Akné po vysazení antikoncepce - za jak dlouho?

28.7.21 18:43

Akné po vysazení antikoncepce - za jak dlouho?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vše zkušenosti s akné po vysazení antikoncepce. Brala jsem antikoncepci cca od 18 do 20 let, poté jsem vysadila - nebyl až tak moc důvod brát. Při užívání jsem nezaznamenala, že by se mi pleť nějak výrazně změnila - ať už k lepšímu nebo k horšímu. Ale zhruba ve 22 letech mě začalo akné trápit opravdu šíleně - měla jsem velké červené boláky, hlavně v oblasti brady a spodních tváří. Po návštěvě kožařky a nasazení retinoidů se to naštěstí uklidnilo a téměr vše zmizelo. NIcméně nikdy jsem nechápala, proč mě začalo akné trápit až takto v dopělosti, když jsem v pubertě neměla pupínek žádný. Napadlo mě, jestli to nemohlo být v souvislosti s tou antikoncepcí, ale to období, kdy jsem to měla opravdu hrozné bylo až cca 2 roky po vysazení. Je možné, že by se to projevilo až za takovou dobu? Logicky bych si myslela, že se to spustí třeba pár měsíců po vysazení, ne po tak relativně dlouhé době. Tak by mě zajímalo, vy, co jste trpěly/trpíte na akné po vysazení, za jak dlouho jste začaly registrovat zhoršení pleti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
734
28.7.21 18:57

Myslím že to s vysazením antikoncepce nema moc společného po takové době, někdy akné prostě přijde později třeba z důvodu stresu v práci, změně prostředí apod.
Me se pleť zhoršila vždy hned…teda vetsi pupínky se mi víceméně dělaly hlavně kolem termínu MS, ostatní dny cyklu vpohode…při praní HA to bylo výrazně méně než bez ní…ale vysazeno sem měla většinou jen krátkodobě, třeba měsíc dva…pak sem zase začala brát. Jednak kvůli velmi bolestivé MS a jednak pořád někdo byl tak aby nedošlo k nechtěne nehodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
28.7.21 19:12

Mně třeba stačí vzít respirátor do obchodu a druhý den mám obrovské červené podkožní boláky - 30 let, tím chci říct, zdali jsi třeba neměnila kosmetiku, pracoviště, třeba když jsem chodila na brigádu do zemědělství měla jsem strašný obličej kvůli prachu, ten zanesl póry a bylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
28.7.21 19:18

@Mibuna Jo např zcela typicky brigádníci v KFC nebo mekaci jsou taky chudáci opupinkovani…jak je tam vedro a ještě ta mastnota…je mi jich vždycky líto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
28.7.21 21:44

Já vynechala v 28letech antiko (a to jsem měla antiko nizkohormonovou, která nemá až tak vliv na pleť) a zhoršení nastalo téměř ihned. Pak se to ještě víc zhoršilo po otěhotnění (všude jsem poslouchala, jak to bude 100% holčička, protože ty ubírají mamince na kráse :roll:) a srovnalo se to až koncem těhotenství. Ted po roce a půl budu zase vysazovat a už se psychicky připravuji na nejhorší. Ale já teda na akné trpěla od puberty a moje mamca přestala mít akné tak v 35 :?

Ale jinak mám zhoršení ve vedrech, při velkém stresu, v prašném prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat