Agility hyperaktivní začátečnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.19 12:28
Agility hyperaktivní začátečnice

Dobrý den,
mám hodně hyperaktivní fenku, křížence borderky. Chtěla bych s ní začít běhat agility jen tak pro zábavu, nejde o žádné velké soutěžení. Byla by na to skvělá, miluje běhat, probíhat v tunelu, přeskakovat překážky, lézt na kolmé plochy… Problém je v tom, že je hodně hyperaktivní a chvíli jí trvá než se vzpamatuje a začne se soustředit… máte prosím tipy, jak začít doma, než se přihlásíme do kurzu? Co by měla umět a zvládat? Máme za sebou psí školku a pár dalších kurzů ohledně poslušnosti, ale vzhledem k své hyperaktivitě bývá občas roztěkaná a občas jí učení dýl trvá a musí se na ní pomaleji a v klidu.

Neznáte taky nějakého fajn trenéra v okolí Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Vsetína, Hranic na Moravě,…

Předem díky za všechny rady :)

Reakce:
123Soňa
Ukecaná baba ;) 1479 příspěvků 01.07.19 13:37

Když jsem ještě před dětmi dělala agility, základ byl odložení. Nemá cenu radit takhle přes net, poradí ti trenér, až fenku uvidí a bude ti radit, jak na to přímo v konkrétních situacích. Trenéra neporadím, jsem z vysočiny, zkus se obrátit na agility klub…tady na Emimi bych se asi neptala…

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 01.07.19 14:14

Když jsem se svou fenou začínala agility, tak základ byl, aby před samotným cvičením překážek byla dostatečně vyvenčená. Též byla v celku hodně rychlá… Musela jsem zrychlit i já… Máte za sebou kurzy poslušnosti, takže ty bych brala jako základ a trénovala jí doma (uplatníte ji i v agility). Jinak určitě bych si našla nějakého trenéra a samotné agility nechala až na něj. Jinak já když jsem šla třeba s fenou ven, tak kde byla nějaké přirozená překážka (podlézání, přeskok atd), tak jsem jí u toho dávala úkoly…

Váš příspěvek
Reklama