Akční matka ze školky

Anonymní
7.11.19 22:50

Akční matka ze školky

Dobrý večer,

snad nebude vadit, když si trochu upustím páru… Ale… Taky vám vadí takové ty přeaktivní matky, co furt něco organizují, nechybí na žádné akci a mají pocit, že ostatní vše musí žrát jako ony? :roll:

Nevím, možná jsem přecitlivělá, ale chtěla bych znát i váš názor, zkušenosti, už toho mám totiž plné zuby :?

Máme ve školce jednu matku. Dlouho jsem se jí vyhýbala, vždy ji zdvořile pozdravila, ale snažila jsem se s ní moc nekomunikovat. Už od začátku jsem viděla, že je takový ten typ, co je s každým kamarád, zná i většinu rodičů z jiných tříd a tak… Jsem sice extrovert, ráda se bavím, ale mám ráda spíš svůj klid, úzký okruh přátel, rodinu. Tyhle typy, co jsou všude vidět, všude byly a všechno znají, nejsou můj šálek.

No a ona se se mnou pořád nějak snažila navázat kontakt, po každém pozdravení se snažila nějak zapojit do konverzace, když mě potkala v obchodě, hned běžela přes půl prodejny, jen aby prohodila pár slov… Odolávala jsem dlouho, než se s ní zakecal manžel :pocitac: neváhala si s ním hned potykat a naplánovat setkání na hřišti, až oblečeme děti :roll: a od té doby se kamarádíme :lol: :cert:

Abych jí nekřivdila, v jádru špatná není. Je hodná, chytrá, máme si o čem povídat, děti jsou slušně vychované, takže společné chvíle nejsou nějaký stres. Její problém je ale ten, že má neustálou potřebu někomu organizovat volný čas a nedokáže pochopit, když někdo něco nechce…

A tak jsem vždycky vystreslá ze školních akcí, protože automaticky počítá, že jdeme. Nechápe, že nechci s malým miminem makat na školkové zahrádce… „však by mi ho tam někdo povozil“. Že nechceme být na besídce až do večera, že nám stačí symbolicky chvíli posedět s ostatními rodiči a jít. Nemám problém jí říct, že se mi něco nelíbí, někam nechci a vždy si stojím za tím, co chci já. Problém je ale ten, že se ve všem pitvá, až hystericky přemlouvá, že musí být po jejím a mě prostě unavuje hledat argumenty, proč něco nechci, když je to moje věc a když jí to hned narovinu řeknu.

A takhle to ze školních akcí přeskočilo až do našeho soukromého života. Ona má naplánovaný každý víkend, pořád chce někam jezdit, kupuje vouchery na slevomatu na každou kravinu. Jenže ne jen pro ni a její děti, ale i pro nás 8o A pak zas přijde přemlouvání, ať s ní jedeme a proč nejedeme :poblion: teď dokonce vybírá destinaci, kam pojedeme na společnou dovolenou :roll: Už jsem jí asi milionkrát řekla, že o to nestojím, nikdy, prostě dovolenou trávím jen se svou rodinou a tečka, ale stejně už pomalu kupuje letenky. Její poslední třešnička na dortu byla, když vymyslela zájezd do zoo 100km od nás. Říkám jí, že tak daleko nepojedu a ani nemám jak, manžel by s partou ženských a děcek ani nejel (a mě to taky netankuje). A ona nám domluvila odvoz stylem, že já pojedu s miminkem (které ke všemu ječí celou cestu) s nějakou cizí rodinou a mé zbylé dvě děti pojedou každé samo (5 a 10leté) s někým cizím v autě. Přijde vám to normální? Ona se totiž urazila, když jsem to odmítla, že je to totální hazard. Ona ty lidi přece zná a věří jim :roll:

Těch historek bych měla ještě mnoho, jak jsem teď naštvaná… Ale abych to zkrátila, momentálně jsem ve fázi, kdy se s ní snažím komunikovat co nejmíň. Bohužel to dost dobře nejde, naše děti jsou nejlepší kamarádi, bydlíme od sebe kousek, nakupujeme ve stejném obchodě, takže míra i náhodného setkávání je fakt častá. A teď mě děsí, že chce dát př. rok její dítě i do stejné školy a já se jen modlím, ať je nevezmou, protože nejsou spádoví :oops: Už si kolikrát říkám, že jsem zralá na odstěhování, jenže jsem si jistá, že by jezdila klidně 300km jen aby se zeptala, jestli jako opravdu s nimi nejdeme do aquaparku (to už se taky párkrát stalo, že jí nestačilo napsat Ne přes mobil, tak sedla do auta a přijela mě přemlouvat domů a to jsem stejně nejela). Místy je to komické, ale už mi to začíná přerůstat přes hlavu… Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 23:01

Jezis, popisujes to fakt vtipně. Ale jo, znam. S kamaradkou jsem to vyresila tak, ze se ji proste na cas neozyvam, ona si pak najde jine „obeti“. Jednu stenici na koleji jsem mela, strasne chtela byt se mnou kamoska, asi jsem ji pripadala hrozne cool, ale jednou mi uvarila rizoto a ja si ho pokydala kecupem a byl konec. Ve skole nastesti mame agilni rodice, kteri se dobrovolne ujimaji funkci a tam jsem si vyslouzila povest tupouna, kdyz jsem vznesla dotaz, co presne ma na starosti tridni důvěrník, na ktereho jsme se meli obracet a kteremu jsme dali jmena a tel cisla. Takze jsem tupa a divna a nikdo se se mnou nechce kamaradit :mrgreen: nastesti pani ucitelka ma rada synka a me toleruje :hug: toz tak. Drzim ti tedy palce, abys byla nadale mene sympaticka :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7675
7.11.19 23:02

Jestli je to pravda, tak takhle otravný člověk je neuvěřitelny.

Příspěvek upraven 07.11.19 v 23:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
7.11.19 23:03

No jen zírám.

Není problém v tom, že ji říkáš takovou tu měkkou variantu ne, protože nechceš být zla? To se občas děje mně, že to aktivistky neberou.

Hodně platí mlčení, se mnou se chtějí lidí přátelit venku, máme hezké pejsky, veselé dítě. Já se kamarádit nechci, tak mlčím a dost to odrazuje.

Další varianta je, předhodit ji jinou oběť, které bude organizovat život.

Domluvila bych se s manželem, ať jste hlavně zajedno. Když se s ní dal do řeči původně on. Nebo, nebere jeho ne vážněji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13765
7.11.19 23:04

Je vlezlá no. Já bych na to nervy neměla, řekla bych jí to narovinu, že jestli chce, abychom spolu vycházely, tak ať mi přestane organizovat život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2984
7.11.19 23:07

Nevěřím, že když si s ní sedneš a upřimně jí řekneš, že jsi jiná, že ji máš sice ráda, ale nezvládáš ji videt vicekrat než 1× týdně, že to nepochopí. Promluvila bych si s ní a polopatě jí dala příklad toho, že všeho moc škodí a jestli chce, abyste nadále měli dobré vztahy, vezme zpátečku. Zavolá max. jednou týdně a výlety odteď navrhuješ ty…Pokud není hluchá a blbá, pochopí to. Jde jen o to jí to jasné, důrazně a s vykřičníkama sdělit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
7.11.19 23:09

No jednak, ze nejsi extrovert, kdyz mas rada jen uzsky okruh pratel a rodinu.-) Druhak, ze me je ji lito, ze ji nedas jasne najevo, ze se s ni vlastne nechces stykat, nebo aspon ne tolik… Proc to neudelas? Jako ja treba hodne jednam na rovinu, po mnoha zklamanich si jsem jista, ze to v ceske kotline neni normalni, ale za nic na svete bych tenhle zpusob existence neopustila. Oni se lidi kolem tebe totiz velmi rychle ukazou v pravem svetle. Samozrejme neni treba otvirat vse, ale tady to uz ji docela dluzis. Mam ruzne kamosky a ty co na rovinu z nejakeho duvodu vzdy nejednaji, tak vidim, jak se v mezilidskych vztazich placaji a jsou z toho vycerpani. Jedine k cemu to vede je trvale nas*ani a ukrivdenost a vecna nutnost nekoho drbat, pac se to neda v sobe dusit. Pak si clovek rika, aha, a me zase drbe s nekym jinym.-) Jinak driv jsem tyhle aktivky taky hooooodne nemusela. A pak me jedne bylo lito, pac to bylo na dramakurzu s VS a vsichni ji tam nesnaseli. Zacala jsem se s ni bavit a byla to suprova holka. Holt proste prehnane tekava. A tim jsem pak uz i na ostatni takoveto zeny zacala pohlizet jinak. Ted naopak je mam rada. Neni na skodu mit po ruce kulturniho atase, ktery te vytahne tam a tam. Ja sama tez dokazu neco zorganizovat, ale radeji se svezu. Takze tak ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7675
7.11.19 23:09

@PaníKadrnožková kečup te zachránil, jo? To je dobrý.
Proč se mnou nechce nikdo takhle strašně kamarádit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
7.11.19 23:10

:lol: paní asi nemá co na práci. Asi bych si rázně řekla co už nejsi ochotná akceptovat. Je možné, že se urazí a třeba bude i navádět dítě, aby se s Tvým nebavilo. Ale jinak nevím co poradit. Leda pak na ní házet hnusné obličeje apod. ale to není řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32788
7.11.19 23:12

Nahodila bych zdvořilý ignor. Žádné společné akce, děkuju moc pěkně, ale my nebudeme. :*
Letenky a slevičky ať si nakupuje, jak jí libo - ale já bych jí na ně nedala korunu a prostě se neúčastnila, ono by ji to po několika (desítkách :mrgreen: ) pokusů přešlo. ;)
Pokud vytrvale vyvolává, bloknu si ji v telefonu, protože mi budí mimino, ve školce zběžně společensky pozdravit a hledět si svého.
Děcka ať se kamarádí, já se kamarádit nepotřebuju.
Nesnáším, když mi někdo má snahu organizovat čas a tyhlety aktivistky nechápu.
A pak tu po vláknech čteš zhrzené nářky „já se tak snažím, pořád všem kamarádkám píšu, volám, vymýšlím akce a ony nemají zájem.. :nevim: Proč mě nikdo nemá rád??? :zed: :zed: "
Vždycky mám chuť paní napsat "Protože votravuješ! :cert: :cert: “

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7675

Zakladatelko, gratuluji ke společné dovolené :mrgreen:, promiň jsem skodoliba.
Asi budeš muset skutečně jednat tvrdě a jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@PaníKadrnožková píše:
Jezis, popisujes to fakt vtipně. Ale jo, znam. S kamaradkou jsem to vyresila tak, ze se ji proste na cas neozyvam, ona si pak najde jine „obeti“. Jednu stenici na koleji jsem mela, strasne chtela byt se mnou kamoska, asi jsem ji pripadala hrozne cool, ale jednou mi uvarila rizoto a ja si ho pokydala kecupem a byl konec. Ve skole nastesti mame agilni rodice, kteri se dobrovolne ujimaji funkci a tam jsem si vyslouzila povest tupouna, kdyz jsem vznesla dotaz, co presne ma na starosti tridni důvěrník, na ktereho jsme se meli obracet a kteremu jsme dali jmena a tel cisla. Takze jsem tupa a divna a nikdo se se mnou nechce kamaradit :mrgreen: nastesti pani ucitelka ma rada synka a me toleruje :hug: toz tak. Drzim ti tedy palce, abys byla nadale mene sympaticka :mavam:

Tos mi vnukla nápad, že by možná mohlo platit to, že jí ty akce totálně znechutíme… Nějaké nevhodné chováni, trapas na veřejnosti… :think: :mrgreen: Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
887
7.11.19 23:14

Řekni jí to důrazněji a na rovinu, že o ty společne akce takhle často nestojis. A pokud se necítíš jít do konfliktu, vymluv se na jiný program, jiné přátelé…že za někým jedete nebo něco takového. Ale upřímnost by asi byla nejlepší. Jestli je tak vlezla, vyšťoura pravdu. Jak ses mohla chytit do takového „přátelství“…to je jak z nějaký knížky 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.11.19 23:15
@g.sandova píše:
Jestli je to pravda, tak takhle otravný člověk je neuvěřitelny.Příspěvek upraven 07.11.19 v 23:05

Bohužel je :? Jak to sama po sobě čtu, tak si říkám, jak děsivě jsem ji vykreslila. Jenže tohle vše se fakt děje a to jsem zážitky s ní zkrouhla tak na desetinu.

• Nahlásit
  • Citovat
1932
7.11.19 23:15

To snad ani nevěřím, že by někdo byl tak vlezlý. Když kupuje ty vouchry, tak to jako i platí? Přece nemůže něco koupit, aniž by to s vami nekonzultovala, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama