Agresivní, upjatý a zakomplexovaný otec

12
8.3.21 23:20

Agresivní, upjatý a zakomplexovaný otec

Je mi 16 let, studuji osmileté gymnázium a v době koronaviru se na mě klade tlak ze všech stran. Večery rád trávím u PC hraním s kamarády. Známky mám podprůměrné, ale daří se mi do doby než přijdou na scénu dva tvorové co se mnou bydlí a říkají si rodiče. Myslí si, že všechno co říkají oni je správně. Dneska večer mi otec v 10 hodin když jsem si asi hodinu po tom, co jsem udělal školu hrál na PC, vtrhl do pokoje s řevem, vytrhl mi sluchátka z počítače, dostal jsem ránu a začal mě s nima mlátit. Hrozně křičel, že máma a brácha které on vzbudil tím řevem nebudou moct spát a samozřejmě je vzbudil. Na vysokoškoláka je jeho logika na bodu mrazu. Když mi asi 14 dní nediktoval každý krok, moje známky se mi zlepšily na jedničky a dvojky. Jeho neustálý tlak co na mě vyvíjí mě dohání ke stresu a podle toho potom vypadá i škola. Špatné výsledky vedou k jeho scénám, agresivitě atd… Je to jako koloběh. Není schopen pochopit že potřebuji určitou volnost a že mi na vysoké škole taky nebude stát za zadkem. O večerce v 10 hodin asi ani mluvit nepotřebuju. Jediná výhoda žití s nimi je že mi koupí skoro vše na co si ukážu. Radši bych to ale vyměnil za trochu té volnosti. Když jsem venku s kamarády, vyčítá mi že se nakazím covidem. Když jsem doma a hraju, řvou na mě že nic jiného nedělám a chovají se otřesně a otec agresivně. Další kapitola je moje přítelkyně. Jsem s ní skoro 2 roky a za tu dobu jsem u ní spal 2×. Zde pro změnu figuruje moje matka která se z neznámých důvodů asi bojí jejího těhotenství(sex máme někdy i několikrát týdně když je přîtelkyně u mě doma). A moje matka toto asi tuší(kondomy po kapsách). Na závěr bych chtěl říct, že jsem ztratil naději v změnu jejich chování a jediné světlo na konci tunelu je můj kalendář s odpočtem do mých 18. narozenin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30330
8.3.21 23:23
@jekr06 píše:
Je mi 16 let, studuji osmileté gymnázium a v době koronaviru se na mě klade tlak ze všech stran. Večery rád trávím u PC hraním s kamarády. Známky mám podprůměrné, ale daří se mi do doby než přijdou na scénu dva tvorové co se mnou bydlí a říkají si rodiče. Myslí si, že všechno co říkají oni je správně. Dneska večer mi otec v 10 hodin když jsem si asi hodinu po tom, co jsem udělal školu hrál na PC, vtrhl do pokoje s řevem, vytrhl mi sluchátka z počítače, dostal jsem ránu a začal mě s nima mlátit. Hrozně křičel, že máma a brácha které on vzbudil tím řevem nebudou moct spát a samozřejmě je vzbudil. Na vysokoškoláka je jeho logika na bodu mrazu. Když mi asi 14 dní nediktoval každý krok, moje známky se mi zlepšily na jedničky a dvojky. Jeho neustálý tlak co na mě vyvíjí mě dohání ke stresu a podle toho potom vypadá i škola. Špatné výsledky vedou k jeho scénám, agresivitě atd… Je to jako koloběh. Není schopen pochopit že potřebuji určitou volnost a že mi na vysoké škole taky nebude stát za zadkem. O večerce v 10 hodin asi ani mluvit nepotřebuju. Jediná výhoda žití s nimi je že mi koupí skoro vše na co si ukážu. Radši bych to ale vyměnil za trochu té volnosti. Když jsem venku s kamarády, vyčítá mi že se nakazím covidem. Když jsem doma a hraju, řvou na mě že nic jiného nedělám a chovají se otřesně a otec agresivně. Další kapitola je moje přítelkyně. Jsem s ní skoro 2 roky a za tu dobu jsem u ní spal 2×. Zde pro změnu figuruje moje matka která se z neznámých důvodů asi bojí jejího těhotenství(sex máme někdy i několikrát týdně když je přîtelkyně u mě doma). A moje matka toto asi tuší(kondomy po kapsách). Na závěr bych chtěl říct, že jsem ztratil naději v změnu jejich chování a jediné světlo na konci tunelu je můj kalendář s odpočtem do mých 18. narozenin.

Až dospěješ a budeš mít vlastní děti, možná ti dojde, jak to rodiče mysleli. Agrese není řešení, ale jestli neumíš nic jiného než dřepět u PC nebo zevlovat s kamarády, tak potěš koště. Zapoj se do domácích prací, ukaž, že se učit dokážeš a nehraj tolik hry. A nemysli si, že úderem 18. narozenin bude vše zalité sluncem. Ona dospělost nese taky jisté povinnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
8.3.21 23:32
@Russet píše:
Až dospěješ a budeš mít vlastní děti, možná ti dojde, jak to rodiče mysleli. Agrese není řešení, ale jestli neumíš nic jiného než dřepět u PC nebo zevlovat s kamarády, tak potěš koště. Zapoj se do domácích prací, ukaž, že se učit dokážeš a nehraj tolik hry. A nemysli si, že úderem 18. narozenin bude vše zalité sluncem. Ona dospělost nese taky jisté povinnosti.

Abych Vás uvedl na pravou míru… každý týden vytírám náš dům(3 patra a asi 240m2) jednou za čas myju interiéry všech aut, dělám s bràchou úkoly, starám se o kočku, krmení a její záchod, každé 3 měsíce myju uplně všchny okna, někdy vařím a momentálně bourám zeď ve sklepě a dělám omítku na sklepním :( zàchodě který jsem předtím renovoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
8.3.21 23:36

Tata byl asi rozcileny, ze v 10 hrajes na pocitaci, kdyz je vecerka, ne? Mohl to podat samo mirneji, ale ono to nebylo poprve, ne? I na ty rodice je ted vyvijen vetsi tlak nez obvykle. Treba se boji o zdravi, o praci atd. Tesis se na dospelost, ale vydelavat si sam na zivobyti taky neni zrovna med. Rodice maji o tebe starost a proto jednaji, jak jednaji. Takhle z popisu tam nic extra zavadneho nevidim, ikdyz ja si treba myslim, ze u takto stareho ditete, uz je to studium jen na nem, ale respektuji, ze nekteri rodice si mysli neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
8.3.21 23:40
@Oriseka píše:
Tata byl asi rozcileny, ze v 10 hrajes na pocitaci, kdyz je vecerka, ne? Mohl to podat samo mirneji, ale ono to nebylo poprve, ne? I na ty rodice je ted vyvijen vetsi tlak nez obvykle. Treba se boji o zdravi, o praci atd. Tesis se na dospelost, ale vydelavat si sam na zivobyti taky neni zrovna med. Rodice maji o tebe starost a proto jednaji, jak jednaji. Takhle z popisu tam nic extra zavadneho nevidim, ikdyz ja si treba myslim, ze u takto stareho ditete, uz je to studium jen na nem, ale respektuji, ze nekteri rodice si mysli neco jineho.

No táta je spíše agresivní… mým cílem je umět se připravit na samostatný źivot, kdy mi nic pod ruku jen tak nepadne a budu si to muset vypracovat. Ale když si ani v 16 letech nemůžu řídit učení a većerku, myslím že je něco śpatně. Dostal jsem se na elitní gymnázium ale asi je to stále málo. Myslím že můžou být rádi že nejsem na nějakém učňáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
9.3.21 00:15

@jekr06 :) promin nesmeju se ti, vzpomnela jsem si na moje sředoškolská léta, to ta poslední věta s ucnakem :-) My jestě říkali, že mohou být rádi, že nefetujeme a nechodíme za školu…

Zkus si o tom s tátou v nějakou vhodnou chvíli promluvit, ono jako rodič je opravdu těžké tyto věci vybalancovat, jak moc dítě kontrolovat a chránit, vzhledem k věku a inteligenci…plus tato doba je fakt strašná pro všechny věková kategorie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
9.3.21 00:19
@welovefashion píše:
@jekr06 :) promin nesmeju se ti, vzpomnela jsem si na moje sředoškolská léta, to ta poslední věta s ucnakem :-) My jestě říkali, že mohou být rádi, že nefetujeme a nechodíme za školu…Zkus si o tom s tátou v nějakou vhodnou chvíli promluvit, ono jako rodič je opravdu těžké tyto věci vybalancovat, jak moc dítě kontrolovat a chránit, vzhledem k věku a inteligenci…plus tato doba je fakt strašná pro všechny věková kategorie…

Snažím se o to neustále… solidní argumenty by se daly počítat po stovkách. Domluva je nemožná. To bych musel v ruce svírat pistoli aby ustoupil. Je agresivní obecně i mimo tuhle dobu a naší domácnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
9.3.21 00:34

@jekr06 to je mi líto, odbornou pomoc by asi odmítnul, co? Máma se tě nezastane? S ní to řešit nemůžeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
9.3.21 00:36
@welovefashion píše:
@jekr06 to je mi líto, odbornou pomoc by asi odmítnul, co? Máma se tě nezastane? S ní to řešit nemůžeš?

Máma je ta co mu okamžitě slepičí každej můj špatnej krok a on je pak ješté vic naštvanej protože prej nemá klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2469
9.3.21 01:12
@jekr06 píše:
Máma je ta co mu okamžitě slepičí každej můj špatnej krok a on je pak ješté vic naštvanej protože prej nemá klid

Co definují jako špatné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
9.3.21 04:46
@Altavista píše:
Co definují jako špatné?

Tipují cokoliv, co není podle jejich představ.

Jinak tě asi zklamu. Úderem 18. narozenin se nic nezmění, dokud u nich budeš bydlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18357
9.3.21 05:30

No jo, sama si ten pocit pamatuju, když mi bylo 16 a nejblbější tvorové v celé sluneční soustavě byli naši. Život je ale vcelku spravedlivý, za nějakých 20-25 let to budeš řešit z té druhé strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19570
9.3.21 05:44
@Russet píše:

A co ty děti již rok mohou jiného dělat? Proč je hraní her a zevlovani s kamarády špatně? Ty děti jsou chudáci, krome těch, které zemřeli nebo jim krachlo podnikání, na ten covid doplácí nejvíce. Vzal se jim jejich svět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19570
9.3.21 05:49

@jekr06 je mi tě líto, stejně jako všech dětí, kteří jsou už rok víceméně zavření doma bez činnosti a osob, které maji rady. Poradit neumím, oni to rodiče nemysli špatně, jen na to špatně jdou. Škoda, že u vás není možné si sednout a najít nějaké řešení, to by nejen této nestandardní době moc pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
9.3.21 06:09

Drž se, nemáš to jednoduché. Tátovi bych se asi snažila vyhnout, co to jde. Brzo půjdeš na VŠ a budeš mít klid. Do té doby jen vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat