Agresivita cizích dětí

7867
30.7.13 20:43

agresivita dětí

Ahoj.
Dnes jsem po práci zašla s 5-letým synem na dětské hřiště, moc dětí tam nechodí, ale máme to blízko domu.Byly tam skupinky dětí tak 12-13 letých a já se synem a pak přišla ještě paní s pánem a klučinou tak 3 roky. Můj syn je taková dobrá duše, je spíš takový klidnější, má děti rád, je jedináček a teď o prázdninách nechodí do školky, tak mu děti chybí. Tak hned chlapečka oslovil, chvíli si hráli, pak malý začal syna tahat za oblečení, synovi se to nelíbilo a tatínek řekl klučinovi, ať toho nechá. Maminka se mě zeptala, zda mám zapalovač, řekla jsem jí, že nekouřím, tak posílala toho malého po všech lavičkách k těm větším dětem ptát se po zapalovači, vybavuji si ji jednou ještě před cca rokem, když jsem ji tam potkala ještě s kočárkem, byla docela opilá, motala se, ale na malého byla docela hodná. No a pak kluci spolu šli na klouzačku, je tak okolo ní taková síť a ten jejich malej si dal nohy na tu síť a náš malej stál naproti němu a ten malej se najednou zhoupnul a mého syna kopnul do břicha, tak jsem zpozorněla a říkala si, že to třeba neudělal naschvál, jenže on se najednou rozkročil a kopnul malého silou do břicha, malej se rozplakal, já dostala vztek, začala jsem na svého syna křičet, proč si nechá všechno líbit a proč tomu klukovi neřekl, že se to nedělá, popadla jsem ho za ruku a šli jsme domů. Ti rodiče to asi neviděli, já jsem se nechtěla s nikým hádat, protože jsem asi posera a teď tu o tom přemýšlím a je mi to hrozně líto, že jsem měla za tím malým klukem jít a říct mu, že se to nedělá, a že si s ním nikdo pak nebude hrát, ale prostě jsem to nějak nezvládla a teď je mi to líto hlavně kvůli malému, že jsem tak špatně reagovala. Já na ty hřišťátka strašně nerada chodím, i když na spoustu hřišť chodí slušný lidi, oni tihle už od pohledu byli takoví zvláštní. Jak byste to řešili vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

becky87
30.7.13 20:45

Rozhodne bych nekrisela po diteti, ze si to necha libit.Sama pises, ze je syn klidne povahy.Ach jo.
Spatna reakce.
Resila bych to bud s chlapcem co ho kopl osobne, nebo rekla rodicum at si kluka vychovaji, jak se ma chovat. Ted uz s tim nic nenadelas, ale snaz se krotit. Chudak kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
6754
30.7.13 20:47

Já bych začala řvát na ty rodiče, že mi jejich dítě kope do syna :cert: Jo, já vím, jsem hysterka :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5052
30.7.13 20:49

Tak někdo ublíží tvému dítěti a ty mu vynadáš :roll:

co chceš slyšet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6754
30.7.13 20:50
@blorchi píše:
Rozhodne bych nekrisela po diteti, ze si to necha libit.Sama pises, ze je syn klidne povahy.Ach jo.
Spatna reakce.
Resila bych to bud s chlapcem co ho kopl osobne, nebo rekla rodicum at si kluka vychovaji, jak se ma chovat. Ted uz s tim nic nenadelas, ale snaz se krotit. Chudak kluk.

Ale zase 5 letý dítě by mělo vědět, že si tohle nemá nechat líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
30.7.13 20:50

No reakce byla pitomá, to už víš ;) příště reaguj na agresora a rodiče, pokud si neumí kluka vychovat tak ať sedí na pr.deli doma a neobtěžují hodné děti. Já nechápu jak někdo nemůže vidět co dělá jeho dítě :roll:
Už se s tím netrap, někdy nám správná reakce docvakne později :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
7867
30.7.13 20:51
@blorchi píše:
Spatna reakce.
Resila bych to bud s chlapcem co ho kopl osobne, nebo rekla rodicum at si kluka vychovaji, jak se ma chovat. Ted uz s tim nic nenadelas, ale snaz se krotit. Chudak kluk.

Já vím, že to byla špatná reakce, je mi to hrozně líto, jenže po tom, co teď člověk slyší, jak jsou každou chvíli konflikty na dětských hřištích a tihle lidi byli oba přinejmenším zvláštní, tak jsem se prostě bála o syna i o sebe, jsem blbá, vím. My ho učíme, že nesmí nikomu ubližovat, ale já mu už říkám, že si nesmí na druhou stranu ani nich nechat líbit, poprvé říct, nedělej to a podruhé už oplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.7.13 20:52
@Tereza1986 píše:
Já bych začala řvát na ty rodiče, že mi jejich dítě kope do syna :cert: Jo, já vím, jsem hysterka :oops:

Nejsi, já taky neumím konflikty moc řešit v klidu, zvlášť když jde o dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.7.13 20:53
@Blanka S píše:
Tak někdo ublíží tvému dítěti a ty mu vynadáš :roll:co chceš slyšet?

Já mu nevynadala, já na něj jen křičela, že si to nesmí nechat líbit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
30.7.13 20:53
@Tereza1986 píše:
Ale zase 5 letý dítě by mělo vědět, že si tohle nemá nechat líbit.

To sice ano, ale jde mu to vysvetlit slusne a bez rvani. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
30.7.13 20:54
@Tereza1986 píše:
Ale zase 5 letý dítě by mělo vědět, že si tohle nemá nechat líbit.

nj, ale zakladatelka píše že je malý ťunťa, takové děti se bránit neumí. Dcera byla to samé, a prcek teď 3.5 jde v jejich šlépějích.

• Nahlásit
  • Citovat
378
30.7.13 20:56

No, posera jsi. To je pravda. Osobně tuto vlastnost na lidech nenávidím. :cert: Sami jsou slabí, tak si vybíjí zlost ještě na slabších. Z toho bych fakt blila :poblion: Nic proti tobě, neber to osobně. :kytka: Příště seřvi radši rodiče kluka nebo kluka násilníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15316
30.7.13 20:56

@carola, přemýšlím, jestli to celé myslíš vážně.

Tříletý kluk z evidentně „zvláštní“ rodiny (když potkáváš maminku opilou a když chlapce posílá shánět zapalovač) kopl Tvého syna - načež Ty vynadáš svému synovi, že si to nechal líbit (poté, co sama nic neuděláš, „protože jsem posera“).

Nemá smysl psát Ti, co a jak bych dělala já - protože pokud můžeš z úst (resp. z klávesnice) vypustit takovouhle slátaninu… ne, opravdu, nějak nemám slov. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
30.7.13 20:57
@Jasněnkaa píše:
No reakce byla pitomá, to už víš ;) příště reaguj na agresora a rodiče, pokud si neumí kluka vychovat tak ať sedí na pr.deli doma a neobtěžují hodné děti. Já nechápu jak někdo nemůže vidět co dělá jeho dítě :roll:
Už se s tím netrap, někdy nám správná reakce docvakne později :kytka:

Jasněnko, moc děkuju, já právě syna taky neustále sleduju a těmhle to bylo evidentně jedno, i když se jich nechci nijak dotknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
404
30.7.13 21:04

Asertivitu si tedy křikem rozhodně nevynutíš. Stejně tak to po něm nemůžeš automaticky chtít, pokud ty sama jsi „posera“, jak píšeš. nakonec to odnesl ten, kdo v tom měl nejmenší vinu, a ještě jsi mu ukázala blbej vzor chování a zcela určitě se teď cítí ukřivděně.

Jinak já bych to řešila přímo s tím klukem. Do dítěte mi nikdo kopat nebude. Rodiče potom můžou reagovat trojím způsobem. Buď se ma ně naštvou (= jasný důkaz, že nemělo cenu to řešit s nimi), nebo si toho vůbec nebudou všímat (=ditto) a nebo se ke mně přidají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama