Akné v těhotenství po porodu

16
22.5.17 08:16

Akne v tehotenstvi i po porodu

Ahoj, chtela bych se zeptat, zda je tu nekdo kdo ma stejny problem. Nasla jsem pouze jednu podobnou diskuzi, ale moc odpovedi tam neni.. Jsem po porodu asi 6 tydnu. V tehotenstvi kolem 3. mesice se mi zacalo delat strasne akne na obliceji, zadech a dekoltu. Vsichni rikali, ze se to po porodu spravi, ale stale nic. V obliceji se mi to trosku zlepsilo, ale zada mam priserny. Zacina leto, takze nebudu moct nosit ani kratka trika. Jsem z toho uz optavdu zoufala a ubira mi to sebevodomi. V puberte jsem na akne netrpela. Poradte mi prosim, zda mate podobnou zkusenost co Vam opravdu ucinne zabralo nebo jestli mam jeste pockat ci navstivit nejakeho dermatologa. Predem moc dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2740
22.5.17 08:29

Akne způsobují hormony, pomáhá na něj sluníčko a pokud opravdu hodně obtěžuje tak dermatolog!-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.17 08:31

Tak na zadech jsem to mela taky upl e strasne v tehotenstvi a zmizelo to, akorat je mam ted uplne flekate, protoze zustaly jizvicky a to jsem stim nic nedelala. Na obliceji to mam ted po porodu take. Pouzivam ted bi oil a strasne moc se to zlepsilo. Reknu manzelovi at mi stim maze i ty zada at ty jizvicky zmizi protoze na tom cele mi to zmizelo ted uplne a plet je take hezci. V tehotensvi jsem pouzivala cistici gel od biodermi a krem na akne take od biodermi a nepomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.17 20:36

Ahoj, jsem čtyři měsíce po porodu a na obličeji se mi už skoro měsíc dělá akné - i velké podkožní boláky.. :roll: osvědčilo se vám něco takhle po porodu? Nejspíš to jsou hormony, ale v mládí jsem na to dost trpěla a nechci aby se to vrátilo v plné míře :zed: Díky za rady pokud s tím jde něco dělat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12741
16.11.17 20:53

Potirat materskym mlekem…delala jsem to po vsech trech porodech a akne bylo pryc behem par dnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
16.11.17 21:52

Mě kožařka napsala aknemycil. Nevim jestli se to dá koupit bez receptu, ale tohle mi pomohlo hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
16.11.17 22:29

Tento příspěvek/dotaz jsem psala před několika měsíc. Za tu dobu se změnilo to, že jsem přestala kojit. Mám už i po menstruaci. Je to asi 2 měsíce co už nekojím, ale akné mám stejně pořád. Sice už ne tolik. Ze zad už mi to zmizelo, ale obličej. A to si každý den ráno a večer čistím pleť, pak si vždy namažu pleť krémem od La roche duo, 1 x do týdne si dělám peeling a 1 x masku. Za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu dalších věcí včetně bioilu, jedla jsem i nějaké vitamíny, byla jsem na laseru, jenom na jednom, prý by pomohlo, kdybych šla vícekrát, ale už mě to stálo dost peněz a spoustu dalšího jsem vyzkoušela. Kdyby se tu ještě objevil někdo se svými zkušenostmi, radami tak budu moc ráda vědět co pomáhá pravděpodobně na hormonální akné. Už opravdu nevím. Přemýšlím nad antikoncepcí, ale přijde mi to jako blbost, když bych chtěla znovu otěhotnět. Sice ne teď, ale asi je to poslední možnost. Chystám se ještě vyzkoušet půst. Možná to zní jako blbost, ale prý to na pleť funguje a tělo se i vyčistí… Jinak ještě jedna věc. Před otěhotněním jsem brala antikoncepci asi 10 let, vysadila jsem ji a asi do dvou měsíců jsem otěhotněla. Třeba je to i tím. Nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.17 23:51
@Zereta píše:
Tento příspěvek/dotaz jsem psala před několika měsíc. Za tu dobu se změnilo to, že jsem přestala kojit. Mám už i po menstruaci. Je to asi 2 měsíce co už nekojím, ale akné mám stejně pořád. Sice už ne tolik. Ze zad už mi to zmizelo, ale obličej. A to si každý den ráno a večer čistím pleť, pak si vždy namažu pleť krémem od La roche duo, 1 x do týdne si dělám peeling a 1 x masku. Za tu dobu jsem vyzkoušela spoustu dalších věcí včetně bioilu, jedla jsem i nějaké vitamíny, byla jsem na laseru, jenom na jednom, prý by pomohlo, kdybych šla vícekrát, ale už mě to stálo dost peněz a spoustu dalšího jsem vyzkoušela. Kdyby se tu ještě objevil někdo se svými zkušenostmi, radami tak budu moc ráda vědět co pomáhá pravděpodobně na hormonální akné. Už opravdu nevím. Přemýšlím nad antikoncepcí, ale přijde mi to jako blbost, když bych chtěla znovu otěhotnět. Sice ne teď, ale asi je to poslední možnost. Chystám se ještě vyzkoušet půst. Možná to zní jako blbost, ale prý to na pleť funguje a tělo se i vyčistí… Jinak ještě jedna věc. Před otěhotněním jsem brala antikoncepci asi 10 let, vysadila jsem ji a asi do dvou měsíců jsem otěhotněla. Třeba je to i tím. Nevím.

Podkozni bolaky jsou dane hormonalne, cisteni pleti moc nepomuze. Pomuzou leda antibiotika nebo potirat materskym mlekem, oboje ale jen zmirnuje uz existujici projevy :-(

Samozrejme pomahaji hormony, ale tam jsou zase jine vedlejsi ucinky.

Mela jsem obrovske problemy po potrati a mne se plet zlepsila az pri dalsim tehotenstvi, nastesti trvale.

• Nahlásit
  • Citovat
17.11.17 06:30

Zkusila bych dietu podle Antonie Mačingové, zpočátku se může akné zhoršit, ale po pročištění těla by se mělo zlepšit. Zkusila bych se obrátit na přírodní prostředky. Na hormonální akné mi pomáhá částečně Aknemycin, omezit jednoduché cukry ve stravě, začít dělat nějaký sport/činnost, při které se hodně zpotíte, stačí i 1× týdně a poté se pořádně osprchovat v peelingem. Hodně se mi to zlepšilo také od té doby, co používám kartáč s polotvrdými štětinami a při každém mytí s použitím peelingu si s ním vydrbu problematické oblasti. Ne tak aby to bolelo, ale důkladně. Štětiny jednak odstraní maz a odumřelé buňky na pokožce, ale také masírují pokožku, jinak řečeno ji podráždí, nahrne se tam díky tomu krev, která s sebou přinese živiny, růstové faktory a bílé krvinky, takže stimuluje hojení a boj se zánětem. Začněte si připravovat buď vanu s bylinkami nebo obklady na obličej z odvaru z heřmánku, řepíku, dubové kůry a kvašené rýžové vody (jsou i další protizánětlivé a hojivé bylinky), všechno se to dá sehnat za hubičku a mám s tím lepší zkušenosti než s kdejakou předraženou kosmetikou. Ještě mi zabrala francouzská kosmetika z lékárny od URIAGE gel a krém, je s přídavkem nějaké termální vody každý výrobek stál kolem 1000 a AVÉNE Cicalfate krém s termální vodou taky za 1000. Jo a kupte si kvasnice a každý den snězte lžičku, to působilo téměř okamžitě a zázračně. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
17.11.17 11:38
@Luciniscifilix píše:
Zkusila bych dietu podle Antonie Mačingové, zpočátku se může akné zhoršit, ale po pročištění těla by se mělo zlepšit. Zkusila bych se obrátit na přírodní prostředky. Na hormonální akné mi pomáhá částečně Aknemycin, omezit jednoduché cukry ve stravě, začít dělat nějaký sport/činnost, při které se hodně zpotíte, stačí i 1× týdně a poté se pořádně osprchovat v peelingem. Hodně se mi to zlepšilo také od té doby, co používám kartáč s polotvrdými štětinami a při každém mytí s použitím peelingu si s ním vydrbu problematické oblasti. Ne tak aby to bolelo, ale důkladně. Štětiny jednak odstraní maz a odumřelé buňky na pokožce, ale také masírují pokožku, jinak řečeno ji podráždí, nahrne se tam díky tomu krev, která s sebou přinese živiny, růstové faktory a bílé krvinky, takže stimuluje hojení a boj se zánětem. Začněte si připravovat buď vanu s bylinkami nebo obklady na obličej z odvaru z heřmánku, řepíku, dubové kůry a kvašené rýžové vody (jsou i další protizánětlivé a hojivé bylinky), všechno se to dá sehnat za hubičku a mám s tím lepší zkušenosti než s kdejakou předraženou kosmetikou. Ještě mi zabrala francouzská kosmetika z lékárny od URIAGE gel a krém, je s přídavkem nějaké termální vody každý výrobek stál kolem 1000 a AVÉNE Cicalfate krém s termální vodou taky za 1000. Jo a kupte si kvasnice a každý den snězte lžičku, to působilo téměř okamžitě a zázračně. :kytka: [/citace

Sportuji docela dost. Vice nez 1× tydne. dekuji za rady. Zkusim teda jeste neco z toho co pisete ty kvasnice me zaujaly a budu doufat, ze se to zlepsi. Je to opravdu zoufale. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama