Agolutin, syndrom polycystických vaječníků (PCO) a otěhotnění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 14:02
Agolutin injekce, PCO a otěhotnění

Ahoj holky,

jak z názvu vyplývá - mám PCO a právě menstruuji, díky injekci Agolutinu (vyvolávačka). Je možné otěhotnět? Je to vůbec menstruace? Nebo jen pseudomenses?

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 29.01.18 14:52

Tak podstatné je, jestli máš ovulaci. Což by měl ověřit doktor, při PCO můžou být cykly anovulační nebo ovulace hoooodně opožděná, ale lékaři to dokážou řešit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 15:43

@ugluk Stačí si třeba udělat ovulační test? Popř. kdy je dobré si ho v takovém případě udělat?

ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 29.01.18 17:09

No, s PCO bys jich taky mohla vyplácat ohromné množství a otázka je, jak bude LH kolísat. Opravdu bych se s tímhle svěřila doktorům, řekla, že chceš otěhotnět, a řešila to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 20:10

@ugluk Chci otěhotnět až tak za rok, spíš mě zajímalo jak je to s vyvolávacími injekcemi, jestli se jedná o menstruaci se vším všudy nebo pouze o pseudomenstruaci jako třeba při vysazení HA. A jestli teda dochází k ovulaci. Což jsem pochopila, že může a nemusí. A třeba měřením teploty se to zjistit nedá?

ugluk
Hvězda diskuse 43543 příspěvků 29.01.18 20:34

Pokud bys ovulovala, tak je to normální MS, pokud ne, tak je to opravdu uměle vyvolané krvácení. Byť na podobném principu. Po ovulaci se vytvoří žluté tělísko, to produkuje progesteron a když zaniká, hladina progesteronu klesne a to spustí MS. Pokud neovuluješ, hladiny hormonů se plácajá nahoru dolů a MS nedochází. Pokud ti píchnou agolutin, je to vlastně megadávka progesteronu, takže když ten z těla vyprchá, opět klesá hladina progesteronu a dojde ke krvácení. Pro otěhotnění je ale způsob krvácení nepodstatný, k tomu potřebuješ jediné - vajíčko. A to se uvolňuje při ovulaci. Můžeš zkusit třeba měřit bazální teplotu. A pokud to za ten rok nepůjde, řeš to s lékařem, ten může předepsat léky, které vyvolají ovulaci. Popřípadě už teď to samozřejmě můžeš zkusit řešit nějakými bylinkami nebo jinou přírodní léčbou, ale v tomhle v kombinaci s PCO bohužel vůbec neoradím, co a jestli vůbec by mohlo fingovat… Každopádně znám několik lidí s PCO, kteří se dočkali dětí, někteří s podporou lékařů, někteří přirozeně…

danaet
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 07.06.18 13:05

Ahoj, já mám pcos a menzes po agolutinu je přesně jak píše ugluk. Menzes není ukazatel plodnosti. Důležitý je hormonální profil, správný poměr FSH a LH, to zda dorůstá folikul a uvolňuje se vajíčko, tzn. že probíhá ovulace. To zda dorůstá sliznice a zda je po ovulaci správná hladina progesteronu. Bez ovulace, čili bez uvolnění vajíčka, a bez správné sliznice a hladiny progesteronu po ovulaci, se těhotenství nedočkáš. Takže být tebou, nechám si udělat hormonální profil na začátku cyklu (2-3DC), dále hladinu AMH a dále ještě progesteron test z krve v druhé fázi cyklu. Nechám si udělat několik kontrolních ultrazvuků od 12 DC počínaje, aby se ukázalo, zda ti dorůstají folikuly a zda ovuluješ nebo ne. Z vlastní zkušenosti při pcos, kupování ovulačních testů, je ztráta peněz. Nejvíc ti ukážou právě ty hormonální hladiny a ultrazvuk. Při pcos pomáhá nízkosacharidová strava, pohyb, a co se vitamínů týče, tak určitě inositol, vitamín D, vápník a hořčík - vše na lepší kvalitu vajíček. Takovým způsobem můžeš pcos „zkrotit“, nastartovat si přirozený cyklus a případně i přirozeně otěhotnět. Není to zázrak na počkání, chce to minimálně ty 3 měsíce a déle, takže když to plánuješ až na další rok, tak na tom můžeš zapracovat. Já jsem momentálně v procesu IVF, ale pokud selže, tak jdu na to, co jsem výše popsala. Nízkosacharidovka atd mi cyklus nastartovala, ale šla jsem do IVF, takže jsem nedala šanci na přirozené početí. To zkusím až v případě, že IVF nevyjde. I když já jsem už o něco složitější případ. PCOS, hypothyreoza a vyšší věk.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >