Agresivní pes nás napadá

WDJ
42
2.6.20 09:25

Agresivní pes nás napadá

Dobrý den,

Co mám dělat v případě, že soused má malého psa na volno bez vodítka, bez náhubku, který štěká, provokuje ostatní psy a popř. i útočí?
Mám dva velké psy a bohužel domluva s pánem není možná. Prosby a upozornění dělá, že neslyší.
Vadí mi, že jsme pokaždé šikanováni malým psem. Jednou jsem mé psy vypustila, doufala jsem, že to pomůže a pán si uvědomí, jak nebezpečné to může být.
Nechci, aby došlo k úrazu, nicméně už nevím, jak to vyřešit.
Mám psy na vodítku, ale mám je problém u toho psa udržet, jelikož je pes vyzývá k akci a ohrožuje je a z toho důvodu jsou na něj už agresivní taky, proto není možné celou situaci dokumentovat, protože se snažím zamezit konfliktu.
Pokud to jde, otočím se a jdu jiným směrem, bohužel bydlí vedle nás a ne vždy je to možné.
Obávám se, že pokud je jednou neudržím, tak malému psovi ublíží a moji psi budou např. převezeny do útulku nebo budu platit ještě ke všemu pokutu, za ublížení malému psovi.
Ráda bych věděla, jaké jsou mé možnosti v této situaci.
Není ani možné v danou chvíli volat PČR, protože držím psy a ještě odháním jorkšíra.
Už jsem fakt zoufalá… Snažilo se s ním komunikovat více pejskařů, ale je mu to fuk. Ignoruje to, maximálně řekne, že my máme nevychované psy, které sotva držíme a že jeho pes je malý a nemá šanci nám ublížit.
Děkuji za jakékoli rady. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3258
2.6.20 09:31

Nevím jak to řešit, ale jestli se bojíš že nezvládneš vlastního psa, tak máš problém v jeho výchově stejně jako soused.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4353
2.6.20 09:32

Jestli víš kde bydlí, tak bych policii zavolala a s nimi šla k němu zazvonit. Ideálně s dalšími lidmi co mají stejný problém.

Příspěvek upraven 02.06.20 v 09:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26301
2.6.20 09:32

@WDJ
Držela bych své psy co nejdál. Ty je taky nezvládáš. Jako on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7944
2.6.20 09:36

Svoje psy na voditku a s kosikem, kdyz prochazite kolem, abys ty udelala maximum. A pokud jeho pes prijde na dosah, odkopnout. To delam ja, kdyz mi na velkyho psa utocej maly psiska na volno, zatimco muj je na voditku a u nohy. A chapu te, za normalnich podminek pes funguje, ale kdyz na nej utoci agresivni jiny pes libovolne velikosti, taky ho drzim na silu a neupoveluju. Vetsinou psa proste za obojek narvu za sebe, aby nemohl ublizit prckovi, a pokud je prcek tak drzej, ze jde dal, odkopavam. V jeho vlastnim zajmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
42
2.6.20 09:38

@mackA159
Nevím, kolik psů by se nechalo dobrovolně kousat bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8609
2.6.20 09:39

Asi budeš muset jít venčit psy každého extra, když je ve dvou téměř neudržíš. Co bys dělala, kdyby šel kolem třeba opilec, na kterého by vystartovali a ublížili mu? Pan je sice kus skota, ale problém máte úplně stejný, vaší psi ohrožují okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
42
2.6.20 09:42

@sakota
Děkuji, že mě chápeš. Je dle mě normální, že pes se nenechá dobrovolně kousat a tím pádem je jak zmagořilej.
Samozřejmě se ho snažím odkopávat, jen by to už po 2 letech chtělo dloudobější řešení. :roll: Když dokážou být ostatní navzájem ohleduplní a on jediný ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
42
2.6.20 09:43

@Aduš8
Na nikoho jiného neútočí, jen se nenechají dobrovolně kousat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
WDJ
42
2.6.20 09:44

@JancaS84
O tom přemýšlím také… Nebo napsat nějakou petici se sousedy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.20 09:44

Pepřák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26301
2.6.20 09:46
@WDJ píše:
@sakota
Děkuji, že mě chápeš. Je dle mě normální, že pes se nenechá dobrovolně kousat a tím pádem je jak zmagořilej.
Samozřejmě se ho snažím odkopávat, jen by to už po 2 letech chtělo dloudobější řešení. :roll: Když dokážou být ostatní navzájem ohleduplní a on jediný ne…

Tak proč nevenčíš každého zvlášť? Pořídit si dva velké psy a pak je fyzicky nezvládat, to je něco. On by ho měl mít samozřejmě na vodítku (není tam náhodou zákaz volného pobíhání psů?), ale s některými lidmi je holt dohoda nulová. Tak udělám já sama vše proto, aby za blbost pána nezaplatil pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3258
2.6.20 09:47
@WDJ píše:
@mackA159
Nevím, kolik psů by se nechalo dobrovolně kousat bez reakce.

Ale to je opět taky problém zakladatelky. Má toho mrnavyho odkopnout, nechápu že nechá do svyho psa kousat ciziho. A představ si že pes co je vycvičeny se neozene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
602
2.6.20 09:48

Zavolej MP až je uvidíš bez vodítka a že tě pes ohrožuje a provokuje tvé psy. Schválně jestli má pán pejska ocipovaneho :think: příště by si to rozmyslel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26301
2.6.20 09:48
@mackA159 píše:
Ale to je opět taky problém zakladatelky. Má toho mrnavyho odkopnout, nechápu že nechá do svyho psa kousat ciziho. A představ si že pes co je vycvičeny se neozene.

Já bych se teda bála do tak křehkého psa kopat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama