Air Banka x Fio Banka

Anonymní
4.4.20 11:25

Air Banka x Fio Banka

Současná situace mě donutila založit si bankovní účet i když jsem byla vždy proti tomu. Radši mám peníze v hotovosti, než nějaké moderní vymoženosti. :-D Takže s bankovním účtem nemám žádné zkušenosti.

Co jsem zjistila na netu. Tak buď Fio nebo Air, které by jste doporučili, jaké máte zkušenosti, co vše mají zdarma?
Peníze vyberu ze začátku skoro do nuly, pravděpodobně v cizím bankomatu. Platba přes účet nebude nebo minimálně. Do budoucna přemýšlím nad spořícím účtem, takže i vaše zkušenosti se spořícím?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1540
4.4.20 11:58

Z mého pohledu air bank a naučit se trochu platit kartou. Při 5 platbách kartou za měsíc je pak úrok na spořícím 1,5 %. Air mám několik let a na poplatcích jsem nezaplatila ani korunu. Mám inkasa, převádím, i SEPA platby. Vybírám výjimečně, jen v bankomatu air (cizí výběr tuším 25 Kč) nebo v zahraničí. Miluju obálky na spořícím účtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1220
4.4.20 13:32

Za mě také Air bank.. ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 15:12

Mám zkušenosti pouze s Fio bankou. Žádné poplatky za výběr z bankomatů, z cizích máš 2 zdarma, poté se platí (nevím přesně kolik, když už vybírám, tak většinou maximálně právě 2× za měsíc). Nově od 2020 se snižoval poplatek z 80 na 25 korun na výběr ze všech bankomatů v cizině, to je skvělý. Vyhovuje mi Fio svojí jednoduchostí, žádné problémy jsem neměla, líbí se mi i přístup zaměstnanců na pobočkách, ale to je asi dost individuální. A pokud si chceš zřídit například spořící účet (můžeš mít první banku Fio a druhou jinou), tak se více vyplatí zřídit si ho například právě v té Air Bank, protože mají vyšší roční úrokovou sazbu (do 250 tisíc je to 1,50%, poté 0,40%, u Fio banky jsem se dohledala pouze 0,45%, pravděpodobně pořád), docela razantní rozdíl. Pokud jsi ale mladší (čerstvě po studiu, pouze pár let praxe) a chceš si vzít půjčku (například na auto), tak Air Bank dává mladým neskutečný pálky, 30% jak nic, to bys zaplatila skoro více na tomhle, než na samotném autě. :D Pokud jsi ale starší a škola ti už dlouho nic neříká, tak by to mělo být podobný % jako u jiných bank. Známý (čerstvě po škole, 2 roky práce) si proto nevzal půjčku právě na to auto sám, ale přes jeho rodiče. To je jenom takový můj postřeh, možná že je to takhle podobně i u jiných bank. Já sama jsem uvažovala, ač mám Fio účet, zřídit si právě ten spořící u Air Bank, jak už jsem zmiňovala, tak je tam docela dobrá podpora, ale samozřejmě každý má jiné nároky a každému vyhovuje něco jiného. Radím si prostudovat jejich stránky, případně udělat “srovnávací tabulku” :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2947
4.4.20 15:16
@Ivulita píše:
Z mého pohledu air bank a naučit se trochu platit kartou. Při 5 platbách kartou za měsíc je pak úrok na spořícím 1,5 %. Air mám několik let a na poplatcích jsem nezaplatila ani korunu. Mám inkasa, převádím, i SEPA platby. Vybírám výjimečně, jen v bankomatu air (cizí výběr tuším 25 Kč) nebo v zahraničí. Miluju obálky na spořícím účtu.

Také jsem pro Air bank, vyhovuje mi dokonale.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 15:17

Oprava, teď jsem dohledala, že Fio má 5 výběrů z cizích bankomatů zdarma. O to lépe. :palec: Pardon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6033
4.4.20 15:43

Mám zkušenosti jak s Air Bank, tak i s Fio, ale Fio používám déle a nikdy žádné problémy a kromě pár korun za zahraniční platby ani poplatky. Valutové účty také zdarma, karty zdarma, výběry, vklady a pod. také zdarma.

U Air Bank mi vadí, že nemají pokladny, takže vklady a výběry peněz jenom přes (jejích) bankomaty a jenom pro majitele jejích karet.

https://www.airbank.cz/…-bezny-ucet/

https://www.fio.cz/…y_200427.pdf
https://www.airbank.cz/…wnload/cenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
4.4.20 19:47

Fio nemohu posoudit, Air můžu doporučit. V malém tarifu je všechno zdarma, při pěti platbách kartou je na běžném 1%, na spořicím 1,5%. IB i mobilní aplikace fungují bezchybně. I při poruše telefonu, což se mi stalo, bylo možné vyřešit obnovení přístupu na dálku, bez návštěvy pobočky.
Podívej se ještě na nabídku Equa. Mám jen krátkodobou zkušenost, zatím dobrou. Založení účtu z domova za pár minut, na spořicím účtu 1,6%, výběr ze všech bankomatů zdarma. Nevýhodou je málo vkladových bankomatů a bonusové úročení jen do poměrně nízké částky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
15.4.20 15:08

Mám obojí, Fio asi 10 let. A 10 let mají zastaralou grafiku.
Air jsem zakládal kvůli akci 500,–Kč zdarma.
Všechno je takové až strašně fajn, až vlezle fajn. Takže nechávám být a dál používám Fio.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1328
15.4.20 17:34

Účet u obou, ale Fio mi přijde jednodušší, jsem s ní moc spokojená. Ja tedy využívám hlavně placení kartou, ale pár výběru z cizích bankomatu je zdarma, to mi stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
3.5.20 18:48

Prosím vás, nechápu reakci zdejších doporučovatelů.

tazatelka jasně píše:
Co jsem zjistila na netu. Tak buď Fio nebo Air, které by jste doporučili, jaké máte zkušenosti, co vše mají zdarma?

Peníze vyberu ze začátku skoro do nuly, pravděpodobně v cizím bankomatu. Platba přes účet nebude nebo minimálně. Do budoucna přemýšlím nad spořícím účtem, takže i vaše zkušenosti se spořícím?"

Jak můžete doporučit Air bank?(kterou já používám a jsem maximálně spokojený, ale pro tazatelku to nebude uplně pravé ořechové)

pokud dáváte rady odprostěte se od Vašich potřeb a zaměřte se na potřeby tazatele.

Tazatelka má ráda hotovost- takže z toho vyplývá, že asi nebude platit kartou - Takže podmínka FIO asi splněna nebude aby získala výběr z pravděpodobně v cizím bankomatu zdarma! Takže FIO ne. (taky používám jsem velice spokojený klient- nic mi nevnucují, nic nechtějí nic neudělají - mě to vyhovuje :-) )

a Air bank? tam stojí výběr z cizího ATM bud 25 kč nebo 100 Kč co na tom je zdarma?.

Pro tazatelku tedy učty které splnuji jeji požadavky :
Equa Bank,, Creditas. raiffeisenbank

učty bez podmínek, výběr ze všech bankomatu (první dvě na svete) zdarma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6033
3.5.20 19:01
@iddqd píše:
Prosím vás, nechápu reakci zdejších doporučovatelů.
Copak na tom nechápeš?
@Anonymní píše:

Tazatelka se ptá na zkušenosti s Fio nebo Air, my jí ty zkušenosti popisujeme! Doporučuji si přečíst název vlákna! :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
3.5.20 19:25

@jege

v pořádku, já jen že tazatelka řeší dilema FIO x Air.

(v obou mám účet a jsem spokojený- každá má něco) Ale podstatná informace pro tazatelku,z toho co popisuje ani u jedné banky to nebude pro ni to pravé ořechové. (Ty jsi to naštěstí zminil mezi řádky:palec: ).

Já napsal možné řešení- pokud klientka chce pouze vybírat hotovost bez poplatku a nic neřešit jsou na trhu lepší účty, které se přizpůsobí tazatelce a né že ona bude lítat 4 km do „svého“ bankomatu.

částečně @JTom odpověděla ale opět jen mezi řádky.

každý zodpověděl jen to já já já… ale nikoho nezarazilo tože obě banky jsou pro tazatelku nevhodné? z toho co píše? (krom @JTom)

• nemyslím to jako hejt, ale na místě tazatelky bych právě ocenil tuto reakci :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama