Akné a antibioticky roztok v těhotenství

Anonymní
17.9.20 12:39

Akné a antibioticky roztok v těhotenství

Zdravím holky, obracím se na Vas pro radu. Na akné jsem trpěla v pubertě a sem tam nějaký bolacek se udělal, neřeším, ale jen co jsem otěhotněla se mi na tvářích začaly tvořit takové ty velké červené pupeny. Říkám si, rozházené hormony, to je v těhotenství úplně normální, jenže mě to začalo svědet, žádný krém jsem na obličeji nesnesla a tak ač nerada, objednala jsem se k nám na kožní, kde zrovna není moc příjemná paní Dr, navíc nechci zpochybňovat její práci, je to přeci jen lékař, ale od mnoha lidí vím, že jim léčbu spíše… Než aby jim pomohla no nic, můj dotaz zní, zda se smí v těhotenství užívat antibiotika v roztoku zkratka CHLF, neboli chloramfenykol? Nevím, zda je ten název úplně správně. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
620
17.9.20 13:02

Je-li nutné podávání ChLF, je možné ho dát i v těhotenství, navíc jestli jde jen o léčbu lokální. Ale primárně bych se poztasavila, jestli je to opravdu nutné. Zkusila bych ještě nějaký peeling, zajít na kosmetiku, omezit sladký a jen kdyby se tvořily jizvy z akné, tak bych dala atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
17.9.20 13:31

Souhlasím s paní výše. A vyčkala bych ještě, jestli to samo nezmizí. Mně vyskákalo hrozný akné v těhotenství, ale za ani ne tři týdny zas zmizlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 17:29

Děkuji holky. Bohužel se s tím potykam už pět měsíců a léčba nic moc. Zkoušela jsem různé krémy, masti, dokonce i nedávat nic a černý čaj na vysušení.. Sladké zase tolik nejím, kupodivu. :,( tak uvidíme, snad se to zlepší.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat