungují? Jde mi jak o placení, prověření nájemců, tak o případné kontroly bytu. Děkuji moc.

Reakce:
Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 27.02.19 11:21

Když jsme byli v nájmu, bylo to přes agenturu :mrgreen: jednu majitel po našich neustálých stiznostech vyhodil a u druhé nám řekl, ať radši komunikujeme jenom s ním a cokoliv od te bandy blbecku ignorujeme :lol: na co je měl, to nevím. Osobně na agentury pohlížím jako na někoho, kdo bere velkou provizi za mizernou minimální práci

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 88 inzerátů 27.02.19 11:23

@Lalelale díky mně jde o to, že ten byt bude asi 100 km od mého bydliště… ale bude asi problém sehnat někoho důvěryhodného..

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 27.02.19 11:27

@lucie.krajcarova mluvím za sebe, ale byt bych si kupovala jen tak daleko, jak jsi ochotná dojet. Protože můžou nastat všelijaké problémy a věř mi, že jak dojde na problémy, agentura ti nepomůže. Ta bere peníze jen, když je vše v pořádku. Aspoň takovou mám zkušenost. Kdykoliv byl problém, musel do toho vstoupit majitel. Ale můžeš se poptat v okolí bytu, třeba nekdo bude mít dobrou osobní zkušenost a doporučí ti.

milktea
Kecalka 483 příspěvků 27.02.19 12:01

@lucie.krajcarova moji rodiče pronajímají, taky to mají 100 km a nemají problém. Zajedou tam, když se mění nájemník a berou většinou chlapa, aby si uměl v bytě kdyžtak něco opravit (byt je pro jednoho) a neberou studenty, aby tam nemuseli pořád jezdit.
Na agenturu bych se vykašlala, zbytečně jim budeš platit, navíc jsou na baterky - hlavně agentury v Praze, jde jim jen ulovit nájemníka, ale s ničím nepomůžou.

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 27.02.19 12:24

Bydlím 400km (dřív 3000km) od bytu, žádnou agenturu nepotřebuješ pokud to chceš pronajímat dlouhodobě. Jde jen vybrat ty lidi, pak už to jede tak nějak samo. Pokud jsou ty lidi normální

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 12:41

Pronajímáme několik bytů a rozhodně to laikovi nedoporučuju jako investici. Zvlášť když chce byt v takové vzdálenosti od bydliště. Jsi si vědomá rizika, že pokud ti nájemník nebude platit, můžeš ho vystěhovat až po soudním rozhodnutí? Že třeba rok budeš bez peněz za nájem a ještě budeš platit energie,které mu nesmíš odpojit? Nehledě na to, že momentálně jsou ceny bytů přestřelené a jako investice nevhodné. Stačí počkat pár let až budou dojíždět fixace na nízké úroky a byty půjdou zase dolů.

lucie.krajcarova
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 88 inzerátů 27.02.19 14:42
@Anonymní píše:
Pronajímáme několik bytů a rozhodně to laikovi nedoporučuju jako investici. Zvlášť když chce byt v takové vzdálenosti od bydliště. Jsi si vědomá rizika, že pokud ti nájemník nebude platit, můžeš ho vystěhovat až po soudním rozhodnutí? Že třeba rok budeš bez peněz za nájem a ještě budeš platit energie,které mu nesmíš odpojit? Nehledě na to, že momentálně jsou ceny bytů přestřelené a jako investice nevhodné. Stačí počkat pár let až budou dojíždět fixace na nízké úroky a byty půjdou zase dolů.

tak díky… no chtěla jsem to zkusit :-)

Váš příspěvek
Reklama