Agolutin jednorázově po OPU místo Utrogestanu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 15:33
Agolutin jednorázově po OPU místo Utrogestanu

Ahoj, v den odběru vajíček mi byl před odchodem domů píchnut Agolutin. Jen jedna injekce, další mi píchat nebudou. Jsem z toho trochu vykolejená, jelikož při minulých dvou IVF v jiném CARu jsem po OPU zaváděla několik dní Utrogestan. Četla jsem, že progesteron je nutný po IVF užívat v druhé fázi cyklu pro vyrovnání hormonálních hladin. Vrtá mi hlavou, proč byl píchnut Agolutin jako náhrada Utrogestanu a jen jednorázově. Embryo budeme zavádět až po genetice. Díky :andel:

Reakce:
Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44685 příspěvků 09.02.19 15:38

Účinná látka je v obém případě pogesteron. Zatímco u Utrogestanu zavádíš denně menší dávky, u Agolutinu dostaneš jednu ohromnou a ve chvíli, kdy by vyprchávala, už dávno těhotenství produkuje hormonů dost na to, aby se udrželo. Některé CARy to tak děají, byť to není příliš rozšířený postup, ale zkušenosti s tím určitě mají.

Uživatel je onlineKikulele
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 09.02.19 15:45

Ja si pichala agolutin 5 dni pred ketem a pak jeste 15 dni po ketu, kazdy den jednu tu ampulku. Pote po pozitivnim testu jsem zavadela utrogestan. Urcite ale vedi co delaji,drzim palce at je embryjko v poradku a aby se uchytilo. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 15:59
@Kikulele píše:
Ja si pichala agolutin 5 dni pred ketem a pak jeste 15 dni po ketu, kazdy den jednu tu ampulku. Pote po pozitivnim testu jsem zavadela utrogestan. Urcite ale vedi co delaji,drzim palce at je embryjko v poradku a aby se uchytilo. :kytka:

To je jiná situace..mně jde o jednorázové píchnutí Agolutinu v den OPU, kdy k transferu nedojde (embrya jdou na genetiku).

Uživatel je onlineKikulele
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 09.02.19 16:01
@Anonymní píše:
To je jiná situace..mně jde o jednorázové píchnutí Agolutinu v den OPU, kdy k transferu nedojde (embrya jdou na genetiku).

A genetika trva jak dlouho? A to je pak zamrazi a budete popripade zavadet v dalsim cylku? Tak to nevim proc to davaji. Ale asi bude nejlepsi se zeptat v caru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 16:03
@ugluk píše: Účinná látka je v obém případě pogesteron. Zatímco u Utrogestanu zavádíš denně menší dávky, u Agolutinu dostaneš jednu ohromnou a ve chvíli, kdy by vyprchávala, už dávno těhotenství produkuje hormonů dost na to, aby se udrželo. Některé CARy to tak děají, byť to není příliš rozšířený postup, ale zkušenosti s tím určitě mají.

K transferu nyní nedojde, to jsem nepoznamenala, embrya jdou na genetiku. Z té informace o ohromné dávce moc radost tedy nemám :( Nebyla jsem připravená na Agolutin, tak jsem neměla argumenty. Počítala jsem s několikadenním zaváděním Utrogestanu. Lékařka to vysvětlila komfortem = jedna injekce vs. několik dní zavádění tablet. Nevíš, za jak dlouho po Agolutinu má přijít MS? Už pociťuju příznaky blížící se MS a jsem teprve 4 dny po OPU, tedy i po píchnutí Agolutinu. Správně by měla MS přijít až tak za dva týdny, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 16:05
@Kikulele píše:
A genetika trva jak dlouho? A to je pak zamrazi a budete popripade zavadet v dalsim cylku? Tak to nevim proc to davaji. Ale asi bude nejlepsi se zeptat v caru.

Odeberou se buňky embryí a embrya se zamrazí. Výsledky genetiky jsou do tří týdnů. Transferují se pak jen geneticky zdravá embrya v nějakém z dalších cyklů, kdy se žena na KET dobře připraví.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44685 příspěvků 09.02.19 16:39

Aha, transfer nebude teď. Tak je to vcelku jedno. Může se to chovat stejně jako při klasické vyvolávačce - někomu za týden, někomu za dva, plus se do toho můžou motat vlastní hormony po punkci. Uvidíš. Ale neměla bych z toho strach. Ať jich máte co nejvíc OK a ten transfer pak klapne!

Jinak já v cyklech bez OPU nedostala léky žádné a MS dorazila, až dorazila, matně tuším za 11-12 dní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >