Ako sa o seba lepšie starať?

Pvln34
3.12.19 22:45

Ako sa o seba lepšie starať?

Milé ženy, už dlhšie ma trápi jedna vec. Mam pocit, že sa o seba a svoje telo nestaram tak, ako by sa na ženu patrilo. Logicky si viem povedať, čo by som mala robiť inak, ale nejak v tom neviem nájsť záľubu a hlbšiu motiváciu. Poradíte? :kytka:
Ráno vstanem, rýchlo sa najem, dám si krém na tvár (obyčajný z drogérie) + maskara, nasadí náušnice a idem do prace. O nejakom vyčistení pleti nemôže byť ani reč :( zuby si taktiež neumyjem každé ráno (viem:(..)
Večer je to podobne, odlicim sa, občas krém, vyčistim zuby. Nemám moc záľubu v hyckani sa, skraslovanim sa pred zrkadlom, vymýšľať make up a nový účes (som rada ze si ráno spomeniem na hrebeň :oops:). Poslednú dobu sa preto necítim moc žensky. Všímam si, že veľa pekne upravených žien v mojom okolí o seba vyložene rado pečuje. Ale ako na to? :think: moja mamka je v tomto žiaľ podobná, tam inšpiráciu hľadať nemôžem…
Aktuálne ani pravidelne nesportujem, len dlhšie prechádzky pár krát do týždňa. Stravujem sa tak priemerne. Celkovo si prídem ako tak sivá myška, a pritom vždy obdivujem tie krásne elegantné ženy :? Prešiel niekto podobnou „premenou“? :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
49346
3.12.19 23:39

Ty už jsi sem na tohle téma psala, ne? :think:
O. k. já se o sebe starám takhle:
Ráno umyju obličej kohoutkovou, zuby běžným kartáčkem, dočistit mezizubním, pak dočistím obličej micelární vodou na vatovém tampónku, Yves Rocher krém oční, na obličej denní rozjasňující stejné značky, do něj kapičku make-upu na sjednocení barvy pleti.
Umyju si vlasy, kondicionér je samozřejmostí. Štětcem si přeťupnu obličej matujícím pudrem, ať se nelesknu, na lícní kosti bronzer, obočí s permanentem jen jemně doladím tužkou.
Konturkou „do oka“ udělám spodní linku, nalíčím si oči stínem (momentálně 4 různé odstíny od růžové, přes pískovou až k temnější hnědé), konturovacím fixem si protáhnu horní linku, mascaru na řasy, na pusu lesk.
Vyfoukám vlasy (tužidlo, lak), když je třeba, vyžehlím, stříknu antiperspirant, parfém, oblíknu se a jdu. :dance: :dance:

Večer po sprše odlíčit micelárkou, sérum, oční krém, výživný krém.
Občas jemný peeling.
Problémové tělní partie patlám anticeluli krémem, střídám to s různými hydratačními a výživnými mléky, mám ráda, jak je pak kůže jemná a voní.
Krém na ruce několikrát denně je samozřejmost, zuby často aspoň jednou přes den, večer bez vyjímky.

No.
Mě péče o sebe baví a užívám si ji, včetně třeba infrasauny, domácí pedikůry, manikůry, kadeřnice a hadýrků.
Jenomže pokud nejsi tenhle typ a nebaví Tě to, budeš v těchhle postupech vidět jenom nepříjemnou povinnost, která by se měla. :zed: :zed:
Má smysl to lámat přes koleno? :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
4.12.19 00:19

@sirikit Péče super, jen prosím micelárku je potřeba smývat. Používá se k odlíčení. Na dočištění pleti je určená pleťová voda/tonikum.

K zakladatelce - řekla bych, že začátkem by mělo být mít se ráda a uvědomit si, že o tělo je prostě potřeba se starat, je to vlastně to jediné, co opravdu v životě máme.

Pak by měly přijít na řadu základní hygienické návyky. Čištění zubů bez debat minimálně ráno a večer, umytí pleti taky dvakrát denně (na co dávat krém na „špinavou plet“? :roll: ), učesání vlasů.

Až teprve po tom všem bych řešila lepší péči o pleť, líčení a účes. Staci vybrat dobrou kosmetičku, kadeřnici, případně vizážistku a oni už poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49346
4.12.19 00:31
@Bethuska píše:
@sirikit Péče super, jen prosím micelárku je potřeba smývat. Používá se k odlíčení. Na dočištění pleti je určená pleťová voda/tonikum.

Faaakt?? 8o
Jaktože to nevím?? :nevim:
Vždycky jsem čistila takovými těmi pleťovými čistícími mléky a ta pleť mi pak přišla hrozně mastná, takže to jsem ještě tonikem dočišťovala, než jsem na to napatlala krém.
S objevením micelárky jsem myslela, že „jednou ranou deset zabil“ :mrgreen: a ono prd, jo? :nevim: :zed:
Tak díky za radu. :hug:

Zakladatelko, vidíš, jak jsou takovéhle diskuse přínosné i pro zkušené pečující matadory. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14930
4.12.19 09:20

To jsi na tom ještě dobře. Já si ráno opláchnu obličej, vyčistím zuby, rozčešu vlasy a udělám drdol a jsem hotová. Večer se osprchuju, vyčistím zuby, rozpustím vlasy a jdu spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
698
4.12.19 09:29

Jo holky ja kolikrát pod tim drdolem nejsem ani učesaná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14930
4.12.19 09:39
@KaZeAd píše:
Jo holky ja kolikrát pod tim drdolem nejsem ani učesaná :mrgreen:

to já musím, protože mám ráno na hlavě obří dred :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
4.12.19 09:45

Ahojky, dost mi v péči o pleť pomohly gely - v tom, že nemusím vytahovat žádný tamponek, prostě to ošudlim a opláchnu. Pokud nechceš trávit čas ranním malováním, tak bych si zašla na kosmetiku na barvení obočí, to celkově tvář podtrhne a v práci bych fikla jenom řasenku - sama se maluju až v práci. Skoč si do solárka nebo si kup kvalitní samoopalovák. Co se týká oblečení, tak sbal nějakou kámošku a trochu to roztoč, i když to chce čas, aby sis vyzkoušela, co ti sedí. Když píšeš o elegantních dámách, začala bych v Orsay :P
Já už se na sebe naštvala a upgradovala to na návštěvy dentální hygieny, kdy teď se plácnu přes kapsu kvůli bělení zubů, jednou měsíčně chodím na kosmetiku, chodím ke kvalitní kadeřnici. Jediné s čím jsem vlastně spokojená je můj šatník, hnus :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1465
4.12.19 09:59
@sirikit píše:
Faaakt?? 8o
Vždycky jsem čistila takovými těmi pleťovými čistícími mléky a ta pleť mi pak přišla hrozně mastná, takže to jsem ještě tonikem dočišťovala, než jsem na to napatlala krém.
S objevením micelárky jsem myslela, že „jednou ranou deset zabil“ :mrgreen: a ono prd, jo? :nevim: :zed:
Tak díky za radu. :hug:Zakladatelko, vidíš, jak jsou takovéhle diskuse přínosné i pro zkušené pečující matadory. :nevim:

Ja teda micelarku nesmyvam, normalne ji pouzivam vecer k odliceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
4.12.19 10:35
@sirikit píše:
Faaakt?? 8o
Tak díky za radu. :hug:Zakladatelko, vidíš, jak jsou takovéhle diskuse přínosné i pro zkušené pečující matadory. :nevim:

Není za co :kytka: Člověk se pořád učí ;)
Nesmýt micelárku je v podstatě jako jako umýt nádobí v jarové vodě a neopláchnout to. Funguje na podobném principu.

S odličovacími mléky mám úplně stejný problém, jsem po nich ulepená. Osvědčily se mi buď gely (miluju třeba Garnier Bio Lemongrass) nebo úžasné jsou odličovací balzámy - to rozpustí i voděodolný makeup a stahuje se vlhkým ručníčkem nebo žínkou. Úžasný má česká značka Omorfia - Zen Purity. Nakonec dočistím právě tonikem nebo pleťovou vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.19 10:50

Bud jsou zeny, ktere se o sebe staraji fakt rady a nebo zeny, kterym je to sumak, jak vypadaji :nevim: ja teda patrim k tem, ktere se o sebe staraji a na vzhledu si hodne zakladaji. Teda obcas je den, kdy nemam na nic naladu a energii, takze se treba nenamaluji a hodim vlasy jen do drdolu. Ale zakladni hygiena jako myti zubu, umyte vlasy, to proste musi byt vzdycky.

Nejdriv by to chtelo si to uvedomit v hlave. Prece se chces chlapum libit ne? A ten pocit, ze se za tebou nekdo otoci, je k nezaplaceni.
Nemusis byt zmalovana jako slepice, staci kdyz si rano alespon umyjes a vycistis poradne plet, to je zaklad. Ver, ze ja po rannim cisteni pleti mam tolik bordelu na obliceji, ze by clovek neveril. A to se vecer odlicuju radne. Mam vyhrazeny aji zvlast rucnik jen na oblicej.
Proste zacni postupne.. umyte zuby, vycisteny oblicej, ucesane vlasy minimalne. Myslim si, ze dulezite je taky to, abys vonela. Takze pouzivat pred odchodem vzdy deodorant a vonavku :) neni nic horsiho, nez kdyz baba smrdi potem :poblion: to udela taky peknej dojem, kdyz zenska hezky voni.. treba me jeste napada, ze behem dne (treba po obede) si vzdy davam zvykacku, aby mi nesmrdelo z pusy :) zuby si teda umyvat 3× denne nestiham.

Urcite nezvladnes hned zitra rano vstat a vybudovat si rutinu ze dne na den, tak abys vypadala jako ty pekny zensky kolem. Ale kdyz zacnes fakt postupne a hlavne zakladnima hygienickyma navykama, tak verim ze to pujde, drzim pesti :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
14930
4.12.19 16:29

Líbit se chlapům je asi to poslední, co bych chtěla. :mrgreen: Jako celý život žiju v tom, že se ženy malují, aby se líbily samy sobě, ne chlapům.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
4.12.19 16:38
@Anonymní píše:
Bud jsou zeny, ktere se o sebe staraji fakt rady a nebo zeny, kterym je to sumak, jak vypadaji :nevim: ja teda patrim k tem, ktere se o sebe staraji a na vzhledu si hodne zakladaji. Teda obcas je den, kdy nemam na nic naladu a energii, takze se treba nenamaluji a hodim vlasy jen do drdolu. Ale zakladni hygiena jako myti zubu, umyte vlasy, to proste musi byt vzdycky.

Nejdriv by to chtelo si to uvedomit v hlave. Prece se chces chlapum libit ne? A ten pocit, ze se za tebou nekdo otoci, je k nezaplaceni.
Nemusis byt zmalovana jako slepice, staci kdyz si rano alespon umyjes a vycistis poradne plet, to je zaklad. Ver, ze ja po rannim cisteni pleti mam tolik bordelu na obliceji, ze by clovek neveril. A to se vecer odlicuju radne. Mam vyhrazeny aji zvlast rucnik jen na oblicej.
Proste zacni postupne.. umyte zuby, vycisteny oblicej, ucesane vlasy minimalne. Myslim si, ze dulezite je taky to, abys vonela. Takze pouzivat pred odchodem vzdy deodorant a vonavku :) neni nic horsiho, nez kdyz baba smrdi potem :poblion: to udela taky peknej dojem, kdyz zenska hezky voni.. treba me jeste napada, ze behem dne (treba po obede) si vzdy davam zvykacku, aby mi nesmrdelo z pusy :) zuby si teda umyvat 3× denne nestiham.

Urcite nezvladnes hned zitra rano vstat a vybudovat si rutinu ze dne na den, tak abys vypadala jako ty pekny zensky kolem. Ale kdyz zacnes fakt postupne a hlavne zakladnima hygienickyma navykama, tak verim ze to pujde, drzim pesti :kytka:

A ještě ženy, kterým to šumák není, ale zároveň je to moc nebaví a „nezajímá“ ve smyslu, že by péče o sebe byla jejich koníčkem, takže dělají jen to nejnutnější (i když by samozřejmě chtěly být fakt krásné, ale nemají k tomu nadání nebo je to fakt neba :D, ale rozhodně jim to není jedno ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9480
4.12.19 16:40

@Tamtama Ženy se malují a hezky oblékají apod, aby trumfly jiné ženy přece. :D Ani kvůli chlapům, ani kvůli sobě, ale kvůli ostatním holkám. ;) Trochu s nadsázkou řečeno, ale shodly jsme se na tom s kamarádkami napříč všema mýma socbublinama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
4.12.19 18:04

Moc vám všetkým ďakujem :srdce: zvlášť za to, že sa tu na mňa nespustila vlna kritiky :kytka:
Z toho co čítam, asi nebudem zas tak úplne mimo. Na dentalnu hygienu chodím 2× ročne, ted som začala chodiť na nechty, obcas si dám nafarbiť obočie.
Len ma asi štve, ze keď som v meste/v práci, nepôsobím ako ta upravená elegantna dáma… :mrgreen: - idem na obočie a potom 2 mesiace nie, tak je to vlastne zo všetkým, chyba tam ta dlhodobá kontinualita. @Bethuska moc ďakujem za tvoje slová, nad tvojimi slovami som dnes premyslala, máš pravdu v tom, že je to o nastavení mysli, aby som tieto veci nevnímala ako povinnosť, ale aby som si ich začala užívat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat