Jsem trošku v rozpacích

Anonymní
30.3.17 16:16

Ahoj všem. Jsem trošku v rozpacích

Ahoj všem. Jsem trošku v rozpacích. Jen by mě zajímalo, jestli se vám některé nestalo, že jste otěhotněla dřív, než měla přijít ovulace. Jelikož jsem v tomhle úplný nováček, tak tomu tak úplně nerozumím :) ale mám takové podezření, že jsem otěhotněla takový týden po MS :nevim: moc nerozumím ovulaci, ovulačním testů…nikdy jsem se tak moc nesnažila, ale ani se tomu nebráníme..
Máte s tím někdo zkušenost? Děkuju za každou odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23372
30.3.17 16:20

Pokud sis ale odhadovala ovulaci podle nejake kalkulacky na netu, tak to u vetsiny zen nefunguje. Kazda jsme jina a kazde telo nefunguje stejne, stejne tak i ovulace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
30.3.17 16:21

Ne, nemůžeš otěhotnět dříve, než přijde ovulace. Ale může přijít dříve, než si myslíš, že bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.3.17 16:25

Podle kalkulačky ne. Jen jsem si myslela, že ovulace bývá tak po dvou týdnech od MS. Je mi jasné, že mi tady nikdo nepoví, kdy ovulaci mám :mrgreen: jenom se spíš ptám, jestli to možné je. Já to ještě nevím úplně 100% jestli to takhle klaplo. Proto možná blbý dotaz, ale jsem nezkušená :D

• Nahlásit
  • Citovat
4324
30.3.17 16:27
@Anonymní píše:
Podle kalkulačky ne. Jen jsem si myslela, že ovulace bývá tak po dvou týdnech od MS. Je mi jasné, že mi tady nikdo nepoví, kdy ovulaci mám :mrgreen: jenom se spíš ptám, jestli to možné je. Já to ještě nevím úplně 100% jestli to takhle klaplo. Proto možná blbý dotaz, ale jsem nezkušená :D

Tak snad ti není 15. Ovulace opravdu nemusí být přesně uprostřed cyklu. Může být dva dny před menstruací stejně jako tři dny po skončení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23372
30.3.17 16:29

Ne od zacatku ms, ale cca 10-15 dni do dalsi ms. Coz znamena, ze po ovulaci vetsinou za 10 dni prijde ms. Vetsinou. Ale muze byt taky uplne jinde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
30.3.17 17:00

Tak dva dny před MS být nemůže, luteální fáze musí být minimálně 11 dní, lépe déle, aby se zárodek stihl zahnízdit.
U krátkých cyklů může být klidně desátý den, někdy dříve a když se vezme v potaz, že spermie vydrží v ženském těle 3 až 5 dní živé, klidně může dojít k otěhotnění ze styku pár dní po skončení MS. Udává se ale, že nebývá dříve jak 8. den cyklu, dozrání vajíčka a navršení správných hladin hormonů taky potřebuje určitý čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
30.3.17 17:00
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Jsem trošku v rozpacích. Jen by mě zajímalo, jestli se vám některé nestalo, že jste otěhotněla dřív, než měla přijít ovulace. Jelikož jsem v tomhle úplný nováček, tak tomu tak úplně nerozumím :) ale mám takové podezření, že jsem otěhotněla takový týden po MS :nevim: moc nerozumím ovulaci, ovulačním testů…nikdy jsem se tak moc nesnažila, ale ani se tomu nebráníme..
Máte s tím někdo zkušenost? Děkuju za každou odpověď :kytka:

Týden po skončení menstruace můžeš úplně klidně otěhotnět. Obecně se říká, že ovulace je v půlce cyklu, který mívá okolo 28 dní. Takže v modelovém případě ti začne menstruace - to je první den cyklu, a 14. den cyklu přichází ovulace. Ale to je samozřejmě jen orientační údaj, samozřejmě jsou ženy, který mají cyklus dlouhý třeba jen 25 dní nebo naopak 45, a pak samozřejmě nelze spoléhat na to, že ovulace bude 14.den (což vlastně nejde ani při 28 denním cyklu). Snad jsem to napsala srozumitelně, když tak můžu dovysvětlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
30.3.17 17:01

No muzes otehotnet ze styku i 4,vyjimecne az cca 6 dni pred ovulsci, dpermie si na to vajicko pockaji.ale k otehotneni samotnymu fojde az ori ovulaci, az tam dorazi vajicko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
30.3.17 17:01

@Jana206 Hele měla jsem luteální fázi 8 dní, a stačilo na otěhotnění. Je fakt, že pak se udržovalo Utrogestanem, takže úplně normální (ve smyslu zdraví) to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70064
30.3.17 17:11
@Jana206 píše:
Tak dva dny před MS být nemůže, luteální fáze musí být minimálně 11 dní, lépe déle, aby se zárodek stihl zahnízdit.

Tak nemusí, může být klidně kratší, akorát pak nejspíš bude problém s otěhotněním… i když já ji mívám 9-10 dní a povedlo se mi 2× otěhotnět přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
30.3.17 17:16

U mě jedno takové těhotenství skončilo biochemicky, resp. ranným potratem v 6. týdnu, dva týdny po běžném termínu MS.Je ale fakt, že to bylo způsobeno kojením, ta hormonální nerovnováha. Běžně tak krátkou fázi nemívám, spíš naopak, kratší cykly a ovulaci dřív. A paradoxně ten potrat nakopl moje tělo zase k normálu :mrgreen:
Přitom jsem jedno těhotenství v pohodě donosila i při kojení a potom kojila tandemově. To jsem ale byla mladá a plodnost někde jinde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
30.3.17 17:28

Co znamená týden od MS? Týden od prvního dne menstruace nebo týden po skončení menstruace, kterou máš cca 5-7 dní? Protože 5+7 je 12 a při délce cyklu 28 dní ovulace nastává zhruba 14. den, ale klidně kdykoli 10-18. den.. Navíc spermie vydrží oplodněníschopné několik dní, takže styk může být pár dní před ovulací a stejně může k otěhotnění dojít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Tri tehotenstvi z 10., 11. a 9. dne cyklu. Tj. 3-5 dni po MS. Cyklus mam ale celozivotne kratsi, jen 24-26 dni.

• Nahlásit
  • Citovat
2190

Moje bábi zabřezla pokaždý hned po MS.. Protože jí onehdá nějaká kamarádka radila, že těsně po MS se nedá otěhotnět :mrgreen: takže asi to jde :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama