Aktivita ke konci těhotenství

439
17.1.20 19:06

Aktivita ke konci těhotenství

Ahoj těhule a maminy.
Jak jste byly aktivní poslední měsíc těhotenství? Já byla celou dobu aktivní tak nějak normálně. Cca 7 km denně se psama v terénu, práce kolem zvířat u domu, dom úklid, vaření… Prostě klasika, dokud to šlo tak jsem jezdila na kole atd.
Jenže poslední cca týden (jsem 37+) mám pocit že umřu, rozložím se a konec. :nevim: Kyčle mě bolí tak, že sotva usnu na jednom boku, do hodiny se s bolestí kyčle a celého klína otáčím na bok druhý a tak to jde celou noc. Břicho mi tvrdne od 20 tt ale teď už je to snad pořád, jakýkoliv pohyb, stoupnutí, čurání, břicho jak beton. Dneska jsem na zahradě kopla do tenisáku a měla jsem pocit že se mi snad vyhodila kyčel. Funím jak lokomotiva a to břicho mě dost začíná bolet :? tělo mi asi říká „zvolni“ jenže já se bojím zvolnit, protože mám strachu že ochabnu za chvíli úplně a rodit půjdu jak bláto 8o a budu mít těžký porod protože budu bez kondice úplně. Ale zas si říkám, jsou holky co leží doma v bytě v paneláku a čumí celý den na TV a taky nakonec porodí a třeba rychle. Dneska jsem se psama už nemohla dojít. Měla jsem pocit jakoby mě to břicho pálelo od zhora dolů a úplně tvrdé, co 10 metrů jsem stála v předklonu asi poslední kilometr a myslela že nedolezu. Mám začít odpočívat nebo zatnout zuby a jet dál :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
17.1.20 19:13

Tělo říká odpočívat ;) Tak si odpočiň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13316
17.1.20 19:15

Odpočívej, poslechni tělo ;) ono už je to ke konci fakt záhul. Neboj tak rychle neochabneš ;) a s prckem je to pak super posilovna :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 19:22

No já se bojím jak zvládnu porod když mám pocit že kyčle se mi za chvíli vykloubí z jamky a rozervu se od stydké kosti až po kostrč :mrgreen: fakt jakoby mě někdo při každém kroku nakopl kanadou do klína. Bolí mě celý spodek a děsím se toho že až budu rodit budu si přát umřít protože už tak jsem celá bolavá. Vůbec jsem si nedokázala uvědomit že něco takového přijde a bude se dít, vždycky jsem si myslela že má těhotná akorát pupek a valí se jak Obelix a první bolesti zažije poslíčky před porodem a pak porod a ne takové peklo 8o ale už asi chápu proč má někdo jen jedno dítě a víc nechce :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13586
17.1.20 19:25

Nestraš, jsem ve 35tt a cítím se skvěle, doufala jsem, že to tak doklepu až do konce 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
17.1.20 19:26

Za těch pár dnů o kondici nepřijdeš. Ostatně rodila jsem 37+3 :D tak třeba to budeš mít rychle za sebou!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13316
17.1.20 19:30

@Vesničanka1 to se roztahují kyčle, vazy, abys právě mohla miminko porodit. Právě je lepší být opatrnější pač je to vše hezky uvolněné. na vše zapomeneš :lol: mě to taky bolelo. Stačí se trošku šetřit. Prostě víc odpočívej a naber síly. Ono za týden může být líp. Já rodila minulý rok koncem ledna a na Vánoce mi bylo strašně. Cítila jsem se jako ty a pak jak když mávne proutkem a bylo mi fajn až do porodu. Jen trochu ta nervozita, kdy to už bude ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 19:45

Dneska na vyšetření mi dr řekla že jsem na prst otevřená. Čípek mám polotuhý 1,5 cm velký. A že můžu rodit za týden nebo i přenášet takže vlastně nikdo neví kdy to bude. Malých má odhad 2,8 kg a obvod hlavičkou má 33 cm. Kéž bych za ten týden už rodila :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
17.1.20 19:50

Mně přijde, že i tohle nepohodlí pomáhá těšit se na ten porod :) Opravdu odpocivej, ulevuj si a rozmazluj se. Může pomoci i těhotensky pás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7227
17.1.20 19:50

Promiň, ale četla jsem to asi takto 8o :lol: Tvůj doktor je v pohodě s tím, co děláš? Mně tvrdlo břicho hned po konci prvního trimestru, měla jsem nízko položenou placentu a dráždivější dělohu, kolikrát jsem ani nepřešla parkoviště u obchoďáku, abych neměla pocit, že už mám snad dítě mezi kolenama. Doktorka mi kladla na srdce klidový režim po celou dobu těhotenství, někde lítat v terénu se psem by mě ani nenapadlo. Tak možná bych na tvém místě vzala dnešek jako varování a přestala se chovat jako údernice, ano, nejsi nemocná, ale přeci jen je to „jiný stav“ a tělo ti dává jasně najevo, že bys měla aspoň teď na konci zvolnit. A fakt se neboj, že kvůli tomu neporodíš :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
17.1.20 19:52

Určitě zvolni a nedělej si hlavu s kondicí. Zařaď něco lehčího, třeba jen nějaké cvičení na balonu na ruce a nohy, ale nezapojuj břicho. Kondici do porodu určitě neztratíš.

Jinak vím moc dobře o čem mluvíš. Máme dva velké psy a hospodářství. Loni jsem byla těhotná a také jsem to táhla až do konce, zaťala zuby a přes bolesti všude a tvrdnutí břicha jsem dělala vše normálně. Nakonec to dopadlo špatně a miminko jsem si z porodnice nepřivezla. Ač to doopravdy nebylo tou zátěží, tak jsem si dlouho myslela a vyčítala, že to je má vina, právě proto, že jsem své tělo neposlechla. Teď čekám znovu holčičku, na stejný termín jako prvorozenou a mám od lékaře naordinovaný hned od začátku přísný klidový režim. A hlavně vím, že své tělo i tu vzácnost uvnitř musím poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 20:07

@vannilka Těhotensky pás jsem si koupila, jenže jakmile mám něco trochou uplého přes břicho. Okamžitě ho mám jak šutr a nepovolí dokud mu nedám úplnou volnost :nevim: nemůžu nosit ani podprsenky. Okamžitě mě to tlačí a kalhotky bych tady nejradši zahodila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 20:11

@Michelle_M tak já od začátku v pohodě. Dr se mě ptala jak mi je tak jsem jí řekla že si připadám jako panenka co jí chce někdo urvat nožičkách :mrgreen: říkala že je to normální, ale nic o tom co dělám jsem neříkala. Ono je těžké zvolnit když je člověk celý život v poklusu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 20:14

@Katy488 To mě strašně moc mrzí že to špatně skončilo :( hrozná představa kterou doufám nikdy nezažiju… S tím hospodářstvím. Zítra se chci pustit do kydání kotců králíků 8o vrchní mám vysoko že musím stát v napůl zaplněných kolcách abych tam dosáhla. Ale uvidím jak mi bude při nejhorším to udělám na etapy a ne za ráz… Přeji ti aby to teď podruhé dopadlo přesně tak jak si přeješ a posílám štěstí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
17.1.20 20:20

:nevim: Ještě když jsem se vlezla do plavek jsem chodila plavat to byla pohoda :) jenže pupek už do nich nenarvu :mrgreen:
Blbý je, že mě řeknou lidi, odpočívej, ale jak :nevim: když ležím. Musím jen na boku a bolí mě ty kyčle, když sedím tak si mačkam pupek a malý se tam vzpírá :nevim: a levitovat neumím :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat