Agresivní pes a novorozeně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ga Briela
Kecalka 400 příspěvků 02.10.14 20:02
agresivni pes a novorozeně

Ahoj holky mám problém, který mě hoodně trápí, psala jsem dokonce psímu psychologovi a ten mě akorát odepsal že si mám domluvit osobní konzultaci dohromady za 2000,– abych to nemusela znovu popisovat zkopiruju email, který jsem mu poslala, prosím poradte co by ste delaly vy? jak byste to resili? Budu vděcna za kazdou radu, diky.

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem, který mě strašně trápí a nedá mi spát. Bydlím sama na bytě s přítelem a čekáme miminko koncem ledna. Moji rodiče už zařizují u sebe v bytě pokojík pro malou. V tom jejich bytě bydlí ještě pes Aron. Je to docelá hodný pes, akorát moji rodiče jsou na ňho strašně moc měcí. Nikdy nezažil tvrdou ruku, pokud by sme ho teď chtěli za něco zmlátit určitě by se ohnal a kousal. Je vychovaný akorát zakřičením na které v rámci možností poslouchá. A teď problém co mě trápí. Mám nekonečný strach z toho, jak Aron bude reagovat na nového člena rodiny. Jesli ho vůbec nepustit do kontaktu s malou nebo se snažit o nějaký konktakt jak bude reagovat?

Moji rodiče jsou docela povolní ve výchově je to jejich miláček. Jedná se o anglického kokršpaněla starého deset let. Já bohužel do jeho výchovy nijak zvlášt zasahovat nemůžu a když na ňho zařvu tak hned na mě začnou křičet oni ať na ňho neřvu, že nic tak hrozného nedělá.

Jednou večer jsem se s ním mazlila v posteli v ložnici. Ležel na zádech a já ho pusinkovala. Nějakou dobu držel ikdyž u toho vrčel (myslela jsem že vrčí blahem občas to tak dělá) a pak mě kousl do nosu a trhal se mnou do prava do leva. Ani pořádně nebyl potrestaný. Dál, už nevím za jakých okolnosti kousl mého otce do hlavy nevím jestli ho dráždil, na což moje matka říká, že si za to možem sami, že ho nemáme provokovat.
Nesnáší když je na procházce venku a utíká kolem něho lidi i malé děti, hned po nich startuje. Onehdá se mi matka přiznala, že jedna holčička od nás ze vchodu ho hladila (nesnáší hlazení od cizích lidí hned vyjíždí) a sedla si proti němu tváří tvár tak ji kousl.
Možná se toho stalo víc ale už si nevzpomínám.
Je to v základu hodný pes a rozhodně ho nechceme dát pryč. Třeba kočkám nic nedělá, respektuje je, ale jakmile je vezmeme na ruky tak okamžite po nás začne skákat a vykusuje. Když jich nebereme na ruky je v klidu. Mám strach jak to bude když si moji rodiče nebo já budeme chtít vzít na ruky malou z postýlky.

Prosím Vás strašně moc o radu jak máme postupovat až si dovezu malou z porodnice kdy a jak a kde začít s kontaktem nebo radši nezačínat a počkat do pozdějšího věku dítěte?
Budu Vám nekonečně vděčná za odpověď, opravdu hrozně mě to trápí.
S přátelským pozdravem Gabriela

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 02.10.14 20:04

@Ga Briela nikdy bych k takovému čoklovi dítě nevzala.. ani malé, ani větší :zed:

Daduka
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 02.10.14 20:06

Bydlíš jinde, takže pokud s tím rodiče nechtějí nic dělat, tak tam s miminem nechoď. :nevim:

SlecnaViii
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 02.10.14 20:07

8o 8o 8o No normálně, polož dítě před něj a čekej, jestli bude ít náladu se do něj zakousnout, nebo ne :roll: :zed: :zed:

Ga Briela
Kecalka 400 příspěvků 02.10.14 20:09

Dadulka: vazne by si tam s miminem nechodila? Když naši se hrozně těší oni delaji cely pokojik jenom pro malou vybavují to jako pro jejich dítě. Příde me to hrozně blbé vůči nim, bydlíme ve stejném městě. Fakt bys to tak řešila, že bys tam vubec nechodila? :nevim:

Uživatel je onlineFíková
Kelišová 5778 příspěvků 02.10.14 20:09

Nejdřív zpacifikovat mamku a pak začít vychovávat psa. Je mi jasný, že se to snadno píše a praxe bude horší. Evidentně má váš pes pocit, že u vás doma velí. Určitě někde v okolí máte cvičák, tak s ním začit chodit tam a taky vám tam poradí. O novorozeně bych se ani nebála. Horší bude, až začne dítě lézt a chodit-pak by mohl být průšvih. Takže máte ještě dost času to napravit.

Ga Briela
Kecalka 400 příspěvků 02.10.14 20:10

Ja su z toho fakt na mrtvicu :( Takže to fakt ani nezkoušet?

AnastazieB
Echt Kelišová 8546 příspěvků 02.10.14 20:11

Taky bych to nějak nehrotila, mimino stejně zezačátku na zemi nebude a až pak jo, tak se pes může někam zavřít. Snad tam zas tak často nebudete, ne?

tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 02.10.14 20:11

Bydlíš jinde, neřeš, a na návštěvy bych dala bych jim podmínku, bud budeme chodit na návštěvy a vy občas na… hodinky budete dostávat vnouče a to za předpokladu, že pes bude zavřený, uvázaný na dvě hodinky nebo ho nedostanete vůbec, nechci aby se mu něco stalo, podala bych to líp, ale něco v tomto smyslu

tumpach
Kelišová 6553 příspěvků 02.10.14 20:12

@Ga Briela vždyt ten pes může být zavřený v pokoji na hodinku ne? To se mu nic nestane, samozřejmě, když bude vyvenčený :)

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 02.10.14 20:12
@Ga Briela píše:
Dadulka: vazne by si tam s miminem nechodila? Když naši se hrozně těší oni delaji cely pokojik jenom pro malou vybavují to jako pro jejich dítě. Příde me to hrozně blbé vůči nim, bydlíme ve stejném městě. Fakt bys to tak řešila, že bys tam vubec nechodila? :nevim:

Jen, ať si pokoj zařizují, ale dítě bych tam přinesla jen tehdy, až by tam onen pes nebyl. Takhle jim to podej, a uvidíš jak zareagují. Buď s agresivitou psa budou chtít něco kvůli miminku udělat, nebo si nechají diktovat vše psem, pak ať se na malou jezdí dívat k vám.

lemanka
Ukecaná baba ;) 1439 příspěvků 02.10.14 20:13
@Ga Briela píše:
Ja su z toho fakt na mrtvicu :( Takže to fakt ani nezkoušet?

Zkusíš to jednou, a víckrát už nebudeš mít možnost…

Ga Briela
Kecalka 400 příspěvků 02.10.14 20:14

Píšu aj ted s matků na skypu a psala sem ji o tom cvičáku a zeprej je mu deset roku a už je na to pozde

Uživatel je onlineFíková
Kelišová 5778 příspěvků 02.10.14 20:15
@Ga Briela píše:
Píšu aj ted s matků na skypu a psala sem ji o tom cvičáku a zeprej je mu deset roku a už je na to pozde

Na cvičák není nikdy pozdě, obzvlášť u agresivních psů.

Ga Briela
Kecalka 400 příspěvků 02.10.14 20:16

Holky takže by ste neriskovaly ani to očuchání??? Mám se teda snažit aby vubec k sobě nedošli do kontaktu?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >