Ako zmierniť hysaky pri umývaní vlasov

429
23.12.18 18:42

ako zmierniť hysaky pri umývaní vlasov

Ako zmierniť plačpri umývaní vlasov
Podľa diskusných príspevkov si 99percent malých detí nechcú dať umývať vlasy. Len neviem, či vystrájajú až task, ako moje zlatimo - tan je schopný vyštartovať z vane a utekať cez celý byt a to tak rýchlo, že ledva Ben Johnson by ho chytil, najlepšie, keď behá po parketách mokrými nohami, umývame raz týždenne, ale sú to horory, nejde to ani po dobrom dohovárasním ani krokom, čo má robiť - uplnree ho vxyholit? v zime nie moc dobrý nápad

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15344
23.12.18 18:46

To by mě taky zajimalo. Malej si vlasy mejt nechce, to je vždycky řev až to trhá uši. To vyholení je fajn, už sem to párkrát udělala když mě fakt naštval, ale na zimu se mi taky nechce i když nosí teplou čepici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2414
23.12.18 18:51

Nevim kolik mu je, malou sem nalakala, at ulaze, jak plave ryba (nebo nejaky oblibeny zvire) a rekla jsem ji at si lehne na zada a hybe rukama, nohama. Slo to takhle od 2 let a hlava byla umyta. Do ty doby se relativne nechala. Histeraky mela tak mesic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
23.12.18 18:56

Kluka vzít na 3mm, takže nebude potřeba mýt tak často, a vydržet, časem přejde. U starší dcery pomáhalo, že si sama držela přes oči ručník a za odměnu dostala gumový bonbón. Ségra nechávala neteř ležet při oplachování na zádech, aby voda netekla do očí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13204
23.12.18 19:23

Bývalo období (asi od 2 do 5 let), kdy jsem jednou rukou držela hystericky řvoucí a z vany vyskakující dítě a druhou rukou jsem ho sprchovala, jinak to udělat nešlo. Myla jsem mu tehdy vlasy tak jednou do měsíce a čekala, že na mě někdo zavolá sociálku. Zkoušela jsem ručník přes obličej, sprchovací klobouček, polívání kyblíkem, nic nepomohlo. Dneska je mu skoro 7 a hysteráky už nemá, už jenom usykává, když mu nateče do ucha.
Edit: na pleš bych vyholit nenechala, to až nedávno, když si večer po příchodu od kadeřnice vystříhal vršek hlavy na pleš sám.

Příspěvek upraven 23.12.18 v 19:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
23.12.18 19:36

Starší vadila voda vždycky na hlavu, tak rok zpátky už je to bez řevu a záchvatů, nějak pomohlo koupání s mladší, která miluje vodu na hlavu a společné mytí vlasů a přes léto návštěva bazénu kde jsou pouze sprchy, navykla si, jak se tam má chovat a ví co a jak(ne že bychom jí to neříkali, ale jak se dostala do aifru, tak nevnimala)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2417
23.12.18 19:38

Mam dve deti a u obou hysteraky priserne, nepomahalo absolutne nic. Vysvetlovani, uplaceni, slibovani, rucnik pres oci, polevani kyblickem, koupaci ksilt, drzeni hlavy, zaklaneni…oba dva byli uplne sileni, rvali a vubec mě nevnímali :nevim: takze jsem strihala na kratoucko a myla co nejmene. Kdybych mela holku s delsimi vlasy, asi uz jsem v blazinci :lol: nesnasenlivost myti hlavy trvala u obou do neceych 3 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
23.12.18 19:41

Nase dlouhovlasa princezna taky mela hruzu z myti vlasu :roll: Bala se ale hlavne sprchy na hlavu (telo si normalne sama sprchovala). Takze jsme myly vleze na zadech ve vane, usi si zacpavala prstama a polevala jsem nadobou. V lete na dovolene ovsem byl jen sprchac a najednou to slo i sprchou. Jake bylo me prekvapeni, kdyz po navratu domu zase sprcha spatny. No nez bych jednou tydne zahlcovala cely panelak nelidskym revem, myjeme nadobou stale - 4 roky. Kdyz jsem byla nejzoufalejsi tak uplatky taky probehly :oops: Navzdy to tak nebude, starsi sourozenci 14 a 16 si myjou vlasy normalne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6073
23.12.18 19:43

Vlizt do vany s ditkem, posadit si ho pred sebe, položit ho hlavou na svuj hrudník s pomalinku polivat vlasky z kelímku. Cejtej se lip kdyz maj nekoho u sebe ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
23.12.18 19:51

dieťa už aj mne umývalo vlasy - to umyvanie tak, že s ník sedím vo vani, znie zaujimavo, ale aj tak tam treba ešte tretiu osobu, keby náhodou sa chystal z vane utiecť

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
23.12.18 20:45

Moje děti chodili od půl roku do tří let na plavání pro miminka a batolata, tam se i potápěli, takže u nás u obou probíhá od malička umyvani vlasů naprosto bez problémů, takže doporučuju chodit na bazeny, hodne se potápět aby jim nevadila ta voda na hlavě a v očích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
23.12.18 21:05

moje dieťa chodilo plavať ako dvojročné, ale ani vtedy necchel sa ponárať…premýšľala som aj na opačným extremom, umývať vlasy každý druhý den, aby si zvykol, len neviem, či by to nebolo bezcitné, pokiaľ tak to neznáša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
372
23.12.18 21:08
@milwinka píše:
Moje děti chodili od půl roku do tří let na plavání pro miminka a batolata, tam se i potápěli, takže u nás u obou probíhá od malička umyvani vlasů naprosto bez problémů, takže doporučuju chodit na bazeny, hodne se potápět aby jim nevadila ta voda na hlavě a v očích.

Tak tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taky jsem kluka přihlásila na plavání a jednou za týden má hlavu umytou tam a druhé mytí v týdnu děláme že hoooodně opatrně si lehá na záda a já omývám hlavu, syn má připravenou suchou žínku kdyby mu náhodou nateklo do očí. U kluků je to v poho, děsím se co bude u dcery, ta má teď rok …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3571
23.12.18 23:02

Starsi to taky nesnasel, ale ted to zvlada v klidu kdyz si vlasy muze umejt uplne sam. A mladsimu to nevadilo nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama