Aktivity na doma pro nemocnou předškolačku

Anonymní
13.12.19 14:21

Aktivity na doma pro nemocnou předškolačku

Ahoj, prosím poraďte mu nějaké aktivity pro 4-letou dceru, která je právě doma nemocná a už je jí líp, tak se ukrutně nudí. :mrgreen:
Důležité požadavky - větší část by měla být schopná dělat sama a neměl by z toho být velký binec. Potřeby ideálně co dům dá. Mám doma ještě nemocné miminko plus já jsem po zánětu průdušek a beru pořád atb, tak nemám absolutně náladu ani čas na nějakou divočinu.
Co už jsme dělaly - zdobení skleniček barvami, washi páskami, nálepkami atd., vyrábění hvězdičkové girlandy (stříhání, lepení, provlékání), pečení perníčků (další cukroví už nechám raději na víkend, až bude doma tatínek, protože na to potřebuju trošku klid a mimi mi hodně brečí, chce nosit), barvení skořápek od ořechů a šišek glitrovými lepidly, panelák pro panenky z lega. Teď dokoukala na Mrazíka (zatímco já jsem s mimi v šátku douklízela spoušť po výtvarném tvoření) a už zase slyším Mamíííí, já se nudím! Nějaké tipy? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
13.12.19 14:24

Co vyrobit domácí modelinu, nebo ji nechat dělat řetěz na stromek (stačí nastrihat papír na proužky a ať si to lepí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24844
13.12.19 14:25

Vánoční ozdoby z těstovin, ale nevím číp to lepit, protože tavná pistole mi přijde nebezpečná.
Já mám teď doma pětiletýho, hodně si hraje s albitužkou, hrajeme pexeso a jiné hry, maluje si…no a hodně pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24844
13.12.19 14:26

@Kriss Tina jooo ten řetěz do dobrý nápad…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.12.19 14:37

Super, moc díky! Už jdem na řetěz - sice už máme jen hnědý, oranžový a zelený papír (a samozřejmě bílý) ale to vůbec nevadí :lol: Nechám ji to i nastříhat, nechce se mi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10177
13.12.19 14:44

Co úkoly? naše čtyřleťačka miluje úkoly typu bludiště, sudoku a tak zvládá samo jen jednoduché, takže to zvládnu vymyslet i sama, při nejhorším se dá najít na netu. Pak má taky ráda vyprávění pohádek, že si samy vyprávíme dohromady nějakou pohádku a patlem jednu před druhou. taky holky docela baví, když schovám někde kokina a říkám jim přihořívá, hoří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
13.12.19 14:56

Tak já mám aktuálně doma obě děti (4,5 a 7) a ta mladší taky lehce otrávená-už je doma dlouho - neštovice. Hodně jí nechávám pomáhat mi s vařením, pečeme, uklízíme. Z tvoření - většinou si vystačí sama, když jí vysypu obsah kufříků s výtvarnými potřebami na stůl a nechám jí svému osudu. Sice pak drhnu stůl půl hodiny, ale vyplatí se to. Včera se zabavila snad hodinu s tekutým herkulesem v dávkovači - pořád něco slepovala, sypala flitry atd. Stříhali jsme vločky ze skládaného papíru (z toho je bordel, ale zvládne to úplně sama, takže dobrý) a pak si z moduritu dělala výbavičku do kuchyňky pro zvířátka. Zdobení lineckého taky zvládla sama, ale bordel byl, ne že ne :mrgreen:
Teď si s bráchou vytáhli duplo vláčkodráhu a posílají si ve vagonkách kousky ovoce a zeleniny po posteli 8) Ještě mám v záloze kinetický písek, který nesnáším, protože to je hned všude a modelínu s tvořítky (play dooh), což taky dost nerada uklízím :mrgreen: A dopoledne si dělala inventuru v pokojíčku, seřazovala plyšáky a vybírala hračky, co už nepoužívá, pro děti do Klokánku.
Musím říct, že druhák je v tomto podstatně lepší, klidně by si vystačil celý den s telkou nebo tabletem, případně s legem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
13.12.19 14:58

Jo a taky na docela dlouho zabere nový časopis (Sluníčko miluje), omalovánky, nebo-jak zde pado-různá bludiště, spojovačky z čísel, hledání rozdílů atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
13.12.19 15:15

Jestli by zvladla praci s velkou jehlou - navlekat popcorn. Je z toho hezky retez na stromek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
13.12.19 15:30

Moje čtyřletá si včera vyráběla loutky z papíru, každé loutce vyrobila asi desatero šatů a pak nám do večera hrála divadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
13.12.19 16:25
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím poraďte mu nějaké aktivity pro 4-letou dceru, která je právě doma nemocná a už je jí líp, tak se ukrutně nudí. :mrgreen:
Důležité požadavky - větší část by měla být schopná dělat sama a neměl by z toho být velký binec. Potřeby ideálně co dům dá. Mám doma ještě nemocné miminko plus já jsem po zánětu průdušek a beru pořád atb, tak nemám absolutně náladu ani čas na nějakou divočinu.
Co už jsme dělaly - zdobení skleniček barvami, washi páskami, nálepkami atd., vyrábění hvězdičkové girlandy (stříhání, lepení, provlékání), pečení perníčků (další cukroví už nechám raději na víkend, až bude doma tatínek, protože na to potřebuju trošku klid a mimi mi hodně brečí, chce nosit), barvení skořápek od ořechů a šišek glitrovými lepidly, panelák pro panenky z lega. Teď dokoukala na Mrazíka (zatímco já jsem s mimi v šátku douklízela spoušť po výtvarném tvoření) a už zase slyším Mamíííí, já se nudím! Nějaké tipy? :srdce:

Tekutý písek, u nás to bylo hodně nadlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15462
13.12.19 16:41

Jo a puzzle - u nás mají i v knihovně, takže když je nemoc, napůjčujeme několik krabic a u toho taky hodně vydrží. Ale ona je poměrně klidná a trpělivá, to ne všichni čtyřleťáci jsou…
Navlékání korálků je taky bezva, když zvolíš vhodné korálky a pevnou nit - nejlepší je taková ta se zataveným koncem, ala tkanička do bot, aby se jí nekroutila a netřepila.
No a teď v předvánočním čase je fajn dělat třeba přáníčka pro kamarády, učitelky. Inspirace je na netu mraky a většinu děti zvládnou i samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32647
13.12.19 17:02

Myho synka moc nebavilo si jen tak kreslit a kdyz jsem ho obcas mela v praci, tak pod mym metodickym vedenim vyrabel katalog statu, ktery jsme znali nebo navstivili (ale uz byl asi starsi :? - Predskolak)- takze v atlasu si nasel treba danskou vlajku, namaloval, hlavni mesto Kodan. Je tam namorni pristav, takze namalovat loď, zeme puvodu LEGO,…potom Rakousko- hory, lyze, Mozart, takze noty, housl.klic atd. Doufala jsem navic, ze mu v te kebuli neco zustane :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
13.12.19 20:02

Staveni bunkru, sesity s ukoly pro predskolaky, detske caspopisy, hra na schovavanou, staveni domina do hada, razitka, kresleni dopisu pro jeziska, pexeso, vysavani, trideni ponozek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat