AJ - poradí prosím někdo dceři s anotací v AJ?

1977
27.5.20 14:12

AJ - poradí prosím někdo dceři s anotací v AJ?

Ahoj holky, dcera na ZŠ píše oborovku, mají mít pár řádek anotace přeloženo do AJ. Dcera anotaci přeložila, ale není si jistá správností (není angličtinář, přesto po nich anotaci ang. chtějí ::-)). Zkontroloval by jí někdo prosím těch pár řádek? Je to velmi krátké. Nejsem tak dobrý AJ. Pošlu SZ. Děkuji moc! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.5.20 14:30

Klidně pošlete, nejlépe český i anglický text ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1340
27.5.20 14:30

Zkus to sem napsat, určitě se některá ozve/ozveme  :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16282
27.5.20 14:31

Napiš to sem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
27.5.20 14:36

Má to snad psát dcera, ne web emimina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4638
27.5.20 14:51

Jen by mě zajímalo, jak to, že v dnešní době není angličtinář…Je jen hrstka základek, kde není aj první cizí jazyk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9963
27.5.20 14:52

@Zumpa neblazni se.

@maskovak prosím te nic sem nedávej veřejné, ještě tady budou na holku machrovat.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 18:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
27.5.20 14:57

Tím ZŠ je myšlena zdrávka, nebo dneska už jsou obory i na základce? Jakože třeba páťák píše oborovku? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
27.5.20 14:58
@truelly píše:
Jen by mě zajímalo, jak to, že v dnešní době není angličtinář…Je jen hrstka základek, kde není aj první cizí jazyk.

Já spíš nechápu, proč úkoly nedělají děti, ale rodiče. A už mimo mé chápání je to, že to má dělat tým anonymních lidí z internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19
27.5.20 15:01

@Zumpa tak pokud tomu děti nerozumí je snad logické že jím rodiče pomáhají :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
702
27.5.20 15:03

Pardon, už jsem si to našla. Za mých mladých let se tomu říkalo referát. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1977
27.5.20 15:05

Dík moc všem, už jsem jedné ochotné mamince poslala sz. zaráží mě, že škola chce aj anotaci i po neangličtináři, ale nemá cenu to řešit, prý může použít překladač. ahoj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29967
27.5.20 15:21

Tak anotace v angličtině musí být u každé vědecké práce a musí si ji nechat přeložit i ten, kdo anglicky neumí. Dělají to firmy, které formatuji bakalářské a diplomové práce, stojí to 300 až 400 Kč, podle počtu slov.Ze někdo neumí anglicky na té úrovni, aby si za to zodpovidal sám, za to se podle mě nemusí nikdo stydět.

V žádném případě to nelze hodit do Googlu, neprelozi to přesně.

Nepochopila jsem, jestli jde o úkol dítěte nebo učitelky prvního stupně, která píše a publikuje nějakou práci. Pokud dovolují překladač, zak předpokládám, že jde o dítě. Oni se je na to snaží navyknout, protože anotace v angličtině je nedílnou součástí každé práce. Ale akademičtí pracovníci starších ročníků také často neumí anglicky nebo na té úrovni, aby to mohli publikovat. Není nic jednoduššího nez si to nechat přeložit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1977
27.5.20 15:34

@Jana206 Jde o dítě, dceru z 5.roč. Jak jsem psala, už vyřešeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29967
27.5.20 16:03
@maskovak píše:
@Jana206 Jde o dítě, dceru z 5.roč. Jak jsem psala, už vyřešeno.

V pohodě. Já jsem sem dala příspěvek spíš jen proto, aby lidi věděli, že i akademičtí pracovníci si to běžně nechávají překládat, je to služba jako každá jiná. Navíc pokud se publikuje vědecká práce, je tam odborná slovní zásoba a ta není součástí maturitní úrovně B1 a B2.

Příspěvek Zumpa je úplně mimo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama