Agresivní děti na hřišti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
MMK
29
14.1.22 18:14

Agresivní děti na hřišti

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jak řešíte situace na hřišti. Mám 2 děti (6 a 1), starší dcera se o malou ségru úžasně stará.. ne furt, jasný že se i hádají ale v podstatě mají krásný vztah. Mladší už chodí a tak jsme začali opět vyrážet na hřiště, kde za malou běhá ta starší a hlídá jí (chce, nenutím ji). No už jsem úplně zapomněla jaké peklo to bylo :D Dneska jsme byly na hřišti a malou mi tam začal bít nějaký podobně starý chlapeček. Starší očividně nevěděla co má dělat, vzala malou a odnesla ji pryč a pak mi říkala, jak se ten chlapeček choval škaredě a ptala se co měla dělat. Bylo to takové to hřiště, kde se člověk musí vyzout aby tam mohl a já než bych se zula a situaci vyřešila tak si ta starší prostě poradila, já to samozřejmě viděla. Jenže chci ji poradit co v takových situacích dělat, rozhodně nebudu ustupovat nějakému násilnickému chlapečkovi a odnášet dceru pryč, za chvíli ji ta starší ani neodnese.. kdyby byl starší, tak mu to dcera bezmilosti vrátí ( nejsme Tibeťani a když ji někdo bije tak se prostě může bránit, chodí kvůli tomu i na Kravmagu ). Když byla v tomhle věku ta starší, tak jsem to řešit nemusela, protože jsem na tom hřišti byla s ní a na takové agresory si dávala pozor a nic si nedovolili, nebo jsem je hned usměrnila slovně. Jenže teď, když mě na tom hřišti defakto nikdo nechce, tak je hlídám z dálky a nevím vlastně jak si s tím může za starší poradit. Nemáte někdo tipy? Neřešili jste něco podobného? Neřeším takové to plácnutí omylem anebo když někdo žduchne do mimča když běží kolem a neudělá to chvalně.. jde mi o takové ty malé agresory co bijou děti schválně, berou hračky z ruky a jejich rodiče jsou bůh ví kde. Na tomto hřišti jsme ocitly vlastně omylem.. ale jaro se blíží a na venkovních hřištích budeme častěji. Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2105
14.1.22 18:20

Tak ten malý kluk z toho nemá rozum od toho je jeho maminka..
A nebo ho bafnout za límec a odevzdat na informace že si ho našla :lol: když máma v nedohlednu
Tak že buď slovně a nebo ručně stručně si vjet do vlasů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
14.1.22 18:24

Takže tomu chlapečkovi byl jenom rok? To z toho přece ještě absolutně nemůže mít rozum. Nejspíš to byla jeho forma komunikace, nemyslím si, že by ubližoval schválně. :nevim: Ale vaše starší dcerka to v té chvíli vyřešila správně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
14.1.22 18:27

Agresivní roční dite :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
14.1.22 18:30

Ať se starší skloní k miminu, podívá se mu do očí a hezky rázně, výhružně a hlubokým hlasem mu řekne: „To je moje ségra, nech ji být!“ No a to druhé „agresivní“ batole toho asi nechá, nebo začne řvát. A někdo pak vlítne na tvou starší, co mu udělala. Celkově je to blbost. Už nevím, co jsem dělala, tolik agresivních dětí na hřišti nebylo. Asi jsem šla pryč. Jedna maminka s úplně cizími dětmi asi hodinu nacvičovala různými manipulativními technikami, aby si půjčily lopatičku. Tak to bylo zlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3177
14.1.22 18:30

Jako fakt o ročním dítěti mluvíš jako o agresorovi a nasilnikovi? Tak snad to tvoje roční dítě je naprosto dokonalý, když už…mas tam být s ním. Tvoje dcera to vyřešila dobře. Co jinyho bys ji chtěla poradit? Max říct mamince toho kluka, ať si na něj dá pozor, ale aby to říkalo dítě, na který jeho maminka pozor nedává, to je poněkud mimo, uznej… starej se ty, ne tvoje dcera a máš vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1122
14.1.22 18:34

Roční dítě je malý agresor a tvoje dítě je hodně a milé? :roll: 8o
Především bych nenechala malé 6 lété dítě hlídat malé batole! Ty jsi zodpovědná za obě své děti! :nevim: Tvoje dcera určitě ne! A když už teda hlídala ona, zareagovala naprosto správně, že sestřičku odvedla. Co bys chtěla, aby ročního kluka za trest zbila?! :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
255
14.1.22 18:36

A jak bys to chtěla řešit s ročním chlapečkem? Tvoje dcera to vyřešila správně, dítě odnesla pryč.
V tvém popisu mě ale zaujalo něco jiného - na jakém venkovním hřišti se musí zouvat? To tam teď v lednu běhají děti bez bot?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
14.1.22 18:45

Ten roční agresor bude určitě recidivista :D do cely sním a odsoudit na doživotí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
14.1.22 18:46

Roční agresor, no potěš. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11002
14.1.22 18:58

Ty máš dost. Roční agresor 8o priste si zuj boty a hlidej si dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MMK
29
14.1.22 19:05
@Midaku píše:
Jako fakt o ročním dítěti mluvíš jako o agresorovi a nasilnikovi? Tak snad to tvoje roční dítě je naprosto dokonalý, když už…mas tam být s ním. Tvoje dcera to vyřešila dobře. Co jinyho bys ji chtěla poradit? Max říct mamince toho kluka, ať si na něj dá pozor, ale aby to říkalo dítě, na který jeho maminka pozor nedává, to je poněkud mimo, uznej… starej se ty, ne tvoje dcera a máš vyřešeno.

Ano, mluvím o ročním dítěti jako o agresorovi. Co vám na tom vadí? Když se to dítě chová agresivně, tak mi je úplně jedno kolik má let, nebo jestli z toho má, nebo nemá rozum. V momentě kdy úmyslně a bezdůvodně bije mé děti, tak je pro mě agresor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MMK
29
14.1.22 19:07
@mihla píše:
A jak bys to chtěla řešit s ročním chlapečkem? Tvoje dcera to vyřešila správně, dítě odnesla pryč.
V tvém popisu mě ale zaujalo něco jiného - na jakém venkovním hřišti se musí zouvat? To tam teď v lednu běhají děti bez bot?

Bylo to vnitřní hřiště v shoppingu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MMK
29
14.1.22 19:09
@karkarka píše:
Ty máš dost. Roční agresor 8o priste si zuj boty a hlidej si dítě.

No já si děti hlídám, nechápu proč mám dost a že tě můj názor tak pobuřuje. Jestli si to nebereš moc osobně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9487
14.1.22 19:10

:mrgreen: to přejde časem.. Myslím, že tímto si projde každá.. Moc to prožíváš.. Asi takto.. kolikrát jsem zažila mainku jak ty, že to tak řešila, a byla opodál a vůbec nevěděla co tomu předcházelo..
Nevěř tomu, že tvoje hočička bude stát a nikomu nic neudělá.. to je prostě sci-fi.. že nikomu nevezme hračku, že nikoho nepředběhne an skluzavce, atd..
Určitě bych nezapojovala 6 leté dítě na hlídání a řešení situací.. i dkybych se měla zout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat