Aktivita pro 4-letou :-)

Napsat příspěvek
736
25.11.15 11:29

Ahoj, u nás to bohužel jsou jen ty obecné kroužky, protože holka není úplně pohybově nadaná a a ni nemá být po kom. Ale kamarádka má šikulku a ta od 4 chodila na bruslení a balet a teď v pěti přidala tenis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 11:32

Já také miluji sport, ale přijde mi od tebe hnusné, jak zatracuješ všechno ostatní - keramika může skvěle rozvíjet výtvarné nadání a motoriku, jak víš, že z tvého dítěte bude tenista a ne sochař? To samé hudebka. Moje spolužačka ze základky chodila do blbého hudebního kroužku, jen aby někam chodila a oni tam odhalili její skvělý hudební sluch a nadání, teď už hraje profesionálně.
Sport je super a důležitý, ale ne jen formou kroužku, musí tím žít celá rodina. A i přes to, že jsem totálně hudebně hluchá si nemyslím, že hudebka je k ničemu.
Možná by bylo fajn nechat dítě si vybrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
25.11.15 11:33
@Lama Lama píše:
záleží, jak je ten tenis pojatý.
měla jsem stejný názor, než mi manžel ukecal a přihlásili jsme pětiletáka na tenis. musím říct, že to je zatím kroužek, který má nejlepší koncept, co jsem kdy na jakém kroužku viděla. opravdu hodně individuálně opjaté, děti se stále posunují, podle toho, jak jim to jde. přesunují během kurzu z jednoho družstva do jiného, podle toho jak se llepší.
Začínaly hodně bez rakety- běhaly, házely, trefovali se mičky, chytali. učili se pohybovat na kurtu - běh vpřed, bokem, couvání. hody míčkem spodem, vrchem, bokem, jakoby backhandem. Různé skoky, protahování. přitom to k tomu tenisu hodně směřovalo.

Máš pravdu. Ono obecně záleží především na tom, jak je kroužek vedený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7931
25.11.15 11:36

@Pipi 00 :potlesk:, my na to jdem stejne, jsme nadseni amatersti multisportovci, takze deti jedou odmala vsechno s nami, jsou tedy fakt mrnousci, dceri 3,5, synovi 1,5, ale dcera uz ve trech letech usla bez reci 7 km po svych - na horach. Miluje vyslapy na rozhledny nebo vrcholy kopcu a tak. Jinak obe deti chodi do sportovni pripravky, dcera od 19 mesicu, syn dokonce od 16 (je fakt sikovny) - tam jim tedy delam dopomoc - jedna se o ruzne hratky s micem, honenou, prekazkove drahy, podlezani, prelezani - strasne je to bavi. A jinak, at si potom najdou, co je bavi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:37
@radkka píše:
Já také miluji sport, ale přijde mi od tebe hnusné, jak zatracuješ všechno ostatní - keramika může skvěle rozvíjet výtvarné nadání a motoriku, jak víš, že z tvého dítěte bude tenista a ne sochař? To samé hudebka. Moje spolužačka ze základky chodila do blbého hudebního kroužku, jen aby někam chodila a oni tam odhalili její skvělý hudební sluch a nadání, teď už hraje profesionálně.
Sport je super a důležitý, ale ne jen formou kroužku, musí tím žít celá rodina. A i přes to, že jsem totálně hudebně hluchá si nemyslím, že hudebka je k ničemu.

Hnusně? Především sem řekla ze se jedna čisté o mě a ze tím nechci nikoho urazit a pak také neřekla jsem ze to zatracuju, ale chci aby se moje dítě hýbalo ( už i pro zdraví) a je to pro mě určitě větší prioritou než aby se placala v hlíně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:39
@Hobitka píše:
@Pipi 00 :potlesk:, my na to jdem stejne, jsme nadseni amatersti multisportovci, takze deti jedou odmala vsechno s nami, jsou tedy fakt mrnousci, dceri 3,5, synovi 1,5, ale dcera uz ve trech letech usla bez reci 7 km po svych - na horach. Miluje vyslapy na rozhledny nebo vrcholy kopcu a tak. Jinak obe deti chodi do sportovni pripravky, dcera od 19 mesicu, syn dokonce od 16 (je fakt sikovny) - tam jim tedy delam dopomoc - jedna se o ruzne hratky s micem, honenou, prekazkove drahy, podlezani, prelezani - strasne je to bavi. A jinak, at si potom najdou, co je bavi.

Ano, tohle dělám taky, snažím se s ni hodně chodit, dlouhé procházky, túry a tak. Chodíme na rozhledny, kopce a tak.. Jen proste chci, respektive byla bych ráda, kdyby se věnovala něčemu konkrétnímu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
25.11.15 11:40

@Hobitka Nicméně musím přiznat, že děti taky v něčem omezuju. Ačkoliv se já i manžel pohybujeme myslím nadprůměrně, tak máme značnou nechuť k výkonostnímu sportu, takže zas dítě nedáme do nějakého echt trénovacího kroužku. :nevim: Kdyby si vybrali hudbu nebo výtvarku, tak budu v pohodě, ale kdyby chtěly závodit jako gymnastky, tak nevím :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
25.11.15 11:42
@radkka píše:

souhlasím do písmenka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 11:42
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
Hnusně? Především sem řekla ze se jedna čisté o mě a ze tím nechci nikoho urazit a pak také neřekla jsem ze to zatracuju, ale chci aby se moje dítě hýbalo ( už i pro zdraví) a jeto pro mě určitě větší prioritou než aby se placala v hlíně :think:

Z toho čiší jasný despekt. Škoda, třeba by se proplácala mezi světové sochaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
25.11.15 11:46
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
Hnusně? Především sem řekla ze se jedna čisté o mě a ze tím nechci nikoho urazit a pak také neřekla jsem ze to zatracuju, ale chci aby se moje dítě hýbalo ( už i pro zdraví) a je to pro mě určitě větší prioritou než aby se placala v hlíně :think:

a radkka za sebe řekla, že jí přijde hnusné, jak zatracuješ ostatní.
ty za sebe stejně tak říkáš, že ti přijde zbytečné plácac se v hlíně.
kde je problém? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.11.15 11:47
@radkka píše:
Z toho čiší jasný despekt. Škoda, třeba by se proplácala mezi světové sochaře.

A kdo prokrista řekl, že z ní má bejt tenista, nebo sochař nebo co? Chci jen aby moje dítě sportovalo, hýbalo se.. Nikdo neřekl, že z ní chci udělat profesionální sportovkyni :zed: :zed: jen chci aby se hýbala a ne aby pak přišla ze školy, praskla s taškou a zasedla k počítači. ( myslím v pozdějším věku samozřejmě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
25.11.15 11:48
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:
A kdo prokrista řekl, že z ní má bejt tenista, nebo sochař nebo co? Chci jen aby moje dítě sportovalo, hýbalo se.. Nikdo neřekl, že z ní chci udělat profesionální sportovkyni :zed: :zed: jen chci aby se hýbala a ne aby pak přišla ze školy, praskla s taškou a zasedla k počítači. ( myslím v pozdějším věku samozřejmě)

Vždyť já neříkám, že ne a pochop nadsázku, když mluvím o profesi. Jen jsem ti řekla, že by bylo fajn dítě podporovat i v jiných směrech, když nechceš, nechtěj, je to tvoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
25.11.15 11:50
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:

ale o to přeci nejde. jde o to, že opravdu s dost velkým despektem píšeš o jakýchkoli jiných aktivitách pro děti.
já taky vedu děti především ke sportu. ale pokud projeví zájem o něco jiného, tak byt saama k hudebce mám vztah téměř nulový, či spíše negativné, tak bych o tom nemluvila jako o něčem, kam chodí jen tak nazdrařbůch bez možnosti dalšího rozvoje. to samý platí o keramice, recitování, dramaťáku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58797
25.11.15 11:54

Ale tak začnem jinak - je jí 4, už se tedy asi nějak pohybu doma věnujete- co s ní děláš za sport - bruslí, lyžuje, plave, jezdí na běžkách, jezdí na kole, běhá nebo ráda dělá něco s míčem? co jí baví? je šikovná nebo je dřevo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
25.11.15 12:01
@a.n.o.n.y.m.n.í 2 píše:

pokud ti jde vyloženě o to aby dítě sportovalo a mělo návyky se hýbat, pak to nemusí být nějaký jednostranný sport typu tenis ne? Můžete začít něčím, kde si prohýbe celé tělo, naučí se držení těla, práci se svaly, zpevní se a hlavně baví ji to a pak podle toho jak se bude jevit ji třeba směřovat na tu konkrétní věc.. syn (6let) má za sebou kroužek zumby (3), aerobiku + plavání (4), judo přípravku + plavání(5) je obratný a rychlý, umí se pohybovat aniž by se zranil, každé to cvičení mu něco dalo a ted když se umí hýbat tak vím, že pro něj ideální sport bude basketbal - je rychlý, miluje míčové sporty a v genech má výšku… pokud si ale vybere spíš fotbal nebo atletiku - nevadí mi to
a samozřejmě sportujeme i doma - chodíme plavat, bruslit, loni stál poprvé na lyžích, pinkáme líný tenis, na kole jezdíme prakticky pořád atd…
nejhorší mi přijde prostě čtyřleté dítě zaměřit hned jedním směrem ne celkově

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama