Aktivity se seniory na pokoji - co zvolit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.11.14 15:35
aktivity se seniory na pokoji-co zvolit?

Ahojky od zítřka začínám docházet do domova seniorů jako dobrovolník zatím na skupinové činnosti ale později budu chodit již za konkrétním seniorem vím musím se přizpůsobit i jeho možnostem ale i tak jaké aktivity by jste provozovali se seniorem na pokoji? Třeba kvízy a tak? nevím nějak mě nic nenapadá díky za rady a tipy

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 16.11.14 15:43

@katula9 klasické hry ala člověče a spol, karty, mariáš a tak.. záleží, v jaké kondici jsou ;)

Ekaterina
Kecalka 271 příspěvků 16.11.14 15:47

Určitě doporučuju nejdřív si zjistit rozhovorem s klientem (nebo s personálem, pokud klient má potíže s komunikací), co rád dělal dřív. A podle toho zařídit aktivity: společenské hry, jednoduché trénování paměti, předčítání z oblíbené knihy nebo z novin, povídání, jednoduché „tvoření“, společné luštění křížovky, atd. Aktivit je spousta, ale musí vycházet ze zájmů toho konkrétního člověka, za kterým budeš chodit.

katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 16.11.14 16:01

Díky moc já jsem vůůůůůbec netušila co vymyslet a jak

Tinkka
Kelišová 7143 příspěvků 16.11.14 16:44

Tak ze sve zkusenosti vim, ze vetsina bude vdecna hlavne za povidani si. Nekterym seniorum tyto hry, trenovani pameti apod. proste nesedi. Ale nekteri to naopak vyhledavaji. Takze urcite se pokusit zjistit, co je zajima! A pak bych se s nima sla treba projit (pokud je to mozne),vytahnout na chodbu, projit se, popovidat, vzit ven, to jim take prospeje! Drzim palce!

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 16.11.14 20:30

Píšu z vlastní zkušenosti - většina je velmi vděčná už jen za to, že za něma někdo příjde povykládat :-) ale dost jich rádo hraje člobrdo nebo karty :-) a pak třeba není špatná „vzpomínková“ terapie nebo trénování paměti :-)) ale je třeba vědět o co se zajímají nebo čím se dříve zabývali :-)

katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 17.11.14 11:03

Ahojky tak jsem tak přemýšela co zvolit napadlo mě že na první návštěve zvolím seznaámení řekneme si navzájem něco o sobě a napadlo mě že bychom si s tím daným seniorem mohli vvét třeba takový deník o tom co bychom chtěli dělat a jak myslíte že je to dobrý nápad? díky za názory

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 17.11.14 18:26

@katula9 ono je taky důležité jestli budeš mít seniora nebo seniora s nějakou demencí

katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 17.11.14 19:30

Tak to uvidím všechno zítra

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >