Agresivní dítě - jen na mě

1172
27.3.16 00:23

agresivní dítě - jen na mě

Milé maminky,
zajímalo by mě, zda to, co mi dělá dcera spadá do standardu „období vzdoru“ nebo dělám něco špatně… Dcera 3 roky je poslední dobou na mě často zlá, vrčí na mě jak vzteklý pes, kope do mě, mlátí, štípe. Samozřejmě když se jí něco nelíbí, něco nedovolím apod. Nepomáhá jemná forma vysvětlování, že se to nedělá, že to bolí, že by se jí taky nelíbilo, kdyby to dělal někdo jí…přiznám se, že jsem zvolila párkrát i lehkou formu „oplácení stejnou mincí“, ale samozřejmě to bylo jen horší.
Předem děkuji za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2882
27.3.16 00:31

Zkus ji něco zakázat co má ráda. Bude asi hysterická, ale takhle se nemůže chovat. A kopak do maminky už vůbec. Nerozmazlovali jste ji, že si musí teď prosadit to své?? Já bych ji za tohle zakázala všechno co má ráda a vztekat ať se jde do pokojíčku. Rozhodně ji neustupuj. Takové chování vypadá na to, že už ji někdo ustupoval. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
27.3.16 03:20

Hm…takové chování je i v tomhle veku naprosto nepřijatelné, a myslím, ze sama sis odpověděla-ze asi děláš něco špatně. Jemne vysvětlování evidentně nezabírá, je potřeba nastavit pravidla a striktně je dodržovat - jako ze do maminky se nekope a tečka. Za porušení následuje sankce-okamžitě a nekompromisně (zabavení hračky, nedat sladkost, zavřít do pokoje a nechat vyvztekat… cokoli co můžeš udělat jako okamžitou reakci na situaci…jednu přes zadek ti radit nebudu to uz se dnes nenosí ;) ) hlavně neustoupit, nekonejsit, nechat ať si to uvědomí. Vydrž a buď trpěliva. Hodne zdaru.

• Nahlásit
  • Citovat
13291
27.3.16 05:39

Tak v prvni rade nesmis takove chovani vubec dopustit.Uz to tady psal nekolikrat v poradne i detsky psycholog.Kdyz te bude chtit fyzicky napadnout, musis tomu predem zabranit a i za tento pokus potrestat. Me se osvedcilo upozornit a pokud nezadouci chovani trva, tak izolace. Zkusim pohledat jeden hezky navod, jak izolaci provadet, aby fungovala a zbytecne nestresovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
27.3.16 05:49

Kopiruju navod jedne maminky, ktera me inspirovala, jak to resit. Tuhle metodu nemame ze sve hlavy, vymyslela ji anglicka chuva Jo Frost.Tak muzes pripadne pogooglit.

Ja jsem proti fyzickym trestum a resim to takhle:
Drepnu si na jeho vysku a pevnych hlasem mu reknu ze se to nedela, ze to maminku bolelo. Pak ho vezmu a posadim na schod (nebo kamkoli se bude libit tobe), kde je trochu jako mimo deni (ale samozrejme na nej vidim). U schodu mu reknu proc ho tam davam a odejdu. Pokud ti utece, vem ho tam znova. Nekric na nej, mluv klidnym ale pevnym hlasem.
PO nejake dobe (u tak maleho ditete minuta nebo tak) prijdes zpatky, jeste jednou vysvetlis proc si ho tam posadila, reknes at se omluvi ( udela mamince mala - proste upravuj podle veku). Jakmile to udela pohladis dite, obejmes ho a reknes ze ho mas rada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
27.3.16 06:39

@MartinaIrena
souhlasim - pevny hlas a velmi razna odpoved, ze takhle tedy ne. fyzicky zpacifikovat - chytit pevne obe ruce nebo nohy dle toho o co se snazi. pokud okamzite nezklidni, tak ta izolace. nekde psala detska pscyholozka, ze cca za kazdy rok minuta - takze 3 letak - 3min. opravdu to pouzivaji detsti psychologove - hlavne jako „odtrzeni“. jo, ale ne do sklepa nebo tak ;) spis treba loznice rodicu.

jinak v prvni chvili bych ani nic nevysvetlovala - ve 3 letech vi, ze to nema delat. spis na ni proste razne houknout a vysoupnout pryc. az se zklidni, tak v klidu a strucne pripomenout, ze tohle se fakt nedela a ze proto ses zlobila a dala ji za dvere.

plus v te prvni chvili dobre plati i jakykoliv okamzity trest, pokud je po ruce. pokud je pustena televize, tak vypnout, pokud ma neco dobreho k jidlu, tak odebrat, pokud si s necim hraje, tak ji to vzit apod. hlavne jednat razne, ale v klidu, ty musis byt panem situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.16 07:47

Raději anonymně, ať mi nikdo nepíše nenávistné zprávy o krkavčí matce :), já bych dala normálně jednu přes zadek, neříkám zmlátit do ruda, ale dát prostě jednu výchovnou…takovéto chování si prostě nemůže dovolit a bude si to pamatovat navždy, nebo alespoň déle než po nějakém domlouvání…a nebo bych před tím ještě zkusila tu izolaci…

• Citovat
  • Upravit
17365
27.3.16 08:58
@Anonymní píše:
Raději anonymně, ať mi nikdo nepíše nenávistné zprávy o krkavčí matce :), já bych dala normálně jednu přes zadek, neříkám zmlátit do ruda, ale dát prostě jednu výchovnou…takovéto chování si prostě nemůže dovolit a bude si to pamatovat navždy, nebo alespoň déle než po nějakém domlouvání…a nebo bych před tím ještě zkusila tu izolaci…

s tim placnutim pres zadek je to dost dvojsecna zbran…deti, ktere jsou agresivni, tak placnuti od rodice vnimaji jako „on muze, tak proc ja ne? " a zacnou "oplacet“ jeste vic… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1129
27.3.16 09:22
@Zuziky píše:
s tim placnutim pres zadek je to dost dvojsecna zbran…deti, ktere jsou agresivni, tak placnuti od rodice vnimaji jako „on muze, tak proc ja ne? " a zacnou "oplacet“ jeste vic… :think:

Přesně tak…agresivní deti to tak vnímají a oplacela by jeste vic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
27.3.16 10:22

Jen v bodech:

• pouzivej „ja vyrok“ (vidim, ze jsi rozzlobena)
  • vyjadri pochopeni ( chapu, ze se ti to nelibi, mrzi me to)
  • neustupuj (bohuzel, dovolit ti to nemuzu)
  • zabran utoku ( chytni ruce, uskoc, popojdi)
  • kdyz te bouchne, tak:„AU!!!BOLI ME TO!“
  • porad dceri, jak muze vyjadrit zlost ( zadupej, tleskni, bouchni do polstare, vyfukuj vzduch pres nafoukle tvare…)
  • na omluve netrvej, tuto moznost nabidni.Kdyz se omluvi, pochvalit-konkretne. Z „ty jsi sikulka“ si dite nic nevezme.
  • po zklidneni ditete se k tomu uz nevracet.
  • psat sem, ze deti se nebiji, snad ani nemusim
  • Nahlásit
  • Citovat
1172
28.3.16 22:36

Všechno výše zmíněné praktikuji, ale tohle jsem ještě nezkoušela. Díky!
Můj problém je v tom udržení klidného hlasu…musím na sobě zapracovat.
Na zadek = jen horší Řeknu AU, to bolí, to se nedělá…něco zakážu, jsem neústupná = nepomáhá
Odvedu do pokojíčku…přijde okamžitě zpět a zase mě plácne
Tak zkusím začít tím „pochopením“
:kytka:

@pohlazeni píše:
Jen v bodech:
  • pouzivej „ja vyrok“ (vidim, ze jsi rozzlobena)
  • vyjadri pochopeni ( chapu, ze se ti to nelibi, mrzi me to)
  • neustupuj (bohuzel, dovolit ti to nemuzu)
  • zabran utoku ( chytni ruce, uskoc, popojdi)
  • kdyz te bouchne, tak:„AU!!!BOLI ME TO!“
  • porad dceri, jak muze vyjadrit zlost ( zadupej, tleskni, bouchni do polstare, vyfukuj vzduch pres nafoukle tvare…)
  • na omluve netrvej, tuto moznost nabidni.Kdyz se omluvi, pochvalit-konkretne. Z „ty jsi sikulka“ si dite nic nevezme.
  • po zklidneni ditete se k tomu uz nevracet.
  • psat sem, ze deti se nebiji, snad ani nemusim
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
28.3.16 23:14
@Berenikee píše:
Všechno výše zmíněné praktikuji, ale tohle jsem ještě nezkoušela. Díky!
Můj problém je v tom udržení klidného hlasu…musím na sobě zapracovat.
Na zadek = jen horší Řeknu AU, to bolí, to se nedělá…něco zakážu, jsem neústupná = nepomáhá
Odvedu do pokojíčku…přijde okamžitě zpět a zase mě plácne
Tak zkusím začít tím „pochopením“ :kytka:

Rozumim ti, ono je tezke zustat v klidu :hug:.Ono je asi potreba vypichnout i to, ze to nezabira hned, neni to univerzalni navod na vypnuti zlobivce. A trpelivost i duslednost se ucime cely zivot. A nekde jsem cetla, ze se nema agresor posilat peyc, ale mela bys spravne odejit z mistnosti ty. :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1172
28.3.16 23:26
@pohlazeni píše:
Rozumim ti, ono je tezke zustat v klidu :hug:.Ono je asi potreba vypichnout i to, ze to nezabira hned, neni to univerzalni navod na vypnuti zlobivce. A trpelivost i duslednost se ucime cely zivot. A nekde jsem cetla, ze se nema agresor posilat peyc, ale mela bys spravne odejit z mistnosti ty. :nevim: :nevim:

to taky dělám…když už to nedávám já…zavřu se do koupelny a to je double řev a buší na dveře až se zalyká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
28.3.16 23:31
@Berenikee píše:
to taky dělám…když už to nedávám já…zavřu se do koupelny a to je double řev a buší na dveře až se zalyká…

Spis jen odejdi, ale nezavirej se, at nema pocit odmitnuti. Ona musi videt, ze ji milujes i agresivni. Je to tezky. :roll: Uz aby to vyrostlo a vypadlo z domu, co :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1172
28.3.16 23:36
@pohlazeni píše:
Spis jen odejdi, ale nezavirej se, at nema pocit odmitnuti. Ona musi videt, ze ji milujes i agresivni. Je to tezky. :roll: Uz aby to vyrostlo a vypadlo z domu, co :lol: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: ona ma i chvilky, kdy je zlata. Obecne je to hodny dite…jen me chce občas znicit nooo :lol: A musim si ji udobrit, aby mi pak aspoň platila slusnej duchodak na stary kolena :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama