Ako ukludnit priliz rozpapane dietatko

148
27.7.13 21:17

ako ukludnit priliz rozpapane dietatko

Dobry den mamicky

chcela by som sa s Vami poradit. Mam 6tyzdennu dcerku ktora ma pocit ze nema nikdy dost plne brusko. Pritom ale cika jedna radost a na vahe pribrala za 25 dni 1200g…takze skutocne skoro dvakrat tolko co by mala. Nemam teda pocit ze by mohla mat malo mliecka. Problemom ale je, ze ked ju kojim, pije dost dlho a po urcitej dobe, ked sa prietok mliecka v prsnikoch znici, zacne sa rozculovat a velmi krici hoci podla mna uz musi byt syta alebo by mala byt…neviete mi poradit, ako ju ukludnit aby zaspinkala? Co Vam zabralo na takyto problem? Ako dieta odviest od stalych myslienok na mliecko? neviem si s nou rady.

Dakujem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
27.7.13 21:20

Nechala bych na dítěti, ono samo ví, kdy je doopravdy syté.

Navíc v 6 týdnech může být růstový spurt a dítě se kojí klidně co půl hodiny, je to normální, přirozené a dítě si tak samo navyšuje laktaci.

Jako mě bys celkem naštvala, kdybys mi sebrala talíř s tím, že už přeci musím být najedená, když jsem snědla tolik a tolik :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4184
27.7.13 21:22

Ahojky
na 6 týdnech to může být růstový spurt. Pokud už mlíko z jednoho prsu neteče, tak dát na dokojení prostě druhý. Myslím, že dudlík bude plivat, ale zkusila bych ho. V 6 týdnech je tak maličká, že jí nic jiného než mlíčko nezajímá. Musíš vydržet holka. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zichisek
27.7.13 21:27

Mám stejně starého syna. Většinou jí tak dlouho než má dost to pak kouká s prsem v puse a netahá, ale někdy je už podle mě najezený a jen prso dudlá, tak to mu ho seberu a dám dudlík, přidržím aby ho neplival a pohoupu, on se chytne dudlíku a je ok.
Pije takto od začátku? Pokud je to teĎ tak bych tipovala růstový spurt nebo to horko, má potřebu pít. Já dávám na žízeň vodu, protože malý tím jak má žízeň by pil co půl hodiny, ale pokaždé pije dlouho, neumí jen uhasit žízeň a pak ho bolí břicho.

• Nahlásit
  • Citovat
48787
27.7.13 21:27

Mi malý asi od 5-6 týdnů pije cca litr UM denně + k tomu ještě vodu, jak dostane míň mléka, tak je nervozní vzteká se, jak dostane svoji denní dávku, aby byl spokojený večer hezky ve 20h usne a na další jídlo se budí kolem 5 ráno a pak od té doby až do večera furt jen jí a jí, mám pocit :D a když měl teď spurt týden, tak si přidal ještě jednu 130ml v noci na víc, spurt přešel a už je zas na svém denním nožství.
Nijak to neřeším dávám mu kolik si řekne. Mezi jídly zkouším dávat vodu jestli si náhodou nemění žízeň za hlad, vody za den vypije tak 50-150 ml jak kdy v těch vedrech víc.
Dáváš krom mléka taky něco na pití čaj nebo vodu?
Buď ráda, že máš dost mléka svého a máš co dítěti dát, tak dávej kdykoliv si řekne :kytka:

Příspěvek upraven 27.07.13 v 21:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4691
27.7.13 21:32

Taky bychto nechala na diteti, jak si rekne. Moje holky byly na zacatku neskutecne nenazrany, byla jsem z toho zoufala, ale asi potrebovaly dohnat nizkou porodni vahu. Dneska uz bych byla klidnejsi a neresila to, ze maji porad hlad. Jednou mi nas pediatr rekl, ze nic takoveho, jako moc pribirat, u miminek neexistuje. Takze se vyprdni na tabulky, co delaji deti „v prumeru“ a rid se potrebami svyho ditete, to vi nejlip, co potrebuje :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
27.7.13 21:36

Ahoj mamicky! vodicku som zatial nedavala lebo som citala ze to nie je pri kojeni treba ale je pravda ze su priserne horucavy a tiez mi napadlo ze je malicka proste smadna. Ide o to ze ked chce papat moc casto prsia sa mi nestihaju plnit hoci odstirekavam pijem rascovy cajik a cakankovu kavovu nahrazku len aby bola laktacia co najlepsia. ALe ked sa mi nestihnu naplnit ona po piatich minutach zacne strasne vyvadzat. Krici a mece rucickami a bije ma pastickami (aj ked to znie u tak maleho miminka asi divne) hoci ja ked si prsnik stlacim mliecko mi ide…len jej sa asi zda ze nejde no. A neviem ako ju donutit aby pekne papkala dalej alebo aby sa proste ukludnila bez toho no =))dokrmovania z flasky sa bojim aby nezlenivela este viac ked sa uz teraz rozculuje…ale s tou vodickou by som to mohla skusit aspon cez den. Tiez je divne ze v noci spava krasne kludne aj sest hodin vkuse pricom u tak malych deti to nebyva moc zvykom. Takze z toho usudzujem ze je syta a len tak vyvadza cez den…no neviem co s nou je to maly nervak =/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
27.7.13 21:45

Jen ji nech klidně papat jak potřebuje, taky by se ti mohlo stát, že to co nevypije přes den, bude dohánět v noci a to by jsi asi nechtěla ;-) Mám doma 7týdenní miminko a dneska pil v intervalech po půl hodinach, občas si to natáhl na hodinu až dvě, do toho mi po bytě skotaci batole a prudi pubertak :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
27.7.13 22:01

:lol: 2 x tolik, než by měla? A kde jsi to prosím vzala? Na nějakých stránkách anorektičky. cz? Uvědom si, že je horko, malá ti častěji pije kvůli potřebě tekutin. Nech ji, atˇsi bere, co uzná za vhodné a nemíchej se jí mamino do spotřeby :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
27.7.13 22:08

Raději, že pije často a pravidelně, než aby si musela řešit, jak do miminka dostat kapku mléka, že nepřibírá, že odmítá jíst atd. sama to neznám, ale to musí být pak strašný boj přemlouvat miminko, aby vůbec jedlo, to raději ať pořád jí a jí, podle své chuti, kdykoliv, kdekoliv :kytka: :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
27.7.13 22:35

Viem ze to myslite dobre ale nechapete ma uplne…ja by som ju kojila od rana do vecera nechala by som ju nech vypije pre mna za mna aj pol litra ked chce…problem ale je ze sa rozculuje krici nechce pit akonahle sa prietok mlieka v prsiach trosku znizi…a ked ju dam stranou aby chvilu pockala kym sa mi prsia zase naleju tak reve ako by ju na noze brali kludne aj pol hodiny…a urcite to nie je od umierania hladom…proste ma taky prejav…preto sa pytam ako ju ukludnit aby aspon tak strasne nerevala…nemozem ju ani zobrat na prechadzku akonahle ju dam do kociarika je koniec diva sa na nas cela ulica ci ju nahodou netyram alebo co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
27.7.13 22:44

@christiania takze ona si vypije z jednoho prsa a pak z druhého a pak se ještě rozčiluje?…dala bych odrihnout a vratila k „prvnímu“ prsu…a jak dlouho to takhle dela?..co treba zkusit zmenit polohu, ze by papala zase z jineho segmentu prsa.. :think: kdyby nám to ti prckové uměli říct co? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
27.7.13 23:05

Tak stridat prsa, začne se rozcilovat u jednoho, tak šup k druhému, může mít rustovy spurt a nebo žízeň v techle vedrech, popřípadě bych zkusila uklidnit dudlikem, zavinout a pustit bílý šum ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
28.7.13 18:13

No prave vypije z obidvoch a zacne sa rozculovat…asi to bude chciet suplementor a dokrmit odstriekanym mlieckom…snazila som sa ju dokrmit kvapatkom a pozvracala sa mi z toho…vsetko vyhodila von…nepacilo sa jej to len plakala a plakala…pritom som si ista ze potrebuje sa dojest…len nechapem preco si nedokaze vytiahnut viac z prsnikov…predsa nemozu byt uplne prazdne…nejde mi to do hlavy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
28.7.13 18:27

@christiania mozna uz je unavena a jak to tece pomaleji, tak to neutáhne…a co ji dávat papat o trochu dříve než si sama říká…že by nebyla unavená a zároven by to neteklo „samo“ a musela se víc snažit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama