Aknenormin, Roaccutane a následné těhotenství

113
12.6.17 19:52

Aknenormin,Roaccutane a následné těhotenství

Ahojky, dokáže někdo z Vas poradit, nebo máte i vlastní zkušenost?
Je to 22 dní, co jsem naposledy vzala tento lék. Nyní mám tří denní zpoždění s menstruací a bojim se že bych mohla být těhotná… Když by se těhotenství potvrdilo, je jisté přerušení těhotenství? Nebo je možné že by plod mohl být v pořádku? Nejlépe odpoví lékař, to je jasné. Ale neřešil tady někdo něco podobného? ( Neberu antikoncepci a provozujeme přerušovaný pohlavní styk)
:zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

J-J
27
12.6.17 20:27

@Patres500
V SPC přípravku je napsáno:
V těhotenství je léčba isotretinoinem zcela kontraindikována. Pokud přes tato preventivní opatření dojde během léčby
isotretinoinem nebo v následujícím měsíci k těhotenství, existuje vysoké riziko velmi
těžké a vážné malformace plodu.
Trochu se divím dermatologovi, který vám tuto léčbu bez řádné antikoncepce předepisuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
12.6.17 21:37
@J-J píše:
@Patres500
V SPC přípravku je napsáno:
V těhotenství je léčba isotretinoinem zcela kontraindikována. Pokud přes tato preventivní opatření dojde během léčby
isotretinoinem nebo v následujícím měsíci k těhotenství, existuje vysoké riziko velmi
těžké a vážné malformace plodu.
Trochu se divím dermatologovi, který vám tuto léčbu bez řádné antikoncepce předepisuje.

Pokud vum zeny jsou vzdy pred lecbou upozorneny na nebezpeci. U nekterych dermatologu to dokonce podepisuji. Jinak lekar nema moc moznosti jak zjistit zda zena skutecne nejakou antikoncepci uziva ci ne. Pokud pac. rekne ze ano veri se ji. A ze pacienti doktorum lzou to tak byva. Bohuzel mnohdy ve svuj neprospech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 22:37

Já musela donést potvrzení od gyn, že mi předepisuje antikoncepci. Jinak uvidíš no…Snad těhotná nebudeš a pokud ano, dopadne to dobře, udělej si co nejdřív test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama