Agresivita na miminko (poporodní psychóza)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2.12.21 12:31

Agresivita na miminko

Zdravim,
silene se stydim a bojim ale nevim si rady…u meho druheho syna (5 mesicu) se vse pokazilo…v 30 tt nam oznamili ze umre..a kdyz jsem v 34tt sla na vyvolavacku pripravena na to ze se rozloucime..stal se zazrak a on prezil..od toho dne byl 2 mesice v nemocnici.. byla jsem dlouho od meho starsiho syna..prisla jsem o mleko a spoustu dalsich veci… neustale jsme v nemocnici dva tydny doma a zase nemocnice…spatne to snasim… ale muj problem je…ze mam casto vztek na nej..je to tak silne ze mam strach ze mu ublizim..netrva to dlouho treba jen 10 min ale kazdy vybuch emoci je horsi a horsi…Terapie mam ale nic to nedela.. bojim se…v tom ataku citim neskutecnou zlost q nenavist..sama sebe nepoznavam..od te doby sco se narodil..se nesmeju jako driv a vubec jsem takova „jina“… a v tech momentech mu to vyčítám a davam mu za vinnu vse co se za posledni pul rok stalo…
mam strach :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
563
2.12.21 12:40

Nutně potřebuješ intervenci psychologa a možná i psychiatra, tohle jsou projevy poporodní psychozy a může to být opravdu nebezpečné pro dítě i pro tebe. Bezprodlení kontaktuj třeba krizové centrum RIAPS, nebo aspoň svého gynekologa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 12:57

-možná se stačí svěřit nejbližšímu lékaři

@Elliadaowd -možná se stačí svěřit nejbližšímu lékaři (i telefonicky) dětskému, gynekologovi je-li těžké najít hned teď psychologa, se svými pocity, které občas přichází. Dnes Vám dokáží snadno rychle pomoci, nebojte. Prosím neodkládejte to!!! :srdce: :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.12.21 13:31

Existují nadace jako Úsměv mámy, možná by Vám pomohlo i tohle. Pocity nejsou Vaše chyba, své dítě určitě milujete a právě proto nepřestávejte s terapiemi.
Zkuste přemýšlet trochu jinak, možná to vypadá drasticky, ale představte si, že byste o dítě opravdu přišla, při každém ataku nenávisti a zloby si zkuste vzpomenout na jeho úsměv, malé prstíky které Vás hladí, Vaše miminko Vás potřebuje a miluje a nic z toho, co s stalo, neudělalo naschvál.
Určitě to dokážete překonat, přeji Vám mnoho štěstí a síly :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11459
2.12.21 13:32
@ŽIVOT jeboj píše:
@Elliadaowd -možná se stačí svěřit nejbližšímu lékaři (i telefonicky) dětskému, gynekologovi je-li těžké najít hned teď psychologa, se svými pocity, které občas přichází. Dnes Vám dokáží snadno rychle pomoci, nebojte. Prosím neodkládejte to!!! :srdce: :andel: :kytka:
Četla si úvodní příspěvek? Na terapie chodi…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11459
2.12.21 13:33
@Elliadaowd píše:
Zdravim,
silene se stydim a bojim ale nevim si rady…u meho druheho syna (5 mesicu) se vse pokazilo…v 30 tt nam oznamili ze umre..a kdyz jsem v 34tt sla na vyvolavacku pripravena na to ze se rozloucime..stal se zazrak a on prezil..od toho dne byl 2 mesice v nemocnici.. byla jsem dlouho od meho starsiho syna..prisla jsem o mleko a spoustu dalsich veci… neustale jsme v nemocnici dva tydny doma a zase nemocnice…spatne to snasim… ale muj problem je…ze mam casto vztek na nej..je to tak silne ze mam strach ze mu ublizim..netrva to dlouho treba jen 10 min ale kazdy vybuch emoci je horsi a horsi…Terapie mam ale nic to nedela.. bojim se…v tom ataku citim neskutecnou zlost q nenavist..sama sebe nepoznavam..od te doby sco se narodil..se nesmeju jako driv a vubec jsem takova „jina“… a v tech momentech mu to vyčítám a davam mu za vinnu vse co se za posledni pul rok stalo…
mam strach :,(

Jestli terapie nepomáhá, tak vyhledej psychiatra. Klidně to může být poporodní deprese

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 13:40

Poporodni psychoza je strasna vec. Ja musela vymontoval kliky od oken v 8. Patre naseho bytu… chvilema jsem mela pocit že jsem kousíček od toho abych vyskocila i s miminem z okna. Nepreju to nikomu. Drz se

• Citovat
  • Nahlásit
2.12.21 20:06
@Anonymní píše:
Poporodni psychoza je strasna vec. Ja musela vymontoval kliky od oken v 8. Patre naseho bytu… chvilema jsem mela pocit že jsem kousíček od toho abych vyskocila i s miminem z okna. Nepreju to nikomu. Drz se

Mohu se zeptat jak se to u vas resilo? dokazala jste potom navazat normalne kontakt s ditetem…neboli to spojeni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat