Aktuálně platný návrh změny rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:02
Aktuálně platný návrh změny rodičáku

Ahojky všem,
tak se mi povedlo získat aktuální návrh rodičovského příspěvku po posledním jednání vlády a upřímně řečeno, já jsem z něj znechucená… ty co mají (nebo chtějí) tříletou variantu potěší :-) ale jinak z toho škrtli přesně to co bylo rozumné a to stejnou částku pro všechny a možnost plynulého výběru délky :zed:

• 2 letá: beze změny, 11400,– do 2 let, nutnost PPM alespoň 380,– na den
  • 3 letá: beze změny 7600,– do 3 let, akorát volbu je nutné provést už do 9 měsíce věku
  • 4 letá: celková částka stejná jako u 4 leté, tj. 7600,– do 9 měsíců věku, pak 3800,– do 4 let

Pro ty co už rodičák mají platí, že ti co ještě nemají zvoleno a mohou volit tak musí učinit do 9 měsíců věku, pokud mají k 1.1.2011 dítě starší, ale ještě nedosáhlo 23 měsíců, tak musí volit do konce února, jinak mají automaticky 4 letou.
Z toho vychází, ze od března se sníží u všech 4 letých rodičáků částka na 3800,– pokud je dítko starší než 9 měsíců…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

valer
Kecalka 274 příspěvků 01.10.10 08:06

a je to tak že když jdeš z mateřské na mateřskou tak to máš automaticky na 4roky tak jak je to ted???

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:23
valer píše:
a je to tak že když jdeš z mateřské na mateřskou tak to máš automaticky na 4roky tak jak je to ted???

Teď to tak není a ani se v tom nic nemění, pokud máš trvající pracovní poměr tak to je:

• mateřská (PPM) - rodičák s volbou délky - opět PPM (ze stejného platu jako první) - rodičák s volbou délky

Pokud trvající pracovní poměr nemáš, buď byla smlouva na dobu určitou nebo se mateřská čerpala z ochranné doby, tak platí a bude platit:

• PPM - rodičák s volbou délky - rodičák na 4 roky

Pokud pracovní poměr vůbec nebyl nebo uplynula ochranná doba tak to je:

• rodičák na 4 roky - rodičák na 4 roky

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.10 08:24

Díky, tak tohle jsem potřebovala vědět, abych to neprošvihla. Ty jo to jsou změny.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 01.10.10 08:30
j.a.n.i1 píše:
Ahojky všem,
tak se mi povedlo získat aktuální návrh rodičovského příspěvku po posledním jednání vlády a upřímně řečeno, já jsem z něj znechucená… ty co mají (nebo chtějí) tříletou variantu potěší :-) ale jinak z toho škrtli přesně to co bylo rozumné a to stejnou částku pro všechny a možnost plynulého výběru délky :zed:
  • 2 letá: beze změny, 11400,– do 2 let, nutnost PPM alespoň 380,– na den
  • 3 letá: beze změny 7600,– do 3 let, akorát volbu je nutné provést už do 9 měsíce věku
  • 4 letá: celková částka stejná jako u 4 leté, tj. 7600,– do 9 měsíců věku, pak 3800,– do 4 let
Pro ty co už rodičák mají platí, že ti co ještě nemají zvoleno a mohou volit tak musí učinit do 9 měsíců věku, pokud mají k 1.1.2011 dítě starší, ale ještě nedosáhlo 23 měsíců, tak musí volit do konce února, jinak mají automaticky 4 letou.
Z toho vychází, ze od března se sníží u všech 4 letých rodičáků částka na 3800,– pokud je dítko starší než 9 měsíců…

Nema tam byt do 21mesicu??Jak je ten zaver.

valer
Kecalka 274 příspěvků 01.10.10 08:38

ja šla z mateřske na mateřskou a řekli mi ze to mam bez možnoti volby na 4roky…malej ma ted 21m a měla bych dostat už jen 3800Kc, pohráváme si s myšlenkou dalšího mimča…znamenalo by to že to budu mit na 4roky a od 9ti měsicu dostanu jen 3800???…pracovni smlouva mi byla ukončena během předchozí mateřske......

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:40

kattkka kde přesně? ale tipuju, že nemá

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 01.10.10 08:41

Ano je to tak.Ale treba tak rychle neotehotnis a najdes misto a narok ti pak vznikne.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 01.10.10 08:42

Nebo jsme to spatne pochopila :oops:

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 01.10.10 08:43

Tedy tomu říkám převratná změna :roll:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:44
valer píše:
ja šla z mateřske na mateřskou a řekli mi ze to mam bez možnoti volby na 4roky…malej ma ted 21m a měla bych dostat už jen 3800Kc, pohráváme si s myšlenkou dalšího mimča…znamenalo by to že to budu mit na 4roky a od 9ti měsicu dostanu jen 3800???…pracovni smlouva mi byla ukončena během předchozí mateřske......

No, ale v tom případě si byla ten druhý případ, co jsem popisovala a tudíž si vlastně nešla na druhou mateřskou (na tu si neměla nárok) ale rovnou na rodičák.
A jinak bys u dalšího mimča měla 3800,– od 9 měsíců (no přesněji od 10 měsíce) věku.

Mateřská je vždy je ten půlrok po porodu, co se platí peníze dle předchozího platu, ta stejná částka už je rodičák.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:48
kattkka píše:
Nebo jsme to spatne pochopila :oops:

Jojo, přesně tak, nevím proč je tam 23 měsíců místo 21, ale fakt tam je těch 23, kontrolovala jsem to.
Ono je to možná proto, že se teď volilo do konce měsíce následujícího po měsíci, kdy dítě dosáhlo 21 měsíců… takže to tam je asi jako rezerva.

A jinak to chápeš správě.

onionka
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 01.10.10 08:49

pořád je to jenom návrh… tak klid.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63583 příspěvků 3 inzeráty 01.10.10 08:50
Cappy píše:
Tedy tomu říkám převratná změna :roll:

To mi povídej :think: a přitom ten zcela nový návrh mi přišel dost povedený… nojo, stejně s tím nic člověk nenadělá…

valer
Kecalka 274 příspěvků 01.10.10 08:51

jo už rozumím…takže to pěkně zkrouhli…to si teda estě rozmyslim :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >