Aktivity pro aktivní a nepřizpůsobivé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tučnič
Kecalka 412 příspěvků 17.10.14 08:38
Aktivity pro aktivní a nepřizpůsobivé dítě

Zdravím, co byste doporučili za aktivity velmi aktivnímu dítěti, je mu 9 let a chodí na skauta, což miluje, tu svobodu a to lítání v přírodě. Ale má problém s autoritou a nerad poslouchá, nevnímá … i během vyučování vyrušuje, o přestávkách lítá a dělá blbosti. Už si přinesl domu napomenutí třídního učitele, za zapomínání, výchovné problémy o přestávkách a během vyučování. Zkoušeli jsme psychologa, biofeedback. Doma je k sežrání, hrozně rád pomáhá, ale když chytne amok tak všechno lítá a šprajcne se.
Další kroužek má míčové hry, 1× týdně, to se mu také líbí. Chtěl by basket, ale ten zrušili pro malou účast. Jinak jsme vyzkoušeli atletiku, fotbal, ale to ho nezaujmulo.
Domu jezdí ze školy sám autobusem, dostal zodpovědnost, tak má čas si pohrát doma s velmi oblíbeným legem a autoboty. Krmí svoje zvířata (želvu a morče) a hlavně si musí udělat úkoly a přípravu do školy, což obvykle nestíhá (spíš si pustí TV).
Takže prostě nevím co s ním, aby se ve škole zklidnil. Učitelka ho určitě v oblibě nemá, tak si to vychutnává mu dávat poznámky a napomenutí. Ale on to tak nějak nevnímá, pro něho by byl větší trest napsat diktát, slohovky, atd. Už jsem jí to navrhovala, ale si nemá zájem se mnou spolupracovat (už jsem si na ní stěžovala u ředitelky, ale obrátilo se to proti nám a mstila se na něm). Ve 3. třídě má 1,2,3 a taky už asi dvě pětky z diktátu…
Takže co teď – zabavila jsem mu všechny lega, Merkur, atd. a zakázala TV, tablet, PC…..
A dál nevím co mám dělat. Pomohlo by více aktivit, aby neměl čas na hlouposti ve škole nebo co …???
Já nebyla ve škole o moc lepší, měla jsem stále poznámek kupy, doma mě seřezali a co bylo dál už si nepamatuju, ale vyrostla jsem v normálně slušného člověka … svého syna ale být nechci (spíš křičím) a tak se snažím s ním hodně o tom mluvit, ale on neví co udělal, proč dostal poznámku. :zed:
Jako motivaci jsem mu řekla, že hračky bude dostávat postupně zpět za pochvaly, dobré skutky, a za jedničky… :potlesk:
jestli to bude účinné se uvidí
máte někdo stejné problémy?? a vyrostou z toho nebo bude ještě hůř…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mater
Kelišová 7023 příspěvků 17.10.14 08:44

@Tučnič mám to samé syn už je v pátý zkusili jsme i výchovnou poradnu vše ok je to v povaze..časem sem zjistila že tresty nepomáhají protože mu to nevadí a uplne otupel..lepsí je motivace..máme za týden 50 kč kapesné dávám v pátek co den ve škole ok to 10 kč a za špatný den se ta 10 kč odebírá..kolektivní sportu mu moc nešli neměl rád prohry a dohadoval se ale ted máme psa a chodí s ní sám na cvičák a denne na procházky musí a to za každého počasí..ono je potřeba cokoliv řekneš hlavne dodržet…ješte ho baví nohejbal a tam je také sám za sebe

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 17.10.14 08:55

Dala bych ho na nějaký bojový sport, kde je nutná dispilína - třeba karate. Lektor si s ním poradí a naučí se vnímat autority.

Tučnič
Kecalka 412 příspěvků 17.10.14 08:57

@PetiteFillette o tom už jsem taky přemýšlela, ale aby pak ve finále někde někoho nezmydlil…

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 17.10.14 09:01

Ahoj ja mam dobrou zkusenost s judem, ale v podstate opravdu jakykoliv bojovy sport, vybije se a autority dodrzovat musi…

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 17.10.14 09:02
@Tučnič píše:
@PetiteFillette o tom už jsem taky přemýšlela, ale aby pak ve finále někde někoho nezmydlil…

To právě nezmydlí, protože součástí učení karate je právě i disciplína. A je to obranný sport, ne útočný :)

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 17.10.14 09:17
@PetiteFillette píše:
Dala bych ho na nějaký bojový sport, kde je nutná dispilína - třeba karate. Lektor si s ním poradí a naučí se vnímat autority.

Lektor si neporadí. Kdo nechce, autority nevnímá.
Přesně takovou slečnu mají moji sousedi… Mrkněte na moje deníčky.
(Mimochodem - když mamince ujedou nervy a začne na ni řvát, tak slečna zase pro změnu řve na maminku…)

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 17.10.14 09:20
@PetiteFillette píše:
To právě nezmydlí, protože součástí učení karate je právě i disciplína. A je to obranný sport, ne útočný :)

No moje dcera má ve škole dva spolužáky, kteří jsou asi tak nějak podobně nezvladatelní. /věk 10let/. Taky ti dva chodí na bojové sporty a teda bohužel si to sem tam nacvičujou i na spolužácích… Takže nevím, jestli to až tak zabírá…

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 17.10.14 09:22

Je lektor a lektor, ja sama chodila do juda a disciplinu jsme dobrzovali a to vcetne romskych kluku, pokud chteli chodit, neco se naucit a jezdit na zavody…sekali zam latinu, kdybych to nevidela neuverim…ale jasne je to o lektorovi…

loppy
Kecalka 238 příspěvků 17.10.14 09:34

To je pravda, syn rok na judo chodil a lektor jim uz na prvni hodine rekl: Jestli se dozvím, ze pouzijete judo na nekoho venku, tak koncite!!Ale pokud to ma opravdu v povaze, tak ho muze lektor vyrazit… V nasi skupine tehdy vyrazil 2. Ja bych ho spis dala nekam, kde by to bylo fyzicky narocnejsi, aby se unavil poradne a dal pokoj :D. Ono to judo je o pozornosti, ted chodi na plavani a tam musi celou hodinu makat a nema cas delat bordel!

Kobea
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 09:36

Ahoj, zeptala bych se syna, co by mu pomohlo, aby ve škole při vyučování nerušil. Možná nevidí na tabuli, možná ho někdo otravuje, možná má hlad nebo může mít tisíc jiných důvodů. Určitě na něco přijde.
Na zklidnění živých děti se prý používalo závodní plavání (informace od kamarádky).
Ještě mě napadlo, aby měl ve škole odpovědnost za něco. Když je zodpovědný doma, určitě by to zvládnul i ve škole. Jen je škoda, že paní učitelka nechce spolupracovat a ani nemá žádný nápad, jak to řešit.
A dále: zbavit ho nálepky nepřizpůsobivý. Používat kladné hodnocení a vybírat to, co dělá dobře. Pak by se mohlo spravit i jeho nevhodné chování. Ale chce to čas.

Příspěvek upraven 17.10.14 v 09:38

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 17.10.14 09:37

@Tučnič twl.. nemusíš o mém dítěti? Ještě v druhé třídě samé jedničky, teď to jde od 10 k 5 :pocitac: normálně je v pubertě.. jediná věc, že naštěstí zatím uznává autoritu - co se týče kroužků.. al někdy je na zabití :zed: Jinak judo je dobrý nápad - můj mladý chodil. Tam musí bezpodmínečně poslouchat, u nás v oddíle kontrolovali aji školní výsledky atd.. a jakýkoliv prohřešek se tvrdě trestal. a děcka si dávaly bacha.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 17.10.14 09:49

Jé, já byla podobnej samorost. Nikoli tedy fyzicky, to by byla velká mýlka si myslet, že mojí tvrdou hlavu změní to, že mě nechají běhat dokola po oválu nebo nacvičovat sestavy na karate. Ikdyž otec si to možná myslel, tahal mě každé odpoledne někam na kole nebo v zimě na lyže a výsledkem je akorát to, že kolo ani lyže nevlastním - nesportuji ale vůůůůbec. Myslím si, že dvojku z chování za to věčný vyrušování a vůbec „nepráci“ jsem nedostala jen proto, že holčičkám, které mají jinak dobré známky, se dvojky z chování nedávají, ne? Ty se dávají klukům, kterým nejde matika a čeština. Aspoň tomu tak bylo. (A že ze mně v pubertě se stala nezřízená a neřízená střela… chudáci mí rodiče. těm nezbylo než mi moje nápady odkývat a strachovat se, co vyvedu příště.)

Kamarádky syn se choval podobně. Dokonce škola navrhla psychologické vyšetření sama. Výsledek? Kluk je geniální, ve škole se totálně, ale totálně nudí, a učitelka, jak si jede tu svojí osnovu a jak nemá čas a prostor na jednotlivé žáky, nepobrala, že jeho vyrušování není nic jiného než prostě… nuda z toho, že se kluk nedozvídá nic nového. že potřebuje zcela jiný přístup, jiné tempo. A jinou učitelku. Prostě byl jak školák ve školce.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 17.10.14 10:05
@Jura007 píše:
Lektor si neporadí. Kdo nechce, autority nevnímá.
Přesně takovou slečnu mají moji sousedi… Mrkněte na moje deníčky.
(Mimochodem - když mamince ujedou nervy a začne na ni řvát, tak slečna zase pro změnu řve na maminku…)

Dobrý lektor si poradí. Zrovna u takového sportu, kdo si neporadí, není dobrý, nemá tam co dělat.

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 17.10.14 10:06
@Black Cat píše:
No moje dcera má ve škole dva spolužáky, kteří jsou asi tak nějak podobně nezvladatelní. /věk 10let/. Taky ti dva chodí na bojové sporty a teda bohužel si to sem tam nacvičujou i na spolužácích… Takže nevím, jestli to až tak zabírá…

Bohužel se to samozřejmě stát může, ale pokud mají dobrého učitele, měl by je naučit, jak to umění správně používat. Se špatným lektorem bohužel nic nenaděláme :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >