Agolutin, syndrom polycystických vaječníků (PCO) a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 14:02
Agolutin injekce, PCO a otěhotnění

Ahoj holky,

jak z názvu vyplývá - mám PCO a právě menstruuji, díky injekci Agolutinu (vyvolávačka). Je možné otěhotnět? Je to vůbec menstruace? Nebo jen pseudomenses?

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 29.01.18 14:52

Tak podstatné je, jestli máš ovulaci. Což by měl ověřit doktor, při PCO můžou být cykly anovulační nebo ovulace hoooodně opožděná, ale lékaři to dokážou řešit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 15:43

@ugluk Stačí si třeba udělat ovulační test? Popř. kdy je dobré si ho v takovém případě udělat?

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 29.01.18 17:09

No, s PCO bys jich taky mohla vyplácat ohromné množství a otázka je, jak bude LH kolísat. Opravdu bych se s tímhle svěřila doktorům, řekla, že chceš otěhotnět, a řešila to.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 20:10

@ugluk Chci otěhotnět až tak za rok, spíš mě zajímalo jak je to s vyvolávacími injekcemi, jestli se jedná o menstruaci se vším všudy nebo pouze o pseudomenstruaci jako třeba při vysazení HA. A jestli teda dochází k ovulaci. Což jsem pochopila, že může a nemusí. A třeba měřením teploty se to zjistit nedá?

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 29.01.18 20:34

Pokud bys ovulovala, tak je to normální MS, pokud ne, tak je to opravdu uměle vyvolané krvácení. Byť na podobném principu. Po ovulaci se vytvoří žluté tělísko, to produkuje progesteron a když zaniká, hladina progesteronu klesne a to spustí MS. Pokud neovuluješ, hladiny hormonů se plácajá nahoru dolů a MS nedochází. Pokud ti píchnou agolutin, je to vlastně megadávka progesteronu, takže když ten z těla vyprchá, opět klesá hladina progesteronu a dojde ke krvácení. Pro otěhotnění je ale způsob krvácení nepodstatný, k tomu potřebuješ jediné - vajíčko. A to se uvolňuje při ovulaci. Můžeš zkusit třeba měřit bazální teplotu. A pokud to za ten rok nepůjde, řeš to s lékařem, ten může předepsat léky, které vyvolají ovulaci. Popřípadě už teď to samozřejmě můžeš zkusit řešit nějakými bylinkami nebo jinou přírodní léčbou, ale v tomhle v kombinaci s PCO bohužel vůbec neoradím, co a jestli vůbec by mohlo fingovat… Každopádně znám několik lidí s PCO, kteří se dočkali dětí, někteří s podporou lékařů, někteří přirozeně…

danaet
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 07.06.18 13:05

Ahoj, já mám pcos a menzes po agolutinu je přesně jak píše ugluk. Menzes není ukazatel plodnosti. Důležitý je hormonální profil, správný poměr FSH a LH, to zda dorůstá folikul a uvolňuje se vajíčko, tzn. že probíhá ovulace. To zda dorůstá sliznice a zda je po ovulaci správná hladina progesteronu. Bez ovulace, čili bez uvolnění vajíčka, a bez správné sliznice a hladiny progesteronu po ovulaci, se těhotenství nedočkáš. Takže být tebou, nechám si udělat hormonální profil na začátku cyklu (2-3DC), dále hladinu AMH a dále ještě progesteron test z krve v druhé fázi cyklu. Nechám si udělat několik kontrolních ultrazvuků od 12 DC počínaje, aby se ukázalo, zda ti dorůstají folikuly a zda ovuluješ nebo ne. Z vlastní zkušenosti při pcos, kupování ovulačních testů, je ztráta peněz. Nejvíc ti ukážou právě ty hormonální hladiny a ultrazvuk. Při pcos pomáhá nízkosacharidová strava, pohyb, a co se vitamínů týče, tak určitě inositol, vitamín D, vápník a hořčík - vše na lepší kvalitu vajíček. Takovým způsobem můžeš pcos „zkrotit“, nastartovat si přirozený cyklus a případně i přirozeně otěhotnět. Není to zázrak na počkání, chce to minimálně ty 3 měsíce a déle, takže když to plánuješ až na další rok, tak na tom můžeš zapracovat. Já jsem momentálně v procesu IVF, ale pokud selže, tak jdu na to, co jsem výše popsala. Nízkosacharidovka atd mi cyklus nastartovala, ale šla jsem do IVF, takže jsem nedala šanci na přirozené početí. To zkusím až v případě, že IVF nevyjde. I když já jsem už o něco složitější případ. PCOS, hypothyreoza a vyšší věk.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama