ake dlhe snazenie je povazovane za normalne?

111
2.7.06 20:45

ake dlhe snazenie je povazovane za normalne?

ahojte dievcata, snad ma neukamenujete ako snazilky na slovenskom portali :) ale chcela by som sa spytat, ake dlhe snazenie je povazovane za normalne a kedy je mozno ok sa obratit na lekara, aby ma nevysmial. my sa snazime o babo od januara, cize pol roka. do konca aprila som este kojila, potom som radsej prestala, lebo som myslela, ze to nejde kvoli tomu. ms mam pravidelnu a stale nic. viete mi prosim poradit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

551
2.7.06 21:03

Tuším, že rok až rok a půl, takže buď zatím v klidu, na poprvý ani podruhý to většinou nebyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
2.7.06 21:03

Ahoj,
nevím proč tě snažilky na slovenském portálu ukamenovaly, ale tady se ti to určitě nestane. Říká se, že optimální je půl roku až rok. Pak by ses mohla obrátit na lékaře. Ovšem někteří lidé to zkouší i dva roky bez lékařské pomoci a nakonec se jim to povede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
2.7.06 21:47

Jak psala NAMAPE rok a někteří doktoři říkají i dva!!!
My se snažili rok a už jsme byli objednaní na spermiogram, doktor si mnul ruce, že už budem cálovat za umělé oplodnění, ale příroda se slitovala a nečekaně jsem otěhotněla!!!
Přeji brzké štěstíčko :D :D :D
Danny
PS : Jo a taky by mne zajímalo, za co tě děvčata kamenovaly?????!!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5551
2.7.06 21:50

Ahoj.
Tak mě gynekolog řekl, když jsem se na to ptala při vysazování antikonc., že většinou se podaří otěhotnět tak za rok… Tak jsem s tím počítala. No ale měla jsem fakt teda superštěstí, protože to bylo na poprvé (nebo napodruhé??, Pondělí, nebo středa, to asi už nezjistím :lol: ).
Takže bych počkala rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
2.7.06 22:06

Katinka, v CR je to rok, ak mas pravidelny cyklus. Ak nie, zacina sa to riesit uz predtym. Ale neviem ako je to na slovensku. Ide o to, co preplaca poistovna. Myslim, ze na slovensku preplaca poistovna gynekologovi specialne vysetrenia kvoli neplodnosti az po dvoch rokoch snazenia. Ale radsej si to zisti u gynekologa. Nieje totiz bohuzial „normalne“ to, co si myslime my alebo gynekolog, ale to co preplatia poistovaci.
Vela stastia.K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
111
2.7.06 22:28

ahojte, dakujem za rady. tak to si este musim pockat :D ale snad sa to podari aj skor.

snazilky su rozne a dockala som sa reakcii co vlastne chcem, ked uz jedno baby mam a niektore sa snazia x rokov a nemaju este ani jedbo a podobne. ja to aj chapem, ale na druhej strane niekomu aj jedno babo staci a my by sme radi dve :) roky mi bezia a tak sa „trosku ponahlam“ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
2.7.06 23:12

Ja to teda moc nedokážu pochopit, že ti někdo řekne, že už jedno dítě máš, tak co by jsi chtěla. Taky jsem si zažila být snažilkou a vím že psychicky jsem někdy špatně snášela těhotenství a miminka v okolí, záviděla jsem, ale proboha nikomu bych neřekla takovou blbost. No nic každý jsme nějaký, asi jsi narazila na né moc dobře naložený snažilky!!!
Tak se pěkně snažte :D :D :D :D
Mně léta taky už běží, tak myslím, že s dalším mimi nebudem moc dlouho otálet :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
3.7.06 08:22

Katinka - precetla jsem toho o tomto problemu tuny. Zalezi na doktorovi - ale obecne se rika, ze normalni zdravy par otehotni do roka snazeni. Pokud jsi je zena jista, kdy ma ovulaci podle bazalnich teplot, ovulacnich testu, folikulometrie, mikroskopu ci co ja vim, cim se to jeste da zjistit, tak pak pry pul roku, pokud je perfektne nacasovany styk. Tim se podle me mysli 6 resp. 12 cyklu. Tak se jeste neznepokoj, zvlast pokud mas pravidelne cykly. :wink: Drzim pesti, at ti to brzy vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
3.7.06 09:36

Můj gynekolog doporučuje rok pravidelného nechráněného styku. Pokud se to do této doby nepodaří začne s vyšetřeními. Každý gynekolog ale má jiný názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
7.7.06 23:29

My se snazime temer rok a stale nic :( Ke gynekologovi jsem s tim sla po deviti mesicich,rekl ze je to normalni, nicmene me poslal na vysetreni (vse v poradku, pravidelna ovulace), manzel byl na spermiogramu (tam je jen drobny problem ze ma vetsi mnozstvi ejakulatu - 11ml, ale spermijek ma normalne, takze je trosku mensi pravdepodobnost diky nizsi koncentraci v ejakulatu). Ted nam tu doporucili nove techniky (stojka, prstickova metoda, ejakulaci pri poloze zezadu s vyspulenym zadeckem), dnes jsem mela ovulaci a hned jsme to zkusili :) Tak snad to do toho roka vyjde..Chceme bycka nebo blizence :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama