Agorafobie a sociální fobie v těhotenství

27.2.20 11:18

Agorafobie a sociální fobie v těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli některá trpíte agorafobií a sociální fobii? Já už tím trpím skoro 2 roky teď je to tak strašný, že nevychazim skoro ven a když tak jedině s někým a stejně se mi točí hlava je mi na omdlení strašně se potím píská mi v uších. Moje psychiatricka mi dávala furt jiný a jiný léky ty nejslabejsi jenže pokazde mám nějaké vedlejší ucinky. Léky jsem vysadila a po 3 letech s manželem co jsme se snažili o miminko tak teď se zadařilo neplánovaně. Řešili jsme x věci a najednou jsem těhotná hned jsem se objednala na gyndu tam mi těhotenství potvrdil. Strašně ale strašně se těším. Tohle je můj splněný sen ale zároveň představa toho, že budu lítat po vyšetřeních po nemocnicích tak je mi s toho už teď zle. Známá co trpěla těmito psych. Problémy říkala, že po prvním těhotenství ji to úplně zmizelo. Moje obvodacka si myslí, že jak jsem měla 2roky zpět pracovní úraz ( poprvé jsem měla nějaký úraz) tak, že to byl šok jak fyzický tak psychický. A, že mi to rozhazelo hormony. Pořád doufám, že se to nějak zlepší. Protože chci pro svoje dítě udělat první poslední. Měla jste to taky nějaká takto změnilo se to nebo to bylo stejně ba ještě horší? Děkuji za odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
27.2.20 11:31

Já mám sociální fobii, ale ne tak vážnou, že by to přešlo do ataky, jediné co vůbec nezvládám a mám skoro kolaps je mluvit před lidmi, ale dělá mi trochu problém i telefonovat s cizími, řešit věci po institucích, nemám ráda velké davy lidí ve městě, nastupovat do busu (lidi se na mě podívají) No, na rodičáku se mi to zhoršilo. Když jsem před těhotenstvím chodila každý den do školy plus práce, večer do města na víno atd, furt jsem byla mezi lidmi a byla jsem na to zvyklá, teď chodím víceméně jen na procházky a to ještě po sídlišti, kde žádné davy nejsou, tak jsem si odvykla a jsem hodně nervózní, když jedu do centra do obchoďáku, vyhýbám se tomu, na velký nákup jezdím s partnerem autem, to je v poho, když jsem s někým tak je taková moje berlička, věci na dceru objednávám na netu, malé nákupy zvládám. Já se teda ale nikdy neléčila a furt to odkládám, takže v tomhle máš výhodu. Nicméně poporodní blues bylo šílené, ale zvládla jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.2.20 14:17

Ahoj :) já trpím sociální fobií a přidruženými problémy 8let (depresí, úzkostnými stavy, záchvaty a ataky atd.) za tu dobu jsem vystřídala spousty léků, léčebných procesů atd. bohužel žádné léky nezabraly.

Jediné co mi pomohlo, bylo pomalu situacemi procházet s manželem a dále i sama (nákupy, úřady… prostě vylézt z domu) Abych to aspoň ustála na „normální úrovni“. Moji výhodou je, že léky neberu a našla jsem si práci, která mě bavila a zároveň byla i s lidmi. To mě hodně posunulo a až pak jsem otěhotněla, takže teď když jsem těhotná, tak lékaře atd zvládám sice s nervy, ale bez problémů. A vím, že až bude mimčo na světě, musím s ním mezi lidi, abych z toho nevypadla úplně a byla dobrým příkladem a mimčo nevidělo můj zbytečný strach ze všeho venku :)
Držím palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
27.2.20 14:41

Už s tím taky musím něco začít dělat :) léky teda už neberu stejně mi po nich bylo spíš hůř. Co jsem zažila v listopadu atak tak silnej, že trval 2dny úplně jsem se zavřela doma :( to nejhorší co jsem mohla udělat no. Snad to nějak zvládnu už kvůli miminku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 22:11

Soc. fobii nemam…asi…ale jsem introvert. Nemusim davy, hluk, neustale mluveni o nicem. S narozenim dcery se to zlepsilo, uz kvuli ni se snazim vic komunikovat. Mala uz chodi do školky a ja jsem zjistila, ze jsem se hodne zlepsila a kolikrat sama sebe prekvapuju, ze dokazu byt vice spolecenska. Ale porad jsem introvert, stale mam rada svuj klid…bezpeci domova. Me dcera dala silu, protoze si casto uvedomuju, ze na nicem jinem nezalezi, nez na NI, ONA je pro me nejdulezitejsi, pro ni to vsechno delam a delam to rada, i kdyz jsem nekdy hodne unavena a mala dokaze byt pekne protivna.Take to neznamena, ze jsem porad v pohode, obcas na me spadne splin…ale pak je zas lip.
Kniha ctyri dohody, k te se casto vracim - pomaha mi.
Drzim palce a preju hodne stesti. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama