Aktivita u 6měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alena23
Kecalka 238 příspěvků 08.11.08 19:25
aktivita u 6ti měsíčního miminka

ahoj, chci se zeptat, co děláte celý den se svými miminky? My máme půl roku a už mi dochází nápady, co dělat, když jsme doma. Chvíli máme hrazdičku, pak lehátko, pak chodíme po bytě… prosím napište jakékoliv nápady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 08.11.08 19:35

Ahoj,

my sice máme sedmiměsíčního…máme velkou hrací deku, takže na šesti měsících si vydržel hrát sám (ale my se otáčeli ze zad na bříško od začátku pátého měsíce a naopak mu to jde od začátku šestého), potom lehátko (s ním jsem ho i přenášela po bytě, takže se mnou vařil a tak…místo lehátka máme už jídelní židličku), pak si různě hrajeme spolu a nosíme na rukou taky :wink: :wink: :wink:

vulpes
Kelišová 5134 příspěvků 08.11.08 19:53

Neporadím… jsem také zvědavá na odpovědi, protože to samé řeším už teď :nevim:
Přiznávám, že Matyse zvládnu zabavit vkuse tak sotva 2h - vystřídáme hrací deku, lehátko (obojí s hrazdičkou), postupně „provětráme“ většinu hraček, (bohužel už používám v nouzi i TV :( ), pochovám, pohoupu, uděláme pár lumpáren, nakojím, přebalím a pohrajeme na přebalováku…
Dopadli jsme tak, že chodíme 3× denně ven s kočárkem na 1-2h, za každého počasí, protože v kočárku je hodný a já mám duševní relax :lol:

vulpes
Kelišová 5134 příspěvků 08.11.08 19:55

Neporadím… jsem také zvědavá na odpovědi, protože to samé řeším už teď :nevim:
Přiznávám, že Matyse zvládnu zabavit vkuse tak sotva 2h - vystřídáme hrací deku, lehátko (obojí s hrazdičkou), postupně „provětráme“ většinu hraček, (bohužel už používám v nouzi i TV :( ), pochovám, pohoupu, uděláme pár lumpáren, nakojím, přebalím a pohrajeme na přebalováku…
Dopadli jsme tak, že chodíme 3× denně ven s kočárkem na 1-2h, za každého počasí, protože v kočárku je hodný a já mám duševní relax :lol:

(omlouvám se, spadla mi síť a je to tu 2×… :oops: )

dexpre
Povídálka 42 příspěvků 08.11.08 20:02

ahoj holky, my už jsme tedy trochu větší :) ale pokud si dobře vzpomínám, tak nejvíce jsme používali hrací deku. Lukášek si tam dokázal hodně hrát, potom jsme v průběhu dne cvičili (zvedání za ručičky, pasení koníčků), hraní s hračkama a zpívání písniček. A samozřejmě 2× denně ven.
Jen jedna rada, nechte děti, aby se učili hrát sami. Potom se stanete jejich „otroky“, protože se nebudou umět zabavit. Nic na tom není, když si dítka nějakou dobu nevšímáte, nemějte kvůli tomu žádné výčitky :D

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.11.08 20:44

Souhlas.

Moje první dcera měla SPDSM - syndrom prvního dítěte snaživé matky. Po téhle zkušenosti jsem si u druhé dala pozor, aby se uměla zabavit sama, a myslím si, že je to jeden z největších darů, které máma dítěti může dát.

V tomhle věku, pokud si vybavuju, jsem jí dala na deku nebo na koberec a kolem v dosahu (otáčela se na bříško a na záda a na břiše „rotovala“ do kolečka, brzy po té se dokázala cíleně plazit po břiše) rozházela různé věci, které ji mohly zaujmout - hračky, nádobí, textilie, kartáč… pokud jsem byla v místnosti, mohla jsem si dovolit i kusy papíru atd., na rozdíl od sestry nebyla „žravá“. Hodně ji také zajímaly mé činnosti - sedla jsem si k ní na podlahu, aby na mně viděla, s vařením, škrábáním zeleniny, mícháním těsta, kalkulačkou, papíry, vypisováním formulářů, cvičila jsem…zajímalo ji všechno.

Ještě možná - tím „nechat zabavit dítě samo“ nemyslím ignorovat jeho dožadování se pozornosti, naopak. Spíš ho nerušit ani s dobrým úmyslem, pokud se samo něčím zaujalo a „stačí si“.

Eva

dexpre
Povídálka 42 příspěvků 08.11.08 21:55

Eva to vystihla přesně, zaujmout dítě rozházenýma hračkama okolo něho. Uvidíte, kolik mu to dá práce, než se k nim dostane, aby je mohl prozkoumat :wink: a den uběhne jak voda.
Také jsem používala sedávání k Lukáškovi, když jsem vařila. Nevěřili by jste, jak se usmíval při loupání brambor :D

bohužel já jsem tyhle rady neměla a tak můj prcek si moc dlouho hrát nevydrží sám.....ale až bude to druhé, jsem už hooodně poučená :wink: :P

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 08.11.08 22:31

Jj, Evi, výstižné 8)

Jsem ráda, že si Adam „naučil“ hrát sám, akorát ho musím chodit „šmírovat“, jelikož doválí sudy či se doplazí kam chce :lol: :lol: :lol: (tedy teďka, v šesti měsících ještě néé) A hračky máme taky rozházené a když začne protestovat, že ho to už na dece či na pěnových puzzlí nebaví :arrow: buď vezmu deku a přemístím do jiné místnosti a nebo do židličky a tak :wink: :wink:

Len-til-kah
Extra třída :D 13992 příspěvků 08.11.08 22:40
Re: aktivita u 6ti měsíčního miminka
alena23 píše:
ahoj, chci se zeptat, co děláte celý den se svými miminky? My máme půl roku a už mi dochází nápady, co dělat, když jsme doma. Chvíli máme hrazdičku, pak lehátko, pak chodíme po bytě… prosím napište jakékoliv nápady

Makám, abych stihla obstarat druhé dítě a domácnost :lol: .
Po probuzení se dívá, jak snídá bratr, pak si hrajem, pak spí, pak se dívá, jak vařím, pak si s ním pohraju, když je chvilka, pak se dívá, jak bratr obědvá, pak si s ním hraju, pak spí, pak jdem ven (v drtivé většině případů v šátku), pak si hrajem, pak jde spát.
Je fakt, že když jsem jeden den byla bez staršího, myslela jsem, že se užeru nudou.
Nemusíš nutně na dítě dělat celý den opice, ono to i hodně psychicky vyčerpává. Najdi si nějakou činnost, co bys při něm mohla vykonávat. Dáš mu hračky (resp. „hračky“ - prostě něco bezpečného na zkoumání) a můžeš si něco dělat při něm. Nebudeš trpět výčitkami, že bys měla pořád vymýšlet blbinky a ještě využiješ čas.

jjanekk
Závislačka 2602 příspěvků 09.11.08 09:12

Ahoj,
tak ja dam rano malyho na zem, vyndam hracky a necham ho, at si hraje. Leze po pokoji, takze se zabavi. Po hodine az dvou, je tak vyrizeny, ze si musi jit na chvili lehnout. Kdyz je mrzuty, tak si k nemu sednu a delame kraviny. Odpoledne vetsinou prochazka. Vecer je to horsi, tak od 17hod (pokud jsme doma) vyzaduje opravdu moji pritomnost, takze si hrajeme, mazlime, chodime po byte apod.
Jednou vetou, dokud nezacne byt protivny, tak ho necham at si hraje sam. Necham ho kramarit a tak.

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 09.11.08 09:43

Ahoj,no jak psala Lentilka,zabaví se sám. :wink: Na zemi na dece s hračkama vydrží třeba hodinu,hraje si nebo kouká na bráchu.Nebo je v lehátku a 2 x denně jdeme ven,uteče to jako voda.

Be-una
Kecalka 422 příspěvků 09.11.08 14:07

Ahojte maminy,
možná vám to bude znít šíleně, ale můj malý už od necelých 6měsíců lítá v chodítku a nemůžu si to vynachválit (samozdřejmě ne celý den). Je to brzo, ale záleží na dítku, každé je jiné a ten můj raubíř začal strašně brzo sedět, stavět se na nohy a tak vůbec. Teď už sám chodí kolem postýlky a když ho tak pozoruju v tom chodítku, tak chvílama ujde i pár krůčků sám. Taky ho baví, když mu na zem na velkou deku dám spoustu pro něho neznámých věcí (malé hrnečky, umělohm.misky…), to si pak můžu i v klidu uvařit.

Magi
Kecalka 421 příspěvků 09.11.08 18:57

Myslím, že už tu to holky asi všechno napsaly, ale hlavně záleží na tom, jaký má děťátko temperament. S klidným dítětem zkušenost nemám. Náš je takovej akční smíšek. V lehátku vydržel tak do 3 měsíců. V půl roce už lezl, seděl a v 7 měs. se postavil a pak začal chodit kolem nábytku. Já jsem za ním jen chodila a dávala pozor, aby si něco neudělal.
Asi od toho půl roku rád hrál na schovku, že jsem se mu schovala v pokoji, vykoukla jsem a řekla jsem: kde je mama? A on už ke mně se smíchem lezl, zpočátku plazil. Schovku měl rád, i když ještě nelozil. Když jsem odněkud vykoukla, tak se hrozně smál. Kolem toho půl roku jsem ho taky začla občas učit pacipaci, papa atd. Uměl to, ale až v 8 měsících.
Dokud ještě nelozil, tak to byly zlaté časy. Vydržel se na dece prát s hračkou třeba hodinu. Nejradši měl nějakou větší plyšovou hračku a tak do ní kousal, bouchal, otáčel se spolu s ní. Taky jsme spolu zpívali, díval se ze židličky jak vařím. Dívali jsme se z okna, do zrcadla, uměl pak časem rožnout světlo.
Taky je dobré zapojit do činností. Věším prádlo, malej stojí u sušáku a pozoruje mě. Třídím na zemi ponožky, malej je u mě a „pomáhá“
Taky je prý pro inspiraci dobrá knížka Veselé hry s malými dětmi.
To jsem se teda nezvykle rozepsala :oops:

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 12.11.08 16:56

Je?tě mně napadlo, i kdy? to není a? tak úplně přesně k tématu - u? v tomhle věku je prima, kdy? dítě mů?e mít kontakt s jinými dětmi (i kdy? o vzájemném hraní nemů?e být samozřejmě řeč, pokud se nejedná o desetiletou holčičku). Děti jsou mnohem akčněj?í a vděčněj?í objekt ne? jakýkoliv dospělý. Vzpomínám si, jak mlad?í dcera u? kolem 2 měsíců nad?eně reagovala na svoji star?í sestru, kdy? při?la ze ?kolky. Pokud bys měla mo?nost nav?těvovat dětné rodiny, zvát je s dětmi nebo třeba děti ze sousedství k vám, bylo by to bezva.

Eva

kote
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 13.11.08 11:11

S chutí jsem si přečetla příspěvky… řeším úplně totéž. Bára má půl roku a občas nevím co s ní dělat. Ráno většinou mámke nějaký program, chodíme zpívat, cvičit, nebo do mateřského centra. Ke kamarádům na návštěvu taky zajdeme. Ven chodíme minimálně 1× denně, ale většinou 2×, někdy i 3×, někdy ji musím vzít do šátku a jít se projít jen tak kolem baráku, nebo jen tak vyrazím do obchodu, nic nepotřebuju, ale Barunka kouká a baví ji to. Má moc ráda zpívání, říkanky, čtení, to ji zabaví. Hraju jí na piáno, tleskám, bouchám o zem vařečkou nebo papučí, prostě dělám rambajs :-) Večery jsou teď dlouhé, jak je tma, je to naprd, ale zkusila jsem s ní zajet do nákupního střediska a byla v pohodě. Tam je světlo (ona se totiž večer v kočárku bojí tmy :-()), teplo, mnoho podnětů ke koukání, akorát ty lidi mě vyčerpávají a před Vánoci bude ještě hůř. Ale je fakt, že někdy jsem taky bez nápadu, bez inspirace… ale myslím, že jakmile začne lézt, bude mít zase tolik možností, co v bytě objevit. Musím říct, že se těším, i když bude asi krámovat všechno na co přijde.

Kotě

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama