Aktuálně nabízené úrokové sazby při konci fixace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
6.11.21 08:05

Aktuálně nabízené úrokové sazby pri konci fixace

Zdravím všechny přítomné a prosím, zajímala by mě aktuální zkusenost těch, kterým v těchto měsících končí fixace hypoteky. Byl by někdo ochotny uvést, jakou konkretni nabidku od banky ma, jaká byla původní a ted nabízená úroková sazba? Samozrejme vim, jaky je ted trend, prosla jsem si kalkulacky bank, ale zajimala by me opravdu realna zkusenost, konkretni pripady a cisla pro představu, jestli ty současně sazby „v plné palbe“ dolehaji i na ty, kterým končí fixace, nebo jsou nabidky bank třeba aspon o krapitek nižší, než u sazeb nabízenych „novým“ hypotekarum. My máme hypotéku z r. 2019 se sazbou 2.89 %, fixace nam konci v prosinci 2022 a tak nějak čekám, že se banka s blížícím se koncem fixace vytasi třeba s 5-7 %. :roll:

Moc děkuji všem za odpovedi, užívejte vikend. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.11.21 08:16

Nám nabídla vždy banka stejnou sazbu jako novým klientům. Vždy o něco vyšší než na stránkách, protože nedosáhneme na všechny slevy. Rok 2011 4,2% rok 2016 1,7% rok 2021 1,9%. Teď by to bylo víc, leze to nahoru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 08:22

Důležité je i to, jakou castku zbyva doplatit. Nam zbývá doplatit temer 900tisic a v zari jsme od Raiffeisen bank dostali nabidku 3,29%. Pred 5 lety jsme uzavreli za 1,99%. Ted to jeste skocilo. Ve vyroci to radsi splatime cele a bude klid, hodi se nam volna nemovitost jako nova zástava. Pod milion nic moc nabidku nedostanes. Najdi si hypotecniho poradce, mas cas.

• Citovat
  • Nahlásit
836
6.11.21 08:28

Máme fix do konce roku a banka nám nabídla v září 2,99. Stávající úrok byl 2,29. Rozdíl ve splátce nás nijak neohrožuje, ale bojím se, kolik po nás budou chtít za 5 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 08:41

Tak jsem koukla na sazby a nyní by nám nabídli něco těsně po 4% celkem mazec jak to za 3 měsíce skočilo. Taky doufáme, že toto bylo poslední refinancování.

• Citovat
  • Nahlásit
105
6.11.21 09:38

My máme hypotéku na 1.8 mil od roku 2015, úrok byl 1.99%. příští rok nám konci fixace a už máme smlouvu na 2.59%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10903
6.11.21 09:50

Tak ono s tím teďka zase dost hodila ČNB s tím zvýšením sazeb. Půjde to zase dost nahoru. Myslím, že pod 4% bude zázrak, příští rok pod 5%. Ale tak byly hypotéky i za 7-9% že jo. Jen jestli na to lidí myslí, co si brali hypotéku s 2% totálně na krev…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.11.21 16:03

Diky vsem za odpovedi. My to budeme resit poprve, vysi hypoteky i měsíční splátku máme hluboko pod průměrem, na dren ani zdaleka nejedeme, ale člověk preci jen propocitava co a jak, čeká nas rekonstrukce a pak plánujeme rodinu, tak je samozřejmě každá ušetřena pětistovka příjemná. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.21 16:16

Já podepisovala novou hypo před dvěma týdny. Fixace na 8let, úrok 2,64 u České spořitelny. Zkusila bych to řešit přes finančního poradce. Ten můj mi teď při podpisu říkal, že konec fixace se dá řešit i třeba půl roku předem a banka je schopna ten úrok do té doby „podržet“ To by možná bylo řešení i pro vás, než úroky ještě více vylítnou. Píšete, že máte dostatečnou rezervu, ale zas nač bance strkat peníze navíc :D

• Citovat
  • Nahlásit
351
6.11.21 17:03

Vlastnu skusenost nemam, ale kolegom banka na konci fixacie ponukla horsi urok ako novym zakaznikom. Niektore sa zjavne spoliehaju na to, ze ludom nervy s dojednavanim refinancu nestoja za par desatin percenta a nechaju sa osklbat.
Takze s lepsim nez tym, co ponuka hypo kalkulacka by som vobec neratala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6329
6.11.21 17:11

V reálu budeš mít REPO + cca 1%, to je prostě realita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
6.11.21 17:19

Tak zatím máte ještě čas, ale určitě bych kontaktovala hypotečního poradce. Nevěřila bych, jaký to může být rozdíl když si najdete opravdu kvalitního, ale ty sazby jsou opravdu velmi odlišné :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.11.21 18:19

@Elfido Určitě poradkyni napisu, jsem s ni v kontaktu trvale, resili jsme pres ni ted uver na rekonstrukci a na tema refin./konce fixace uz jsme se bavili s tim, ze reko jeste muze pohnout hodnotou bytu. Byly jsme domluvene, ze po te reko to budeme aktivne resit, ale firma, která nám ma rekonstruovat, je dost zbrzdena a mezitim se rozjelo to navyšování :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.11.21 18:22
@Elfido píše:
Vlastnu skusenost nemam, ale kolegom banka na konci fixacie ponukla horsi urok ako novym zakaznikom. Niektore sa zjavne spoliehaju na to, ze ludom nervy s dojednavanim refinancu nestoja za par desatin percenta a nechaju sa osklbat.
Takze s lepsim nez tym, co ponuka hypo kalkulacka by som vobec neratala.

No, presne toho se děsím, ale radsi s tim pocitam  :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat