Agresivní chování i dítěte dva roky

Anonymní
31.5.21 13:01

Agresivní chování i dítěte dva roky

Ahoj maminky, jdu si pro radu, nebo aspoň pro pár slov. Nemám to úplně s kým řešit. Moje kamarádky úplně děti nemají, nebo si prostě myslí, že moje dítě je nevychovaný a úplně to co radí nepomáhá a už se pomalu od nás odtahují. Syn má dva roky a je šíleně agresivní. Bohužel vůbec nic nepomáhá, psala jsem po dobrém i po zlém a je mu to naprosto jedno. Zkoušela jsem odměny vysvětlovat chválit trestat dostal i kolikrát na zadek přes ruce. Je prostě hrozně živý, nevydrží chvíli v klidu ani si sám hrát. Hrozně málo spí, což znamená, třeba 9 10 hodin denně někdy ani to ne. Přitom je na něm vidět, unavený. Pokaždé, když někam jedeme usíná v autě, přitom by ho věku kdyby se to stávat nemělo, když není čas spánku. Režim má pravidelný odmalinka. Teď k tomu co dělá. To že je hrozně živý, to bych ani tak neřešila, ale hrozně ubližuje malým dětem. Kope do nich strká do nich tahání za vlasy kouše škrtí. Dělá to, ale jen dětem co jsou mladší a co se úplně neumějí hýbat jako on. Těm starším dětem a pohybově nadaným to nedělá, s nima si krásně hraje. Musím bohužel říci, že Mládí i mě kouše kope trha vlasy mlátí a opravdu nic nezabírá a hlavně má šílenou sílu a hrozně to bolí. Už jsem z tohk fakt zoufalá že s ním pak nemůžu nikam jít protože vždy něco provede. Už jen to že vše likviduje. A ještě k tomu spánku jsem zapomněla dodat že neusne nikde jinde než v kočárku a nebo u sebe doma v postýlce. Když ho chci někam dát na noc tak to prostě neprojde. Nebo dovolená nebo někam jet na noc je u nás prakticky nemožné protože mi tam prostě neusne

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1540
31.5.21 13:09

Tak prvně bych se nenechala šikanovat od dvouletého dítěte. Prostě tomu předcházet a když se třeba namáchne, tak chytnou ruku a důrazně vysvětlit, že to fakt teda ne. Když si může dovolovat na tebe, tak se ani nedivím, že terorizuje i malé děti. Na manžela si to třeba dovolí nebo ten u něj má autoritu?

A jak neusne nikde jinde? Sama píšeš, že v autě kolikrát usíná. Myslím, že třeba na dovolené by mu to mohlo trvat déle, ale nakonec stejně bude muset usnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:10

To me zajima, radu uplne nemam, protoze mame doma podobne kvitko :roll:…on je teda agresivni jen na nas na rodice a na sourozence (starsiho) :roll:…na ostatni deti zatim neutoci, ale uprimne receno, na piskovisti vzdycky trnu, kdyz mu nejake dite bere hracku, co bude…jeste nechodi do skolky, takze to jsem taky zvedava, co bude delat. Muj osobni nazor je ten, ze je to tak nejak v povaze. Urcite se nijak neobvinuj :hug:…ja se snazim hlavne neoplacet jeho agresi svou agresi, to je kontraproduktivni a utvrzuje ho to v tom, ze je to spravny vzorec chovani. Kazdopadne nekdy mi, doma, ty nervy ujedou a placnu mu, a to maleho rozpali dobela a zacne me mlatit hlava nehlava :roll:…fakt nevime, co s nim…pritom od miminka jsme se mu vsichni strasne venovali, byl maximalne opecovavany…

• Citovat
  • Nahlásit
912
31.5.21 13:12

Ty brďo, nemáš to jednoduché.
K tomu ubližovaní, dcera taky měla okolo 2 let tendence mě praštit i ostatní děti.
Procházela si obdobím, kdy jsem byla těhotná a nemohla se ji tolik věnovat. Každopádně, když bouchla dítě velmi razantně a jasně jsem ji dala na jevo, že tohle ne. Když to udělala mně, pomohla naprostá ignorace (několik minut jsem dělala, že není). Dost ji to štvalo a přestala.
To s tim spaním, no hele nenech se zase takhle vyřídit, jednou usnout musí ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:18

@Nicole 1234 bohužel je vždy rychlejší a úplně nepředvídam, že to udělá. Jinak to tuším samozdrejme hned reaguji, jak píšeš. Co se týče toho spaní, jo posledně usnul vyčerpáním z hráčů za 4 hodiny, a úplně mu nechci dělat trauma z toho. Takže prostě spi jen doma a když někam chci jet vracíme se v noci domu. A co se týče autority otce t není žádná viděl ho dvakrát v životě.

• Citovat
  • Nahlásit
334
31.5.21 13:19

Chlapci okolo věku tří let mají spoustu testosteronu, se kterým si neví rady. Jako všechny děti někdy plácnou, ale samozřejmě jsou chlapečci, kteří když jsou živější, tak to je hustý.

Osobně si myslím, že fyzicky trestat agresivitu je nesmysl. Musíš dítě naučit, že se to nedělá. To ho nenaučíš tím, že mu to budeš sama dělat.

My jsme si tím taky prošli, a to období 2-3 let bylo fakt hodně náročné na návštěvu kroužků, hřišť. Musela jsem synovi neustále stát za zadkem a zasahovat. Hlídat. Takové dítě nemůžeš nechat v takových situacích prostě osamotě. Kromě toho nám hodně zabíralo odměňování. Syn věděl, že pokud ten den nikoho na hřišti neplácne nebo mu nějak neublíží, dostane kousek čokolády. Kolikrát byl velmi naštvaný a smutný, když se to nepovedlo a ten den holt čokoládu nedostal. Taky je důležité si všímat, proč to dítě dělá. Třeba se neumí seznámit - pak je fajn hrát s hry s hračkami na seznamování se. Vysvětlovat synovi, jak si s druhými má vlastně hrát. Pokud potřebuje fyzický kontakt, tak s kým (tebou) a za jakých podmínek. Nechat ho hodně vyblbnout - mačkat spolu papír, plastelínu, bubnovat do bubnů. Každý den vybít energii. Chválit, kdykoliv si s někým pohraje hezky.

Pokud někomu ublíží třeba na hřišti, vezmi ho bokem a řekni mu, že si asi musí odpočinout, že si o tom musíte promluvit, a že takhle prostě si s ostatními hrát nebude. Ať ti slíbí, že už to bude ok. Pokud to zopakuje, vzít ze hřiště a okomentovat slovy, že už je asi unavený a tak se mu nedaří a zkusíte to příště. Když plácne tebe, řekni mu ne a když bude pokračovat, odejdi prostě od něj, že takhle si hrát nechceš.

Hlavně si dej pozor, abys k němu nepřistupovala jako k agresorovi. Je ve fázi, kterou má spousta dětí. Není zlý. Neví úplně, co prožívá druhý člověk, když ho praští. Čím víc v klidu k tomu budeš přistupovat, tím líp.

Ten spánek na to má taky vliv. Můj syn má problémy se spánkem celoživotně a kdykoliv byl špatný den, bylo to o dost horší. Poradit ti nemůžu, protože syna uspávám dodnes kojením. Pokud ale víš, že ti spí v kočárku, tak ho do toho kočárku dávej, aby se opravdu prospal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:20

@GirlsNick super ignorace tu jsem ještě nezkusila jinak stím spaním jo za x hodin odpadne vyčerpaný uřvaný

• Citovat
  • Nahlásit
912
31.5.21 13:21
@Anonymní píše:
@GirlsNick super ignorace tu jsem ještě nezkusila jinak stím spaním jo za x hodin odpadne vyčerpaný uřvaný

I když spíš s ním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
31.5.21 13:21

Domluvte se s někým, kdo dělá videotrénink interakcí, je to nejefektivnější cesta, jak porozumět tomu, co člověk nevidí v okamžiku, kdy se věci dějí a možnost získat konkrétní podporu a jasně vidět, jestli změny fugnují a nebo ne.

adresář lidí co to umí zde

http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:26

@Dobrej_tym jo moc děkuji za rady já už si osobně myslím že má prostě nějaký problém v hlavě protože to co píšeš už jsem vše zkoušela a sladké jako odměnu to absoltne nemůžu jak dostane jiný cukr než z běžného jídla je to sním masakr je schopný si rozseknout hlavu protože dělá na posteli kotrmelce a stojky atd a když ho zastavím tak mi hned jednu vrázi vážně je rychlejší. a netrvá to jen teď trvá to už od miminka co se začal hýbat pořádně kousání plácání atd a stupňuje se to

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:27

@Ou moc děkuji to neznám.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 13:28

@GirlsNick ano vadí mu prostě prostředí na které není při spaní zvyklí

• Citovat
  • Nahlásit
334
31.5.21 13:30
@Anonymní píše:
@Dobrej_tym jo moc děkuji za rady já už si osobně myslím že má prostě nějaký problém v hlavě protože to co píšeš už jsem vše zkoušela a sladké jako odměnu to absoltne nemůžu jak dostane jiný cukr než z běžného jídla je to sním masakr je schopný si rozseknout hlavu protože dělá na posteli kotrmelce a stojky atd a když ho zastavím tak mi hned jednu vrázi vážně je rychlejší. a netrvá to jen teď trvá to už od miminka co se začal hýbat pořádně kousání plácání atd a stupňuje se to

Tak třeba sušené ovoce? To más syn taky rád. Určitě je nějaká odměna, kterou by mohl. Někdo má zase tabuli, za každý dobrý den udělá křížek a za x křížků je třeba hračka :nevim: Já ti nepsala, že něco z toho zabralo a syn už to nedělal. Musel z toho vyrůst. Ale rozhodně to pomohlo v tom, že to dělal méně a taky méně razantně.

S tím spaním - spíš s ním v posteli třeba? Pokud je syn takhle citlivý, tak může být citlivý i na separaci. Můj syn by sám teda neusnul, to by bylo řevu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
31.5.21 13:33

Ještě mě zakladatelko napadlo, jestli máte knihu Emušáci? Je fajn si s dětma povídat o naštvání. Že to je v pořádku se tak cítit, ale oddělit emoci od chování. Co s naštváním udělat? Jak se dá vybít jinak? Vydejchat? Vyskákat? Třeba na něco přijdete.

Přehrejte si situace z hřiště s hračkami, zkuste vymyslet, jak to udělat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
31.5.21 13:35

No rozhodne bych se nenechala mlatit. Proste jak se na Tebe vrhne, znehybnit. I mu u toho rikej, ze vis, ze se zlobi, ale tohle ze nesmi. Proste ho popadni zadama k sobe, chyt ruce krizem, zmackni kolenama. Bacha na hlavu, aby Ti nevyrazil zuby. Jakykoliv chapavy reci u toho jsou v poradku, at cejti, ze vnimas, na jaky je vlne. Pust ho, az kdyz zvadne. Nezalehavei, to uz je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat