Agresivní pes u sousedů

Anonymní
12.2.20 22:34

Agresivní pes u sousedů

Ahoj holky, dávám anonymně, protože mě to hodně trápí a tady jsou pejskarky, tak snad najdu radu.

Jde o to, že si naši sousedi před nedávnem pořídili štěně border kolie. Říkali jsme super, malá aspoň bude vidět pejska. Byly jsme se sousedkou domluveném, že s nima občas půjdeme ven a přijdeme si psa pohladit a tak.

Je to cca půl roku a je vidět, že psa nezvládají a noc necvičí. Procházka cca hodinu denně. Jinak je pes pořád sám na zahradě. Teď úplně kromě té procházky, jinak jsou doma, jak je zima a nevšímají si ho. A na výchovu asi nejvíc mají elektrický obojek a řev.

No a malá cca 2 roky prostě chodí po zahradě. Jde se na něj podívat a poslední dobou mně přijde, že jen ji uvidí tak zuřivě štěká a vrčí, fakt mám strach. Samozřejmě jí hlídám, aby mu do plotu nestrkaka prsty, ale projít musíme, protože tam máme vchodové dveře. A prostě si na dvorku chodí. Nevím, jestli by mu mohlo vadit, že se tam prehrabuje v kamínkách a nebo jestli je možné, že když mává rukama, tak mu za ten plot mohlo něco vletět:(

Fakt nvm, co mám dělat a desim se chvíle, kdy jim jednou uteče. A nebo nedej bože ten plot přeskočí. Určitě do něj dáme takovou tu látku, aby mu tam nestrcila prsty. Fakt jsme netušili, že si takhle psa pořídí a hlavně, že takové aktivní plemeno, co se nudí:( nebo je naše chyba? Co mám dělat??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1671
12.2.20 22:46

Některé psy nemají rádi malé děti. Moji synovci jsi pořídili pejska a jak vidí naše děti zuří protože utíkají jsou hlučné a bojí se ich. Dá se pohladit ale jen dospělým. My mu všichni říkáme že je případ pro psychologa. U každé návštěvy musíme hlídat aby pes byl dostatečně daleko od děti. Věkem je vidět že se to zlepšuje starší dcera je rozumná a pes je taky víc v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 22:53

@rena621 Jenomže tohle má být plemeno k dětem. A teď mu budou max dva. To přece není řešení :( říct, že nemá rád děti :( to pořád budu žít se strachem, že jí něco udělá a doufat, že z toho vyroste? Teď čekáme druhé:(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.20 22:59

@rena621 Přijde. mě, že se to zhoršilo teď v zimě, když jsou všichni doma a on se nudí :( nvm…asi to nemá v povaze :(

• Nahlásit
  • Citovat
889
12.2.20 22:59

Zajisti si plot tak, aby se tvoje děti nedostaly ke psovi na dosah a dál to neřeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2490
12.2.20 23:01

Asi nechapu jak mate tu zahradu uspořádánou, ale asi nic jinýho než pořádnej plot nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
12.2.20 23:04
@Anonymní píše:
@rena621 Jenomže tohle má být plemeno k dětem. A teď mu budou max dva. To přece není řešení :( říct, že nemá rád děti :( to pořád budu žít se strachem, že jí něco udělá a doufat, že z toho vyroste? Teď čekáme druhé:(

Ne, není to pes k dětem, je to pes k ovcim, pro aktivního cloveka. Pokud ho zanedbavaji, je to problém a může se stát agresivním. To, že někteří psi nemají rádi děti, je fakt. Dcerku naučte, aby mu nestrkala prsty do plotu. To je podle mě základ, i když přes plot bydlí čivava. Píšete, že psovi jsou dva, tzn. v pubertě, lehce po ní, takže těžko s tím něco uděláte, s jejich neduslednosti. Oni jsou majitele, vychovávají oni. A mimochodem, dcera po něm nevědomky mohla něco hodit (i jste to psala), mohl si to špatně vyložit… To už těžko zjistíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
12.2.20 23:06
@Anonymní píše:
@rena621 Přijde. mě, že se to zhoršilo teď v zimě, když jsou všichni doma a on se nudí :( nvm…asi to nemá v povaze :(

Souhlasím s @Berry77 ať se pes k Vám nedostane. Zabezpečit psa před únikem a pak se bát nemusíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 23:10
@AlenaSu píše:
Ne, není to pes k dětem, je to pes k ovcim, pro aktivního cloveka. Pokud ho zanedbavaji, je to problém a může se stát agresivním. To, že někteří psi nemají rádi děti, je fakt. Dcerku naučte, aby mu nestrkala prsty do plotu. To je podle mě základ, i když přes plot bydlí čivava. Píšete, že psovi jsou dva, tzn. v pubertě, lehce po ní, takže těžko s tím něco uděláte, s jejich neduslednosti. Oni jsou majitele, vychovávají oni. A mimochodem, dcera po něm nevědomky mohla něco hodit (i jste to psala), mohl si to špatně vyložit… To už těžko zjistíte.

Jj, to je jasné. Pořád ji to vysvetluju i placnu po ruce, ale prevence je základ Dáme tam tu síť. Je to možné, že spíš něco spadlo k nim.

• Nahlásit
  • Citovat
1339
12.2.20 23:12

Bohužel u Border kolii se agrese může projevit, když se nudí… je to takové jejich upozornění…
je to velice aktivní pes, který potřebuje zaměstnat hlavu… bohužel, když se jim člověk nevěnuje tak hodně trpí… agrese nemusí byt vůbec kvůli toho, že by byli zlí..
Já border kolii měla a mám s něma zkušenosti.. hodinka denně je pro ně nic..
Bohužel, lidé si často pořizují psy podle vzhledu a ne podle povahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.2.20 23:14
@JancaS84 píše:
Asi nechapu jak mate tu zahradu uspořádánou, ale asi nic jinýho než pořádnej plot nepomůže.

Mezi námi je nižší drátěný plot, tam.dame tu síť. My plot máme, ale část vjezdu máme odkrytou a tam prostě musíme projít, když jdeme na procházku. Oni část plotů taky mají, ale zatím neukončený u domu dva takové plůtky, pes je tam. Je to provizorní.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.20 23:18
@Anonymní píše:
Mezi námi je nižší drátěný plot, tam.dame tu síť. My plot máme, ale část vjezdu máme odkrytou a tam prostě musíme projít, když jdeme na procházku. Oni část plotů taky mají, ale zatím neukončený u domu dva takové plůtky, pes je tam. Je to provizorní.
@Denny97 píše:
Bohužel u Border kolii se agrese může projevit, když se nudí… je to takové jejich upozornění…
je to velice aktivní pes, který potřebuje zaměstnat hlavu… bohužel, když se jim člověk nevěnuje tak hodně trpí… agrese nemusí byt vůbec kvůli toho, že by byli zlí..
Já border kolii měla a mám s něma zkušenosti.. hodinka denně je pro ně nic..
Bohužel, lidé si často pořizují psy podle vzhledu a ne podle povahy.

To já si taky nemyslím, že ten pes je zlý, když bylo léto a podzim a oni byli s ním na zahradě, tak byl zlatej. Vždycky radostně stekal. Teď řve na auta, ptáky, co už pomalu lítají,. Na malou. Švagrová se synovcem k nám šli včera a na prcka řval taky. Přijde mně že si to na ty děti dovolí :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.2.20 23:22
@rena621 píše:
Souhlasím s @Berry77 ať se pes k Vám nedostane. Zabezpečit psa před únikem a pak se bát nemusíte.

No, bohužel bydlíme ve slepé ulici, takže kolem nich projít musíme a
normálně chodíme za ostatními dětmi, k babičce a tetě. Takže to úplně bez kontaktu nejde :( A navíc s druhým budeme jezdit s kočárkem :(

• Nahlásit
  • Citovat
1339
12.2.20 23:22
@Anonymní píše:
To já si taky nemyslím, že ten pes je zlý, když bylo léto a podzim a oni byli s ním na zahradě, tak byl zlatej. Vždycky radostně stekal. Teď řve na auta, ptáky, co už pomalu lítají,. Na malou. Švagrová se synovcem k nám šli včera a na prcka řval taky. Přijde mně že si to na ty děti dovolí :(

Chudák pes no.. :? hold budete muset malé vysvětlit jak se věci mají..
Nebo si zkusit promluvit se sousedy… ale to bývá většinou zbytečné.. budou si tvrdit, že oni psa mají ťip ťop, že mu nic nechybí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
12.2.20 23:33
@Anonymní píše:
No, bohužel bydlíme ve slepé ulici, takže kolem nich projít musíme a
normálně chodíme za ostatními dětmi, k babičce a tetě. Takže to úplně bez kontaktu nejde :( A navíc s druhým budeme jezdit s kočárkem :(

Je to na H…co jsi budem povídat. Navíc se bojíš o děti nedivím se Ti, bohužel pomoct nemůžeme. Musíš se domluvit s těma sousedama a říct že se ho bojíte ať ho líp zabezpečení.

Příspěvek upraven 12.02.20 v 23:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama