Airbnb - zrušení ze strany hostitele - vrácení peněz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
suvik
Nadpozemská drbna 26619 příspěvků 11.01.19 21:20
Airbnb - zrušení ze strany hostitele - vrácení peněz

Potrebuji rychlou radu. Jeste jsem pres airbnb nejela, ale mam na zitrek zabookovane ubytovani ve. Idni na jednu noc. Ted mi hostitelka psala, ze musi odjet a ze jestli bych mohla booking zrusit. Jak mam postupovat? Za prve jsem nahrana, hledat ubytovani ted na posledni chvili, za druhe ona chce abych ja ubytko zrusila. Ale ja se obavam, aby. I pak prisly zpet penize. Ted uz jsem v case, kdy pisi ze neni zadnej refund. Ona mi tvrdi, ze kdyz to zrusi ona jako hostitel, bude muset platit 100€.

Mate s tim nekdo zkusenost? Diky!

Reakce:
Waterfall
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 11.01.19 21:23

Že ať si to ona zruší a dodržuje pravidla, jestli je to rušení z její strany, tak to má udělat ona. Vše co děláš dělej podle ofiko pravidel airbnb. Jinak ti nic negarantují.

Mrkni do pravidel na rušení

smoule.koule
Kecalka 244 příspěvků 11.01.19 21:25

Zkušenosti s tím nemám, ale osobně bych nic nerušila. Pokud je chyba na její straně, ať to zruší ona. Vám by se pak nemusely vrátit peníze, protože dokazujte, proč jste to zrušila. Našla bych si jiné ubytování, ikdyž možná až po tom, co by to zrušila. To že by měla platit pokutu je její věc, ne vaše.
Nic nerušte.

Mika.ella1
Povídálka 49 příspěvků 11.01.19 21:27

Urcite at zrusi ona, promita se to i do hodnoceni

suvik
Nadpozemská drbna 26619 příspěvků 11.01.19 21:29

No rusit to urcite nebudu. Pravidla ted louskam, nejak nemuzu najit, jak postupovat dal. Ted mi nabizi, ze klice da nekomu jinemu, snad se na to budu moci spolehnout, to je fakt pech, ze narazim zrovna na takovouhle hostitelku.

smoule.koule
Kecalka 244 příspěvků 11.01.19 21:32

@suvik tak ono jí jde nejspíše o hodnocení. Když to zrušíte vy, už nemůžete napsat špatné hodnocení a peníze dostane i tak. Když ona, podle mě můžete napsat hodnocení a peníze nedostane.
Odjezdu by se samozřejmě měla vyhnout, ale všichni víme, že ne vždy to jde. Pokud nabízí alternativu, že klíče budou k vyzvednutí jinde, vzala bych ji.

suvik
Nadpozemská drbna 26619 příspěvků 11.01.19 21:38

Budu doufat, ze se do bytu dostaneme, jinak me klepne, stat pozde vecer pred bytem s trema detma.

Ja uz to zrusit nemuzu, nemela bych narok na vraceni penez, je to min nez 24hod pred prijezdem. To pisi v podminkach. Ze jo?

A kdyby to nevyslo, musim kontaktovat airbnb se stiznosti, je to tak?

Meily
Kecalka 365 příspěvků 11.01.19 22:11

@suvik To byste nic nedostala zpět ano. Nic nerušte, kdyby tam byl problém připravte si tel na airbn a náhradní ubytko. Jinak to musí zrušit ona. Vám by se vrátila plná cena, ona dostane rovnou negativ. Pokutu ona neplatí, nebo o žádné nevím, to si asi vymyslela.

Fazulina
Závislačka 4230 příspěvků 12.01.19 05:34
@suvik píše:
Budu doufat, ze se do bytu dostaneme, jinak me klepne, stat pozde vecer pred bytem s trema detma.

Ja uz to zrusit nemuzu, nemela bych narok na vraceni penez, je to min nez 24hod pred prijezdem. To pisi v podminkach. Ze jo?

A kdyby to nevyslo, musim kontaktovat airbnb se stiznosti, je to tak?

Tak určitě bych si sehnala náhradní ubytování, at někde nestojím se 3 detma. Stalo se mi něco podobného, den před prijezdem majitelka zrušila, ale rušila to ona a ještě se kajicne omlouvala, bylo to že zdravotních důvodů. Peníze jsem měla hned zpět a hned jsem bookovala jinde.

Určitě bych kontaktovala airbnb.

astoret
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 12.01.19 07:54
@suvik píše:

A kdyby to nevyslo, musim kontaktovat airbnb se stiznosti, je to tak?

Airbnb by vam melo pomoc najit nahradni ubytko v dane lokalite za podobne penize, kontaktujte je

vokishka
Extra třída :D 13495 příspěvků 12.01.19 07:58

Stejne mi to pripada divny. Dcera tak byla v lete,kdytaky ta majitelka psala,ze musi necekane djet,ale presne jim popsala,kde jsou klice. Zatim pokazde,kdyz dcery nekde bylytak ,se fungovalo pres trezorek,kde byly kliceschovane .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >