Agrese a nevysvětlitelné chování 2,5 roku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LidkaMat
Kecalka 159 příspěvků 08.01.19 17:01
Agrese a nevysvětlitelné chování 2,5 roku

Ahoj maminky,

moje dcera si aktuálně prochází hodně drsným obdobím vzdoru. Trvá to už cca od 21.měsíce. Nyní jsou jí 2,5 roku ( 30 měsíců). Načetla jsem si spousty informací, diskutovala s psycholožkou a nějaké pomoci jsem se úplně nedočkala.
Rozumím tomu, že období vzdoru je nevyhnutelné a potřebné k mentálnímu vývoji a budování ega a uvědomují si sami sebe, tohle všechno chápu, každé „ne“ je její osobní názor… akceptuji, chápu, trpělivě vysvětluji.
Jsem v 9.měsíci, čekáme každým dnem druhou holčičku a můžu říct, že poslední měsíc je pro mě očistec. Jako kdyby se snažila si utrhnout každou vteřinu mého času pro sebe, snažím se s ní trávit víc času a hrát si, uvědomuji si, že po porodu budu mít děti dvě a času méně, ale to co vyvádí jsou extrémy.
U kamarádky kousla maličkou tak, že jí udělala krvavou podlitinu na rameni, vzápětí jí flákla po hlavě plastovým koníkem, samozřejmě šlic a modřina jako blázen.
Kamarádka už je z toho nešťastná, protože se vídáme rády, poměrně málo, ale když už, tak jí ta moje potvora zrasí dceru a jedu obvykle domu se stáhnutým ocasem, ušima a pěkně pokorně se omlouvám, jak mě to mrzí. Končí tak každá návštěva.
Svého bratrance teď zase kousla až mu skoro prokousla kůži na ruce, flákla ho autíčkem vedle oka tak, že má jeden steh.
Dneska další rána. Stáli jsme na poště u přepážky a jedla oplatku, hlídala jsem jí. Stála, jedla v klidu. Z ničeho nic, jako by jí píchnul ďábel do zadku vidlema vyběhla z pošty přes dvoje automaticky otevíratelné dveře a já samozřejmě za ní a řvala jsem, ať se zastaví. 4× jsem volala. Nic.
Já letěla za ní v 9. měsíci jsem vyvinula rychlost sprintu. :roll:
Nezastavila, vběhla do silnice, kde naštěstí jezdí auta krokem, je to v centru, ale přesto se zastavila, až když auto před ní zastavilo a zatroubilo. No nebudu Vám říkat, že do infarktu jsem neměla daleko. :,(
Trestám jí úměrně, nejsem zastáncem fyzických trestů, ale občas na ten zadek prostě dostane. Dneska jsem se v tom šoku nezmohla na nic, než jí jen vynadat. Okamžitě jsem jí vysvětlovala jak mohla situace dopadnout, stejně tak s dětmi, když jim ubližuje, vždy za trest odjíždíme domů a vysvětluji jí, že děti si s ní nechtějí hrát, když jim ubližuje, že je to bolí.
Další věc je, že má neustále pleny. Chodí se vykadit a vyčůrat do pleny někam do kouta. Neoznámí, pouze přijde a cítím, že má nadílku v pleně. Občas si v tom dokáže i hrát a já na to přijdu, až po čichu, když přijdu do pokoje. :(
Nějaké rady? Zkušenosti?
Upřímně po tomhle všem mám obavy, jak to budu s dvěma zvládat a jestli neskončím někde v blázinci. Nebo zda je to jen opravdu i mým vypětím i přesto, že se snažím být hodně v klidu. Jsem psychicky vyrovnaná, porodu se nebojím. Napadlo mě, jestli právě víc nevnímá to, že opravdu za nedlouho přibude další člen do rodiny a bojí se nějaké separace?
Už jsem skutečně bezradná. Možná to vidím vše trochu zkresleně, dramatičtěji, ale budu ráda, když mi někdo poradí úhel z jakého se na situaci dívat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
axelina
Ukecaná baba ;) 2470 příspěvků 08.01.19 17:07

@LidkaMat a zkusila jsi když flakla nebo kousla ji čapnout a hned ji přes tu ruku bouchnout aby ji to bolelo? moje druha dcera (1.5) se mi taky zda takova víc od rány…zatim drtí jen bráchu teda ale jednou prave na pisku bouchla lopatkou dítě tak jsem jí vytahla a dala ji přes ruku. (já byla víc vztekla než ona) řičelajak tur..no ale musim říct že ted na tom samým pískovisti deti hladí a říká nynyny a kouká na mě jestli se koukám… tak si myslím že si to pamatuje…ted tam teda nechodíme už ale zjara jsem zvědava 8)

Ou
Kelišová 5861 příspěvků 08.01.19 17:09

Počkat až dozraje a do té doby je potřeba přežít.

Jinak pokud bys to chtěla jó řešit, tak docela šikovná metoda na tohle je videotréning interakcí.

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 08.01.19 17:12

Za tu poštu bych ji přímo na ty silnici stáhla kalhoty a nasekala na holou. Tohle je přesně ta situace, kdy děti dostaly a hodně, v zájmu zachování života a zdraví.
S tím ostatním nevím co poradit, ale měla jsem děti s výrazným obdobím vzdoru a rozlišovala jsem obtěžující a ohrožující chování, to první jsem ignorovala, případně domlouvala, u druhého přišel nekompromisní trest, aby si to dlouho pamatovali.

Alyss1
Závislačka 2967 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 17:13

Obdobi vzdoru. Kombinace s prichodem vetrelce. Deti jsou chytre poznaji to. Jsi u kamaradky, povidate si, nevsimate si jich. Tak udela neco aby sis vsimla. Negativni pozornost taky potornost. Zcela normalni chovani.

Rada? Vydrzet. Maximalne se venovat jen ji. Minimalizovat “nebezpecne” situace.

Nebit. V nejhorsim zvysit hlas a vysvetlit.

Hodne chlastat. Ho sorry, to delam js kdyz je nejhur, ty nemuzes:):) tsk meditovat:). :)

Diana69
Kecalka 250 příspěvků 08.01.19 17:13

Jak to tak čtu,tak jsem na tom s holčičkou hodně podobně :zed: má dcera teď oslavila 2 roky a přesně na jejich 30 měsíců se nám narodil další clen rodiny. Zlobi neposloucha..kouse tedy jen nas,ale i to me rozciluje a zatím nezabrání nic,aby přestala…s těmi pěnami stejné…pokadi se..A neřekne…i kdy­by v tom měla být celý den.. :zed:
Asi se na to musíme dívat s nadhledem noc to nejde :D držím palce jak vám tak sobě :mrgreen:

Marben
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 08.01.19 17:19

Moc ti v tomto neporadím, ale pokud je nyní taková doporučuji novorozeně hlídat před dcerou než to přejde. Ty děti napadne cokoli.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 08.01.19 17:29

Kousla? Kousnout taky. Myslím, že jsi moc benevolentní. Dítě ti málem přejede auto a ty mu vysvětluješ, co se mohlo stát? Já bych naopak kolem ní tak moc neskakala. Teď u ní budeš pořád a jak se narodí mimi nebudeš moct a to se teprve sekne. Stanovit hranice a za ty nejít, nepovolit.

jitka 11
Neúnavná pisatelka 19052 příspěvků 08.01.19 17:37

Zkusit doma zapojovat do ´maminkovských´vě­cí.
Pořídit jí velkou panenku, jako miminko, a ona bude jeho maminka.
Bude se o něj starat, přebalovat, koupat ve vaničce, krmit. Nakonec bude vidět, že je to docela dobrá průprava až bude sama velká.
A hodně trpělivosti přeji, bude to ještě nějaký čas trvat, než se zklidní. :hug: :hug: :hug:

Alyss1
Závislačka 2967 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 17:44

Ja nejsem nejaky odpurce placnuti na zadek. Naopak. Nicmene v tomhle veku pokud je fite agresivni a ja na nej taky budu agresivni, tak to k nicemu nevede. Naopak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 17:44

Mluví?
Syn taky kousal. Kousal opravdu hodně. Měla jsem i 20 podlitin na rukách, nohou, ve výstřihu… On nemluvil a kousal v návalu emocí, jak nezvládal emoce, tak rafnul. Takže kousal v radosti, ve vzteku… Pomohlo až to, že se mu zlepšila komunikace a naučila jsem se předvídat.
Děti rafne taky a to ve chvíli, kdy dojde k nedorozumění a dítě ho nepochopí. Není to ten typ, co by děti kousal sám, ale když je zahnaný do kouta, tak se brání. S tím, jak víc mluví, se to postupně zlepšuje. Ve školce to udělal asi 2×.
Do silnice mi tedy uteče klidně dodnes - naposledy o víkendu se mi vytrhl a skočil do silnice, naštěstí nic nejelo, ale dostal vyhubováno pěkně. Držím ho pořád za ruku a přiznávám, že jsem zvažovala vodítko na ruku. Nikdy nespoléhám na to, že nevezme čáru. Na to utíkání pomohlo to, že jsme leželi v nemocnici a jemu se tam nelíbilo, tak jsem mu dost drsně vysvětlila, co by se stalo, kdyby ho přejelo auto a dává víc pozor, ale on dřív jedná, než přemýšlí a podle toho to vypadá.
Na zadek dostal několikrát, ale u něj to nezabralo.
Plíny na noc má dodnes. To jsem taky naprosto bezradná, protože jak jde spát bez plíny, tak se počůrá, jak mu plínu dám, tak je suchá :nevim:
Synovi je 4,5 roku.

chaela
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 2 inzeráty 08.01.19 17:52

Já z toho popisu myslím, že by potřebovala trošku přísnější režim. Za zdrhnuti a vbehnuti pod auto jen vynadat? Syn to jednou taky udělal, okamžitě dostal na zadek, servala jsem ho tak, že u té silnice zastavilo i cizí dítě. Kluk řval, jak nevím co ale snad si to pamatuje, od té doby vždy poslušně zastaví. Když kousnul bráchu dostal po ruce s velmi důrazným ne. Od té doby jsem byla ve střehu a vždy, když chtěl kousnout, chytla jsem ho a opět říkala důrazně ne. Kdyz vis, ze mlati deti, musis ji mit pořád na očích a těm situacím předcházet. Je To otrava, ale funguje to. Pokaždé, když to bude chtít udělat, hned ji chytnout a rázně vysvětlit. Potom říct, jak jinak má tu situaci řešit.

nestarejtese
Kecalka 494 příspěvků 08.01.19 17:56

Ty vole ME takhle nejakej harant kousnout dceru tak by viděl.

LidkaMat
Kecalka 159 příspěvků 08.01.19 18:05
@Helileli píše:
Za tu poštu bych ji přímo na ty silnici stáhla kalhoty a nasekala na holou. Tohle je přesně ta situace, kdy děti dostaly a hodně, v zájmu zachování života a zdraví.
S tím ostatním nevím co poradit, ale měla jsem děti s výrazným obdobím vzdoru a rozlišovala jsem obtěžující a ohrožující chování, to první jsem ignorovala, případně domlouvala, u druhého přišel nekompromisní trest, aby si to dlouho pamatovali.

Za normálních okolností bych ji ten zadek zmalovala, ale jak říkám v tu chvíli jsem byla v takovým stresu a tak mě bolelo břicho, že jsem se prostě nezmohla vůbec na nic krom seřvání a vysvětlování. Ano nařezala jsem jí vždy, když provedla něco většího a ještě se u toho ďábelsky smála, ale nepomohlo. Nopak mi přijde, že to delá na just, aby mě nastvaka ještě víc.

LidkaMat
Kecalka 159 příspěvků 08.01.19 18:06
@nestarejtese píše:
Ty vole ME takhle nejakej harant kousnout dceru tak by viděl.

No právě! Nejhorší je, že ona se takhle chová nejvíc v mé přítomnosti. Když je někde, kde ji někdo hlídá je prý jak beránek. Kamarádka jí u sebe měla i přes noc jednou s touhle malou, kterou kousla a byla prý jak mílius. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >