Akceptujete falešné lidi?

444
26.11.15 14:09

Akceptujete falešné lidi?

Ahoj. Zajímalo by mě, jak nahlížíte a chováte se k lidem, kteří se na Vás usmívají a komunikují s Vámi jako by nic a přesto víte, že za zády Vás pomlouvají a nemohou Vám přijít na jméno. Já takové lidi vylučuji ze života, naneštěstí u mně jsou to rodinní příslušníci. Jak to máte Vy? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18061
26.11.15 14:11

@evale snažím se jim vyhýbat i když jsou to rodinní příslušníci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11626
26.11.15 14:12

Přestanu se s nimi bavit prostě je vyšoupnu ze života takoví člověk pro mě není prospěšný když nevím co od něho mohu čekat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295
26.11.15 14:13

@evale Takové lidi vylučuji ze života a to i v případě, že jsou to rodinní příslušníci (mám naštěstí jen jeden případ v širší rodině). Pokud se zeptají proč, upřímně jim odpovím - to funguje vždycky spolehlivě. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reaguji na to různě, dost záleží na situaci, na mé náladě a na míře zloby, kterou k těm lidem cítím.
Nejobvykleji však takové lidi vyslechnu, slušně jim odpovím na položené dotazy a nijak víc nekonverzuji. Aktivně je neoslovuji, že bych k nim vedl proslovy o tom, co vím co o mě kdo říkaá, tak to prsimtě né. Nic bych tím nevyřešil.
Pokud to překročí únosnou mez, tak jim dám prsmtě najevo, že o jejich pomlouvání apod. vím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56925

@evale nejsem taktik, když mi je někdo proti srsti, velmi rychle to pozná. Já se neumím přetvařovat :think: POkud jde o rodinné příslušníky - nesnesu svou sestru, prostě jsem ji vymazala ze života. Když se mi ozve, neodpovim atd.. protože ze mě vesměs tahá jen rozumy a co bych pro ni mohla atd.. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3295
26.11.15 14:15

@evale Ještě mě napadá, že ještě horší je mít takového člověka v práci - šéf, kolega se kterým např. musím spolupracovat. Tam babo raď, protože když dám průchod emocím, můžeu také o tu práci přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
26.11.15 14:20

S taktem to dám dotyčnému vědět. Samozřejmě tam, kde to jde, nadřízenému bych to neřekla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
26.11.15 14:27

@evale no ona je otázka, od koho víš, že tě někdo pomlouvá za zády? Protože mám trpkou životní zkušenost, že třetí strana si k tomu ledacos přidá a nemusí říkat úplně pravdu :nevim: Já bych zprávy z druhé ruky ignorovala, neposlouchala a brala s rezervou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
26.11.15 14:29

@evale

jak píší ostatní - vyloučím ze života..a to mi trvalo hooodně dlouho let, a desetiletí, než jsem na to KONEČNĚ přišla!! I když jsou to vlastní příbuzní, v mém případě sourozenec a jeho partnerka - ať táhnou do háje, pro mě je to naprosto ztracený čas strávený s někým, kdo mě nenávidí a je na mou přítomnost alergický!! Ale říkám - trvalo mi to strašně dlouho let, než jsem na tento přístup přišla, do té doby jsem neustále toto chování omlouvala, vysvětlovala sama v sobě, že „jo, to je dobrý, nic se vlastně nestalo“. Ale stalo - stalo. Ponižování a shazování od vlastních příbuzných - znám moooc dobře!! Jediná rada - nekomunikovat, nenavazovat kontakty, UTNOUT!! A je mi opravdu daleko lépe než předtím, kdy jsem se stále „snažila“ a bylo to K NIČEMU, protože přišlo další ponížení, další nenávist a tak dokola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 14:41
@evale píše:
Ahoj. Zajímalo by mě, jak nahlížíte a chováte se k lidem, kteří se na Vás usmívají a komunikují s Vámi jako by nic a přesto víte, že za zády Vás pomlouvají a nemohou Vám přijít na jméno. Já takové lidi vylučuji ze života, naneštěstí u mně jsou to rodinní příslušníci. Jak to máte Vy? Děkuji :kytka:

Pár jich bylo a všecky jsem odstranila tím způsobem, že se s nima nebavim, nevídám a mám klid ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.15 14:41

Tak mám to samé, také rodinní příslušnící a též vylučuji ze života. Přeci si ho kvůli nim nebudu kazit, ne? Ještě je důležité se tí netrápit, ale to chvíli trvá a je třeba se to naučit. Je nezměníme, tak musíme změnit svůj přístup k nim.

Přeji klid v rodině :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
26.11.15 14:42

@Alenka_z_rise_divu

ano naprostý souhlas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1270
26.11.15 15:06
@Adrasteia píše:
@evale Takové lidi vylučuji ze života a to i v případě, že jsou to rodinní příslušníci (mám naštěstí jen jeden případ v širší rodině). Pokud se zeptají proč, upřímně jim odpovím - to funguje vždycky spolehlivě. :mrgreen:

Dělám to úplně stejně. Mám navíc troch smůlu, že zpravidla na málokoho působím neutrálně, mně buď lidé milují, nebo nesnáší. S lidmi, kteří mě pomlouvají za zády, a já o tom s jistotou vím už nedokážu komunikovat, odpovím na pozdrav, pokud jde o spolupracovníka, vyřídím s ním jen to nejnutnější, a to velmi chladně. Já sama taková být neumím, a nechápu, jak se takhle může někdo chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
26.11.15 15:15

Nestýkám se s nimi, pak nemají o čem kecat. Ale zatím jsem znala jen jednu takovou osobu, ostatní to buď nedělají, nebo hodně fikaně :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama