Akce ZŠ mimo školu- musí mít děti reflexní vesty?

3114
15.1.20 21:58

Akce ZŠ mimo školu- musí mít děti reflexní vesty?

Dobrý den, nevíte někdo, jak je to dle zákona? Musí mít děti na vycházce mimo školní prostory reflexní vesty? Vím, že MŠ používají, ale ZŠ jsem nikdy ve vestách neviděla. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3755
15.1.20 22:01

Nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20233
15.1.20 22:02

Nevím, jestli musí, ale v 1. - 2. třídě je používám pro první a poslední dvojici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
15.1.20 22:09

@cverunka, prosím tě, odkud máš info? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
15.1.20 22:10

@neumisa, děkuji, ale potřebuji to vědět přesně. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21436
15.1.20 22:24

@MarieP Oslov na FB nebo webu skupinu Vaše práva ve škole. Poskytují poradnu a odpovídají na dotazy směřující k právům a povinnostem škol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
15.1.20 22:31

@hanka.br., moc děkuji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27597
15.1.20 23:18

Urcite nejsou povinne, snad ani pro MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
15.1.20 23:31

Tak pokud ti vadi, ze na ZS vesty nemaji, tak jim je kup, popros ucitelky aby to deckam dali- treba na zacatek, prostredek a konec rady a budou je nosit. Nebo svymu diteti narid, aby vestu nosilo, to mu nikdo zakazat nemuze. U nas v MS jsem treba vesty koupila, tam darujeme vsichni co muzeme, nevim proc to neudelate stejne. Radsi se tam budete ohanet zbytecne zakonama. Prece to snad jde vyresit lidsky? A normalne se domluvit? Proste ucam dat kafco a neco na zub…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21436
16.1.20 07:16
@Micaella22 píše:
Tak pokud ti vadi, ze na ZS vesty nemaji, tak jim je kup, popros ucitelky aby to deckam dali- treba na zacatek, prostredek a konec rady a budou je nosit. Nebo svymu diteti narid, aby vestu nosilo, to mu nikdo zakazat nemuze. U nas v MS jsem treba vesty koupila, tam darujeme vsichni co muzeme, nevim proc to neudelate stejne. Radsi se tam budete ohanet zbytecne zakonama. Prece to snad jde vyresit lidsky? A normalne se domluvit? Proste ucam dat kafco a neco na zub…

A jak ty víš, že to zjišťuje, protože chce dělat potíže? Podle sebe soudím tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47769
16.1.20 07:50

Myslim si, ze povinne nejsou. My je vzdy sebou bereme. Treba naposledy jsme prechazeli po akci mezi vesnicemi.
Takze prvni a posledni mel vestu a ja mam svoji ruzovou neonovku. Puvodni plan byl autobus tam i zpet, ale jelo nekolik skol linkovym. Takze my nejbliz jsme to vzdali, ze 3-4 km prece dame peso, at se svezou decka. Ostatni jeli mnohem dal.
Vzdy je do batohu bereme, kdyby nastala situace, ze budou potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
16.1.20 08:11

@Micaella22, 8o :roll: - jdu s dětmi na akci a chci dodržet zákon, jak prosté… Někdo tvrdí, že jsou povinné - jiný že nejsou… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
16.1.20 08:13

@Kelsey, jsme ve městě, chodíme po chodnících a přechodech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27597
16.1.20 08:29

No podle mne je povinne pouze mi reflexni prvky kdyz jdes za tmy mimo obec, to urcite, i pro dospele. Dale vesticka pri dopravni nehode. Ze by byly povinne vesticky pro skoly jsem nikdy neslysela, ale zkus si treba zavolat na dopravni policii urcite radi poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
16.1.20 08:34

U nas ve skole je nepouzivaji. Na telocvik chodi mimo budovu skoly 2× tydne, po ceste prechazi rusnou ulici. Ja si tedy neumim predstavit, jak by treba presvedcili devataky, aby si je vzali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama