Agentura prace chce abych sla na neschopenku

2
24.3.20 12:37

Agentura prace chce abych sla na neschopenku

Dobry den. Jsem v 18 tydnu tehotenstvi a pracuju pod agenturou ve velke firme jako delnice. Od 1.4. pro me nemaji misto (pro tehotnou). Agentura chce abych sla na neschopenku. Vcera jsem byla na gynde a jelikoz je vse v poradku, tak mi ji nedal, ze je to vec zamestnavatele. Mam to pry zkusit jeste u obvodovacky, ktere budu volat zitra. Neumim se pretvarovat a vymyslet si nejakou chorobu. Na neschopenku bych na jednu stranu chtela jit skrz koronu, ale nevim co ted..Muze me agentura vyhodit? Smlouvu mam na urcito do listopadu. V tom pripade bych sla na urad prace. Mimco se ma narodit srpen-zari. Prijdu o materskou? Nevim co mam ted delat. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3094
24.3.20 12:40

Těhotnou tě vyhodit nemůžou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4742
24.3.20 12:42

@Gimlik já mam takový pocit, že pokud tě zaměstnavatel nemůže přeřadit na vhodnou práci pro těhotné, tak bys měla mít 100% průměrné mzdy, ale nevím jestli to pořád ještě platí.. :think: Do PN tě nutit nemůže.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71436
24.3.20 12:48

@donutkaP Platí a evidentně se mu do toho nechce… nicméně nemá páku, jak donutit lékaře napsat PN, takže prostě tvrdit, doktor nenapsal, smůla. Ono stejně v případě agentury nemá cenu řešit co bude po RD, tak není důvod snažit se zbytečně vycházet vstříc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
24.3.20 12:51

Ja prave nevim jak je to s tim pridelenim.
Mam ve smlouve napsano:
Docasne prideleni konci jesnostrannym prohlasenim uzivatele ( firma, kde pracuju) a to i bez udani duvodu.

Taky mi neni jasne proc mi agentura neni schopna rict jak se to bude resit, kdyz mi neschopenku nikdo neda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama