Aktivity dětí ve školce (je tu a poradí učitelka)?

2964
4.5.10 22:48

Aktivity deti ve skolce (je tu a poradi ucitelka?)

Ahoj holky,

dneska jsem byla se starsim na prvnim logopedickem sezeni a pani logopedka sprave diagnostikovala, ze kdyz ho aktivita zajima, dokaze se soustredit pekelne. Ale prave ted narazime na oblast, kdy se musi soustredit i na neco, co ho bavit nebude. A tady nam to soustredeni zacina vaznout. A tak mi doporucila, at mu davam „zamestnani jako ve skolce“ a trvam na tom, aby to dodelal. Jako priklad uvedla dat mu kulicky a nechat vybrat napr. zelene.
No a kamen urazu je, ze ja uz si na svoji MS nepamatuju a jeho samotneho mi do skolky jeste nevzali, takze NEVIM, jake dalsi soustredici a sedaci aktivity odpovidajici jeho veku mu muzu predkladat? Poradite psim? Nebo treba literaturu, ze ktere bych mohla cerpat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Michaelakkk
4.5.10 23:11

Ahoj já mám mamku učitelku v MŠ a já sama ted dodělávám pdagogickou školu se zaměřením na MŠ ráda ti poradím nějaké hry a činnosti jen teď nejsem doma, kde mám všechny materiály atd… o víkendu bych ti mohla na email poslat několik pracovních listů a návodů na hry… něco ti oskenuji z pedagogického deníku :-) budu ráda když to někomu pomůže napiš mi pls svůj email :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Michaelakkk
4.5.10 23:15

Alo jako tip například na zítra :-) jestli máte lego nebo nějaké kostky, na soustředění je skvělé stavění čehokoliv, a i když se to zbourá musí se stavět znovu, dokud se to nepovede. Musíte si předem vymezit co postavíte, například ze všech žlutých kostek velký komín ze všech červených silnici a pod… musí se přitom soustředit na barvy kostiček a na to co z nich staví… Ve školce jsme tuto hru hráli ve skupině, kde každá skupinka měla jednu barvu… ale dá se to hrát i doma :-)

• Nahlásit
  • Citovat
4270
4.5.10 23:19

Můžu se taky přidat a poprosit o zaslání na email? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
4.5.10 23:20

email katerina.porubanova@gmail.com

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
4.5.10 23:22

jasný jen se mi kdyžtak v sobotu připomeňte mám toho moc tak abych nezapoměla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
2964
4.5.10 23:23

Miso, muj mail jsem ti poslala v SZ. Dekuju moc. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
5.5.10 07:56

Myslím, že logopedka má na mysli cvičení uzavřenosti procesů tj. když dostanu úkol nebo se pro nějakou činnost rozhodnu tak ji dokončím i když mi v průběhu dojde, že mi to moc nejde a že bych to mohl nechat být a jít zkusit něco nového. Je to jeden z hlavních principů montessori pedagogiky. V naší školce mají program založený na této metodě, děti si samy vyberou co budou dělat (která z center si vyberou - dramatizace, hudební, dílny, kuchyně…), vysvětlí si co se od nich očekává tj. co bude cíl (naučit se říkanku, zahrát pět tónů, postavit komín z kostek, upéct sušenky…). Když to nejde úplně hladce, použijí další princip montessori - žádost o pomoc kolegy a nový pokus. Až v krajním případě zasahuje pedagog (a vždy radou jak nato nikdy návrhem na nedokončení). Věci se prostě rozmyslí-realizují-dodělají-pochválí. To je princip. Ve 4 letech je přiměřené chtít roztřídit kostky podle tvaru a barvy, poskládat do sebe kuchynské misky podle velikosti (dobrá je i klasická matrjoška, ale ty se dnes těžko shání) namalovat hlavní postavu pohádky, kterou jste právě četli, omalovat omalovánku bez přetažení a pak vystřihnout (na papír namaluj obrys strdíčka…) a pověsit kolíčkama vedle sebe na šňůru apod.. A nechat dítěti prostor pro realizaci, minimálně pomáhat, klidně radit a vždycky nakonec pochválit, že je super, že je to celé hotové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
5.5.10 09:36

Míšo mohla bych taky poprosit. Mám doma čtyřletého kluka, do školky mi ho nevzali, takže ještě v pěti letech bude se mnou doma a já fakt nevim co s ním. Na logopedii jdeme dneska :-). Budu moc ráda když mi taky něco přepošleš na mejlík matou@cetrum.cz děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
8.5.10 23:36

Nezapoměla jsem dnes jsem se vrátila večer domů :-) zítra nebo pozítří to dám dohromady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Michaelakkk
10.5.10 10:53

mám problém, nejde mi to poslat emailem, musela bych to posílat po 2 oskenovaných fotkách a to by bylo na dlouho. dejte mi prosím vaši adresu vypálím vám to na cd a pošlu to bude nejlepší nejrychlejší a nejpřehlednější :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Kejmi 222
31.10.13 16:18

Ahoj! Moc bych vá chtěla požádat o pomoc…Dostala jsem za úkol vymyslet nějakou aktivitu pro pětiletá dítky ve školce. Podle paní učitelky by to mělo vypadat asi takto: Zavolám si děti do kroužku a popovídám si s nimi opodzimu, potom se společně naučíme jednoduchou ukazovací básničku. Završíme to tím, že budu dávat dětem ochutnat různé druhy ovoce a ony budou hádat coto je… Prosím o pomoc vymyslt něco podobného nebo i jiné téma! Jsem v prváku a moc zkušenostínemám!!! Děkuji moc za odpověď! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
138
31.10.13 16:30
@kejmi 222 píše:
Ahoj! Moc bych vá chtěla požádat o pomoc…Dostala jsem za úkol vymyslet nějakou aktivitu pro pětiletá dítky ve školce. Podle paní učitelky by to mělo vypadat asi takto: Zavolám si děti do kroužku a popovídám si s nimi opodzimu, potom se společně naučíme jednoduchou ukazovací básničku. Završíme to tím, že budu dávat dětem ochutnat různé druhy ovoce a ony budou hádat coto je… Prosím o pomoc vymyslt něco podobného nebo i jiné téma! Jsem v prváku a moc zkušenostínemám!!! Děkuji moc za odpověď! :roll:

Pokud máš účet na facebooku, přidej se do skupiny Náměty a inspirace pro paní učitelky a pány učitelé, tak je spousta dobrých nápadů, nebo na www.rvp.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kejmi 222
31.10.13 20:56

Moc děkuju!!! :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie