Reklama

Akné - už jsem zoufalá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:07
akné-už jsem zoufalá

Ahoj, trpím na akné už od svých 13 let (teď 25) V 16 letech jsem nasadila antikoncepci, samozřejmě hned tu nejhorší co může být (Diane35) a akné zmizelo.
Po několika letech jsem vysadila, nic strašného se nedělo a za pár měsíců otěhotněla. Během těhotenství jsem pupínky měla, ale nic kvůli čemu bych se hroutila. Po porodu a během kojení to také celkem šlo, ale pak se pleť opět zhoršila a vrátila se k antikoncepci Diane35.
Opět jí brala několik let a před pár měsíci vysadila a začalo to všechno znovu a v mnohonásobně horší formě.
Obnovila mojí skincare rutinu a trochu víc zainvestovala do kosmetiky Medik8 a retinolu, který beru ale teprve 14 dní.
Pleť se mi dost zlepšila a včera když jsem se probudila, tak jsem měla osypaný celý obličej a pokračuje to dál a krk.
Vím, že se tělo po vysazení dává dohromady dlouho, ale já už to nějak nedávám. Druhý cyklus piju i kontryhel, teď mi přišla MS po 44 dnech :roll:
Vím o gynexu, femingradu, ale už prostě nechci dávat peníze někam, kde nevim jestli mi to pomůže.
Občas si i říkám, že tu antikoncepci začnu zase brát i přesto že vím, že je to hnus, ale ten kdo akné nikdy neměl to nepochopí.
Dospělo to už do té fáze, že se vymlouvám příteli, aby za mnou nejezdil, protože nechci, aby mě viděl bez makeupu, já vím je to naprosto absurdní, ale opět se budu opakovat, že ten kdo akné netrpí, tak mě nepochopí.
Kožní a dermatologii jsem zkoušela. Vždycky maximálně odejdu s tím, že to není tak hrozné a s receptem na skinoren, který si zaprvé mohu koupit sama a za druhé je k ničemu.
Asi ani nečekám žádnou radu, ale spíš psychickou podporu, že v tom nejsem sama.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Kelišová 7451 příspěvků 06.09.18 09:13

Já teda tuhle hysterii kolem HA nesdílím, takže bych ji klidně zase nasadila. Tohle je hormonální problém,, ten ti mastička nevyřeší. Jinak zaklad je každý měsíc kosmetička a kosmetika která ti sedí.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 06.09.18 09:17

Mně pomohlo od akné definitivně přejít na nízkosacharidovou stravu. Teď v udržovací fázi držím sacharidy mezi 70-100g na den a pleť mám krásnou, v těle neprobíhají žádné prozánětlivé procesy. Kosmetika mi nepomohla s ničím, nejde k příčině. Jak sacharidy přešvihnu, mám hned bolavého jebáka, většinou na krku nebo čelisti.

terien
Kelišová 7451 příspěvků 06.09.18 09:21
@lamicina píše:
Mně pomohlo od akné definitivně přejít na nízkosacharidovou stravu. Teď v udržovací fázi držím sacharidy mezi 70-100g na den a pleť mám krásnou, v těle neprobíhají žádné prozánětlivé procesy. Kosmetika mi nepomohla s ničím, nejde k příčině. Jak sacharidy přešvihnu, mám hned bolavého jebáka, většinou na krku nebo čelisti.

Kosmeticka nejde k příčině, ale to co vyraší tak odstraní. Já když se operuju sama tak se mi to hojí min. týden a od ní mam do 2 dnů po pupínku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:24

Jak už je tu řečeno, dost dělá strava. Taky když jsem vysadila kde co,tak najednou pleť byla super.
Ale u mě to bylo navíc podmíněné stresem.jakmile jsem ve stresu,tak je to v háji a mám jistý,že do dvou dnů mám ksicht jak když se na mě slétl roj vos :roll: takže vlastně vím,že ten obličej prostě bude každou chvíli katastrofa. Protože ze stresu nějak nemůžu pořád vyjít.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:24

Na stravu celek dbám.
Ráno mám většinou nějaké ovoce s oříšky a semínky. K obědu se snažím jíst luštěniny,zele­ninu,brambory,rý­že,jáhly atd,prostě nic hrozného.
K večeři většinou žitný chleba,zelenina.
Vysadila jsem lepek (občas si dám teda těstoviny) a laktózu,to si dám max mléko do kafe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:25

Už ani nejím žádné sladkosti a zobu vitamíny,hlav­ně zinek.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9633 příspěvků 06.09.18 09:34

Vrátila bych se k Ha. Já ji teď nasadila po letech kvůli trablum se spodkem a jako bonus mam pleť jak batole :mrgreen:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26431 příspěvků 06.09.18 09:37

Zakladatelko:

Chápu tě… vzpomínám na uklidňující rady, že po porodu se to spraví… ani houno :zed:

Každé tři týdny chodím na kosmetiku (chem.peeling a ultrazvuková špachtle), doma si občas udělám masku a každý večer pleť čistím vibračním kartáčkem.
Pokud se ti pleť mastí tak se neboj na noc použít občas Sudocrem na celý obličej. To mi občas dost pomůže.
A vypozorovala jsem, že nejvíc pomáhá měnit si každou noc povlak na polštář. To je asi nejzásadnější! Dej si tu práci a na každou noc si dej čistý povlak na polštář a uvidíš brzy změny k lepšímu… Ozkoušeno! :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:39

Nad tou HA pořád přemýšlím no a nevím. Jednou jí stejně budu chtít vysadit až budu chtít druhé dítě :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:41

@FreeLady12 Povlak si měním tak 2-3× za týden,na každý den to vyzkoušený nemám,ale děkuju za tip :)

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 06.09.18 09:43

Též s tím dost bojuju, navíc smím jen gestagenní antikoncepci, což tomu taky zrovna nepomáhá, ba naopak. Přijde mi, že největší roli u mě hraje psychika. Když se přenesu přes fázi zoufalství a prostě jen pokračuju v rutinní péči, vč. kosmetičky jednou za měsíc, převlékání povlaku na polštáři co 3 dny, vyprdnu se na make up… zlepší se to. Hodně mi pomohla anti akné péče od firmy Syncare a bb krém missha se šnečím extraktem (poměrně dobře kryje), ale všichni víme, že co zabere jednomu, nemusí vůbec vyhovovat druhému… Před přítelem se neschovávej, jestli je to takový tydýt, že by tvou pleť nějak komentoval, nestojí za to, aby byl tvým přítelem :hug:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 06.09.18 09:44

Zkusit zynerit a pravidelné návštěvy kosmetičky, pokud nezabere, tak chemický peeling nebo laserová léčba. A pokud ani to, tak holt můžeš zase zkusit HA. Ale tam počítej s tím, že až ji vysadíš, tak se to opět může vrátit do starých kolejí.

Quinn7
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 9 inzerátů 06.09.18 09:45

soucítím s tebou. No mě je 26 a po vysazení antikoncepce jsem už 2 ROKY a vypadám hůř jak v pubertě. Mám velký, bolestivý boláky, ze kterých nic nejde vymáčknout. Je to prostě hormonální problém. Dost mě zaujala ta nízkosacharidová strava, to asi stojí za vyzkoušení. Mléko používám bezlaktozový. S tím povlakem na polštář jsem to taky už slyšela, ale ani tolik povlaku nemám, abych furt měnila :D Ale já třeba určitě doporučuju každý den nový ručník na obličej.

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 06.09.18 09:48

Ještě dodám, že ke kosmetičce chodím na ultrazvukovou špachtli a klasické manuální „vyčištění“. Co vydloube ona, to se tak do dne - dvou dnů zhojí a bez jizev, ne jak když si to já rozdrbu „až na kost“ (pochopitelně :zed: ) :mrgreen: Jestli s antikoncepcí nemáš žádný problém - jak názorový, tak fyzický, šla bych do ní. Ta psychická pohoda by mi za to stála, nemluvě o vyřešené ochraně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama