Aktuální zkušenost porodnice v Ústí nad Labem

98
30.5.13 14:45

Aktuální zkušenost porodnice v Ústí n.L

Maminky, napiště mi aktuální zkušenost s porodnicí v Ústí n. L. Nečetla sem moc kladných recenzí a mám z toho vítr. Ležím na rizikovým ve 33tt a nevím co mě čeká. Jak to chodí, může být otec u porodu, co stojí nadstandard, jaké jsou pokoje a co péče nebo co Vás napadne. Děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4509
30.5.13 15:09

Ahoj, sice to neni moc aktualni, ale rodila jsem tam v roce 2010, a naprosta spokojenost…
sestry super, vsechno vysvetlily, hlavne hodne chvalily, coz potom pri rozjetym porodu delalo zazraky, ja mela kliku, rodily jsme ten den 2 nebo 3, tkz zadnej naval, mely na me cas, celou dobu jsem byla na svym boxu, kde ke me po priprave poslali myho chlapa, a na sestinedeli si taky nemuzu stezovat, pravda je, ze jsme nemeli zadny komplikace, v podstate jsem ty sestry na sestinedeli ani nepotrebovala…

chlap u porodu - tenkrat za 500,– a musel projit nejaky tim jejich proskolenim na kterym jsme byli spolu, tam povypraveli jak porod probiha, pak nam ukazali saly a tak…

jaky je to tam presne ted ti nepovim, ptz tam presli nekteri dr z decina, ne prilis chvalni, ale za me tam zase nebyl zadnej letitej doktor, samy mlady holciny a naprosto super tak bych se nebala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
30.5.13 15:42

Já rodila říjen 2012 ale akutní císař, taky po ležení na riziku :))

co vím tak tatínkům volají když už se to hodně blíží, většinou tam celou dobu nebyli ale to je taky individuální

jinak mě se tam líbilo, personál bezva a poporodní péče také

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
30.5.13 15:45

http://www.kzcr.eu/…ddeleni.aspx?…

Nevím jestli jste v Masarykově nemocnici, ale pokud ano, tak vám snad tohle trošku pomůže..Já osobně jsem tam neležela, ale byla jsem tam párkrát na ultrazvuku a párkrát v genetické poradně..Upřímně na ultrazvuku jsem se nepotkala s moc příjemnými doktory. A na to, že nám zjistily gastroschízu, tak nebyli moc ochotní.. :( Ale v genetické poradně jsme narazily na příjemnou paní doktorku Soukupovou..Vše nám krásně vysvětlila a byla velmi ochotná. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
30.5.13 15:59

Já ležela v Ústí na rizikovce 6 týdnů a užívej si toho klidu tam. Sestřičky až na dvě jsou obětavé a doktoři fakt dobří. Zvlášť Hilmi a Müllerová. U mě to dopadlo císařem ve 38.tt (pro jistotu) a i JIP je výborná. Co je horší, tak oddělení šestinedělí, tedy alespoň z mé zkušenosti. To jak tě rozmazlují na rizikovce na šestinedělí nenajdeš. Nejvíc mi vadilo, že sestry s ničím nepomohly. Byla jsem prvorodička a nevěděla jak s malým zacházet atd. a nikdo mi nic neukázal (až na koupání 4. den) ani neporadil. Jediná ženská sestra byla ochotná řešit problém s kojením, což se stejně nakonec nepovedlo. A že nepoznaly dětské doktorky hypospadii u malého je další věc. Takže za mě ti rizikovku vřele doporučuji, ale u šestinedělí se musíš umět ozvat. I když podle toho, co říkaly ostatní maminky, tak na nadstandardu je to o mnoho lepší. Ten tuším stojí 1000 na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
30.5.13 16:11

Já jsem v Ústí rodila 10.1.2013 po vyvolaném porodu. Už jsem si tu stěžovala na průběh porodu. Nejdřív jsem musela nutně nastoupit 8.1. s tím, že jdu na vyvolání, vyvolávat se ale obtěžovali až 9.1. Malému se moc nechtělo, stále byl vysoko. Vodu mi píchli 10.1.2013 asi ve 12.00 h., když jsem byla otevřená pouze na 1,5 cm. Během následujících dvou hodin jsem se za ukrutných křížových bolestí otevřela asi na 8 cm. Pak mi řekli, že mám zavolat přítele, aby přijel. Ani ho nepustili dovnitř, nejdřív musel jít zaplatit poplatek 100 kč za účast u porodu. Vůbec netuším, co by se dělo, kdybych rodila rychle a on by to sotva stíhal. Vzhledem k tomu, že malý stále neklesal, stála jsem asi půl hodiny zavěšená do přítele, pak už jsme šli tlačit. Bohužel zřejmě tím, že byl malý dost vysoko, tak se stalo to, že jak se smršťovala děloha při stazích, tak ho tlačila ven a zároveň se před ním začala uzavírat. On se nemohl protáhnout, protže ji hrnul před sebou a nahrnul ji do porodních cest, čímž je zúžil. Pak samozřejmě došlo k tomu, že měl problémy s dýcháním. Takže nakonec císař. To mě ještě dostalo, že mě vezli na císaře, protože se ve mě dusí dítě a oni tě ještě na chodbě nechávají podepsat papír, že souhlasíš s císařem, když to, že souhlasíš s císařem podepisuješ už při sepsání porodu.
Můj pocit se samotného přirozeného porodu tedy je takový, že to bylo amatérské. Nejdřív rychle, rychle rodit, a pak zase rychle zastavit porod. Nechápu, proč tak trvají na termínu porodu, když celý výpočet je docela dost orientační. Já se se svým gynekologem rozešla ve výpočtech o 7 dní, což bylo zřejmě důvodem toho, proč si prcek ještě dával na čas. Císař proveden bez problémů (co se mého těla týče) a velmi dobře. Prováděl ho jiný doktor. Jizva je krásná. Vadilo mi, že po císaří nikdo přítelovi neřekl, jak jsem na tom já. Ptal se několikrát a nikdy mu nebylo odpovězeno nic týkající se mého stavu. Malého viděl hned. Po porodu měl prcek trochu problémy, byl přidušený, snad si i loknul, byl hypotonický. Že by se na něj měl podívat neurolog nikoho nenapadlo. To jsme honili až později, když nám obvodačka „přeložila“ propouštěcí zprávu. Mě ani vlastně nenapadlo, že by mohl být nějaký problém, když nikdo nic neřekl.
Péče na jipce super. Nadstandart super. Stál tuším 1100,– Kč na den. Sestřičky maximálně ochotné, poradí, pomůžou. Akorát je tam jeden jak ve vězení. S mimčem nesmíš opustit pokoj, dokud nejdeš domů.
Takže já mám pocity velmi rozporuplné.

Příspěvek upraven 30.05.13 v 16:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
30.5.13 16:17

@Oter Z pana doktora Himliho mám velmi rozporuplné pocity. Čtyřikrát mi zaváděl tabletu na vyvolání a nevypadlo z něj jediné slovo. Na pozdrav neodpověděl, jak postupuje otevírání neřekl. Prostě nic. Připadala jsem si jak nějaké zvířátko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
30.5.13 16:22

@Ijaa - je fakt, že já jsem z něj měla rozporuplné pocity prvních 14 dní na rizikovce, ale za tu dobu jsem tam viděla tolik případů ať už vyvolávaných porodů, komplikací, velkých zdravotních problémů atd. a když už si nikdo nevěděl rady, zavolali jeho a vždy to dopadlo dobře. Nehledě na to, že on si velmi hlídá ženy z té rizikovky. Spíš bych se bála rodit v Ústí neplánovaně o víkendu. Když jsem viděla ty doktory, co jezdí na víkendy spoužit z Teplic, Mostu atd., kteří se vůbec o nic nezajímají a všechno řeší až na poslední chvíli… Jinak jak na vyvolávání tak na plánovaný císař se nastupuje den předem, to je fakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
30.5.13 16:45

Tak teda nev, nevím :( A nevíte, když mimčo bude předčasně a bude v unkubátoru, kde budu já? Rodila semm prvně v Jablonci a to se nedá srovnat tedy.Ale díky moc za info a sem zvědavá na dalšì.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
30.5.13 16:54

@janca2002 - holčina, co ležela pár dní u mě na pokoji a odešla na vlastní riziko se za pár dní vrátila, že jí odtekla plodová voda. Pár dní ji tam snažili udržet a nakonec stejně porodila tuším v 34.tt. Malá byla v inkubátoru na dětské jip a ona si platila nadstandard - tyhle maminky tam jsou oddělené od klasického šestinedělí. Chodila za malou kdykoli, ale na noc, na vizitu a na jídlo musela být na svém oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
30.5.13 16:56
@janca2002 píše:
Tak teda nev, nevím :( A nevíte, když mimčo bude předčasně a bude v unkubátoru, kde budu já? Rodila semm prvně v Jablonci a to se nedá srovnat tedy.Ale díky moc za info a sem zvědavá na dalšì.

Tak to bohužel nevím, kde budeš, když bude malý v inkubátoru.

Snad se ti tu dostane i lepších recenzí, než je ta moje. Fakt je, že ségra rodila před dvěma lety, měla vyvolávaný porod a měla to bez problémů. Já měla čtyřkilového drobka a fakt se mu nechtělo. Hrozně mě ale štvalo, že když jsem nastoupila, tak se celý den nic nedělo a pak zase rychle, rychle. To píchnutí vody při takhle malém otevření krčku tak hrozně bolelo, že jsem té porodní asistencce chtěla vykopnout zuby. Kdyby začali toho 8.mého už vyvolávat, mohlo to jít 10.ledna třeba samo - ale třeba taky ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
30.5.13 17:17

Je to velká nemocnice, nepočítej s nějakým extra příjemným přístupem, bohužel :( Přirozeným porodům moc nakloněni nejsou, nikdo se ti nepředstaví, což je možná blbost, ale mně to hrozně vadí. Nějaká volba porodní polohy neexistuje, na šestinedělí už to člověk nějak přežije, já se děsim hlavně porodu samotnýho, jdu zase v říjnu.
Zato nadstandard, teď tam ležela kamarádka a já nestíhala. Maminek je tam snad deset? Nevim, ale sestry to rozhodně líp stíhají, jsou milé, pomáhají, poradí, pomůžou, podrží. Jen to stojí hroznou raketu :(
Když se ti malý narodí extra brzo, tak bude v inkubátoru sám, ty se tam akorát dáš do kupy a pak budeš docházet s mlíčkem a až před propuštěním tě přijmou. Ale na to vůbec nemysli.
Držím palce, měj krásný porod :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
30.5.13 17:30

Já tam teda rodila září 2011, ale za 3 týdny jdu rodit znovu, mám vše domluvené na ambulantní porod, takže když bude všechno v pořádku, tak mě na sestinedeli nikdo nedostane ani párem volů :evil: to jsem si tam užila před skoro 11 lety a děs a hrůza, zustali mi velice pěkné psychické nasledky :cert: Už druhý porod v této porodnici proběhl ambulantně, personál byl velice milý a vstřícný a nechali mě v klidu v pritomnosti partnera porodit, defacto jen prihlizeli a dokonce mě nechali rodit v poloze na 4..
Až po porodu, když šel přítel domů pro věci, přišel dělat jeden dr. bu bu bu, co všechno se doma může stát, tak jsem ho slušně odpalkovala, že máme zajisteneho pediatra a s tím jsem vše probrala..
Za mě porodnice jako taková :palec:
Sestenedeli mohu hodnotit pouze před těmi 10ti lety a to byla jedna velká katastrofa :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
30.5.13 17:51
@Oter píše:
@janca2002 - holčina, co ležela pár dní u mě na pokoji a odešla na vlastní riziko se za pár dní vrátila, že jí odtekla plodová voda. Pár dní ji tam snažili udržet a nakonec stejně porodila tuším v 34.tt. Malá byla v inkubátoru na dětské jip a ona si platila nadstandard - tyhle maminky tam jsou oddělené od klasického šestinedělí. Chodila za malou kdykoli, ale na noc, na vizitu a na jídlo musela být na svém oddělení.

@Oter myslíš jako, že bych nebyla na šestinedělí, ale na jiným oddělení, když mmalej bude v inkubátoru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4200
30.5.13 17:57

@janca2002 - no té známé nabízeli buď obyčejný pokoj na rizikovém (v té přední části, kde jsou gynekologické problémy) nebo nadstandard na šestinedělí a to je jinde než klasické oddělení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat