Akné po vysazení antikoncepce

27.4.21 11:28

Akné po vysazení antikoncepce

Dobrý den, zakládám tuto diskuzi, protože potřebuju radu. Ze zdravotních důvodů chci vysadit antikoncepci. Bojím se, že se mi ale zhorší pleť. Na akné jsem trpěla před antikoncepcí i během antikoncepce. Chci se zeptat na vaše zkušenosti, popřípadě jaké produkty (kosmetika, doplňky stravy) Vám pomohly projevy akné co nejvíce zmírnit.
PS: Antikoncepci beru dva roky, nejdříve rok Mistru, poté rok Belaru. Teď beru měsíc Nyssielu.
Děkuji za případné odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2901
27.4.21 11:37

Pokud jsi na akne trpela uz pred HA, tak je celkem pravdepodobne, ze se ti problemy vrati. Ja na akne nijak extra netrpela a po vysazeni jsem byla jak pubertacka. Pomohla mi to zmirnit poradna pece o plet rano i vecer a vysazeni veskereho cukru. Akne sice nezmizelo uplne, ale jeho projevy se tim hoodne zmirnily a pak uz pomohl jen cas, nez se telo hormonalne srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
27.4.21 11:52

Rok po vysazení HA jsem s akné dost bojovala. Pomohly mi kapky na stabilitu hormonů - Gynex, brala jsem zinek a následně používala a stále používám Biodermu Sébium, to mi pomohlo asi nejvíce :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
27.4.21 13:41

Řeším stejny problém. Vždy jsem mela hodne aknozni plet (pred HA i po).
Na srovnani hormonu pomohly kapky Femigard, kontryhelovy caj a pupalka. Jeste zobu zinek s ceckem..
Doporucuju hlavne zaradit vetsi peci o plet, to je podle me zaklad. Vyhradit si rucnik pouze na plet, menim si ho 3× tydne. Dale kazdy tyden cistim kosmeticke stetce. Pravidelne si plet cistim rano i vecer. A zacala jsem chodit pravidelne na kosmetiku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
27.4.21 13:59

Taky jsem měla Belaru.. Asi dva měsíce před plánovaným vysazením jsem si začala dávat pupalkový olej a bylo to v pohodě, pleť se mi pak zhoršila jen trochu, i menstruaci jsem měla pravidelnou. Už je to nějaká doba, ani tu pupalku si nedávám, ale po čisté pleti bez akné se mi občas zasteskne, na to ty prášky byly fajn. Ale jinak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
755
27.4.21 19:52

Me pomohl jerab ptaci a ostropestrec na procisteni jater. Kamaradka taky trpela na akne po vysazeni a vycistila se ji plet po tom ostropestrci, dokonce ji to doporucil i gynekolog

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat